• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Zbrka na AM sajtu!

Started by NShappy, January 09, 2007, 03:04:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bear

Sad tek primetih da me spominjete... Dakle, sto se mene tice, sve moze, makar ja i nisam neki fan CMS-ova (vece opterecenje sistema, lock-in sindrom - nemogucnost migracije na druge sisteme, sigurnosni aspekti, itd). Prenos tekstova iz sadasnje forme u artikle nekog CMS-a i pravljenje linkova sa starih na nove stranice (zbog pretrazivaca) nije ni najmanje kratak poslic...

mmilan

CMS moze jedino da ide za novi sadrzaj, previse posla ima da se ovo staro prebaci.

Sto se opterecenja tice - to pianje je bilo u planu, da li je tehnicki izvodljivo?

Migracija - do sada nisam imao nikada problema, ali sve je moguce :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

BTW koliko je uopšte "težak" ceo sajt?
Ja sam eto bi brezobrazan pa sam pokuša da ga skinem u celini kako bih mogao da čituckam off line (dila up.... jadda jadda jadda ;) ) i dobih cifricu od neki 150 MB....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa


stameni

Nisam web dizajner, možda mašim temu... Je li moguće da ostanu stari linkovi, a da se sistem reorganizuje tako da postoje i novi linkovi (znači i stari i novi, pa dok stari potraju)?

Bez obzira, Milane i Atila, da li dovoljno vodite računa o bezbednosti sadržaja? Ovih dana izgubljen web server Instituta za fiziku; nastradalo "bogaoca" sajtova :( Nemam pojma kome je to trebalo :(

mmilan

QuoteJe li moguće da ostanu stari linkovi, a da se sistem reorganizuje tako da postoje i novi linkovi

Moguce je, teoretski. Prakticno... uzasno mnogo posla ima oko toga, gotovo neizvodljivo.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Sasa

Quote from: stameni on November 19, 2007, 02:58:03 pm
Bez obzira, Milane i Atila, da li dovoljno vodite računa o bezbednosti sadržaja? Ovih dana izgubljen web server Instituta za fiziku; nastradalo "bogaoca" sajtova :( Nemam pojma kome je to trebalo :(


Koliko mi je poznato, stalno se prave bekapi. Sem toga, ceo sajt ja imam na disku racunara. Sem toga ponekad ga snimim na DVD.

bear

Quote from: stameni on November 19, 2007, 02:58:03 pm
Bez obzira, Milane i Atila, da li dovoljno vodite računa o bezbednosti sadržaja? Ovih dana izgubljen web server Instituta za fiziku; nastradalo "bogaoca" sajtova :( Nemam pojma kome je to trebalo :(


Jedan od razloga zasto ne volem CMS-ove, jednostavno ostavljaju preveliku 'povrsinu' ze napadace koje admin tesko da moze da kontrolise. Diskovi su u RAID-u (mehanicke greske), a offsite bekapi se prave dnevno (za ne daj Boze).

sale11472

Quote from: Sasa on November 19, 2007, 10:15:13 am
Sajt ima nesto preko 2 GB.


Pa i meni se učinilo da nešto fali no nisam imao vremena da proveravam a sad nam je i "umro" Internet na poslu (no to će valjda brzo opraviti pošto ne možemo da radimo bez mreže) tako da
će sledeći pokušaj malo da sečeka ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D