• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SETI

Started by NeLeO, November 07, 2004, 06:40:41 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NeLeO

 Cuo sam da ljudi iz SETI-ja grade svoj radio teleskop!
naziv teleskopa je ATA (od Allen Telescop Array) i trbalo bi da bude nesto zaist sajber!
predvidjaju da na jednoj poljani na severu kalifornije naprave shumu (350kom od 6 metara precnik tanjira) teleskopa
koji ce raditi kao jedan veliki teleskop !
inace cuo sam i da je sponzor "MICROSOFT" koji je dao 25.000.000$ :rolleyes:
sta vi mislite o ovome?  :rolleyes:  

Miranda

 Pa to je lepa zamisao....a za kad je to planirano!?

Sich

 Hm, trosenje para. To je moje skromno misljenje. :)

Inace podpredsednik microstofta Paul Allen je poznati pomagac setija. Zahvaljujuci njemu seti se bio izvukao iz teskih godina sredinom 90-tih kada im je kongres uskratio finansijsku podrsku
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

NeLeO

 jedino sto znam je da ce do kraja ove godine biti  postavljeno prva 32 tanjira.

Miranda

QUOTE (Sich @ 7. Nov. 2004., 23:25)
Hm, trosenje para. To je moje skromno misljenje. :)

Inace podpredsednik microstofta Paul Allen je poznati pomagac setija. Zahvaljujuci njemu seti se bio izvukao iz teskih godina sredinom 90-tih kada im je kongres uskratio finansijsku podrsku [/quote]
Pa mozda jeste trosenje para, ali sta vredi kad on(Microsoft) te pare nece dati ni za jedan drugi projekat! Onda je mozda bolje da se utrose u SETI.....?

NShappy

 O Seti-ju je bilo malo reči ovde: http://www.astronomija.co.rs/forum/index.php?showtopic=9

Ispada da se ne mogu uhvatiti signali ni iz centra nase galaksije bez obzira koliko je teleskop velik jer će u jednom momentu neki veštački signal postati slabiji od pozadinskog šuma. Naši signali na primer nisu dovoljne snage da se uhvate daleko od Zemlje a da ne spominjemo da na Zemlji dolazi do trenda korišćenja sve slabijih predajnika i korišćenja kablovskih veza što naravno smanjuje mogućnost da nas neko otkrije. Uz predpostavku da strana inteligencija koristi tehnološka otkrića isto kao i mi šanse da ih otkrijemo su veoma male.

Dule_smor

 the truth is out there:)

Rufushi

 Ako microsoft stavi firewall na seti-ja - imace odlican prijem!  

Sasa

 Zna li ko nesto o novoj verziji SETI programa. Ja licno imam 3.07 koju sam instairao pre nekoliko godina, ali sad jedan nas citalac kaze (skratio sam pismo):

"Posto sam voljan da se prikljucim SETI programu ..... Softver pod nazivom BIONC manager for windows, ...., verzija datoteke 4.45.0.0  je prenet i aktiviran u skladu sa uputstvom ali nikako ne uspevam da ostvarim neku aktivnu vezu.Prikazuju mi se samo neaktivni prozori.
Ne znam Engleski jezik  pa mi je mogucnost samo snalazenja skucena...". itd.

Dakle, ako neko moze da da kratko uputstvo.


sashastar

 Sasa da li si izvrsio na sajtu "create a new account"

Iskreno da ti kazem ja sam na verziji 3.08 i mislim da od toga dalje necu
ici jer su ga dosta iskomplokovali sa BIONICom a u zadnje vreme sam video
da su imali velikih problema.



sashastar

 A ovde bi trebalo da bude ATA ovo je to poljance

Sasa

QUOTE (sashastar @ 6. Jul. 2005., 20:00)
Sasa da li si izvrsio na sajtu "create a new account"

Iskreno da ti kazem ja sam na verziji 3.08 i mislim da od toga dalje necu
[/quote]
Nisam. Meni ne smeta stara verzija. Zapravo cak i taj program retko aktiviram u zadnje vreme.

Mozda bi trebalo da preporucimo coveku da skine neku stariju verziju.

Hvala

sashastar

 Sasa mala moja greska obratio sam se tebi a u pitanju je citalac


Sasa

QUOTE (sashastar @ 7. Jul. 2005., 10:28)
Sasa mala moja greska obratio sam se tebi a u pitanju je citalac [/quote]
Ma nije vazno.