• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MESSIER MARATHON 2007.

Started by GENESIS, January 14, 2007, 12:11:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

January 17, 2007, 10:10:19 pm #15 Last Edit: January 17, 2007, 10:12:11 pm by GENESIS
Ovde je zanimljiv link i nadam se da će Vam pomoći na Letenci:

Messierovi objekti

http://www.scopemaking.com/hrv/messier.htm

GENESIS

Eto zgodne prilike da testirate svoje OPTISAN "teleskope" na Letenci. Možda izađe i članak o testiranju ovih "teleskopa" u nekom od narednih brojeva Astronomije.

Sasa


gucic

Mozemo i neko uporedno testiranje drugih teleskopa..nekih ozbiljnijih. Ali to mozda da ostavimo za kamp.

GENESIS

Janko,

Sa kojom opremom ćeš da se takmičiš ?

mravic

Ja cu sa obicnim dvogledom na stativu Home made.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Quote from: gucic on January 20, 2007, 11:01:23 am
Mozemo i neko uporedno testiranje drugih teleskopa.....


Pa bio bi i red za tako nesto.

drago

Quote from: gucic on January 17, 2007, 03:52:31 pm
Quote from: drago on January 16, 2007, 03:31:35 pm
M Maraton je 17.03.jel tako?Mi iz Aristarha jedva cekamo!


Trebalo bi da bude 17. marta 2007.
E sad, videcemo zbog vremenskih prilika ('ladno ili toplo), mozda bude i nedelju dana ranije. Ne znam sto se vi takmicite kada cete sve oduvati sa onom zveri.


Uh,ne znam da li cemo se takmiciti,videcemo,kako nam dodje....mada cemo sigurno dati neki svoj doprinos i podrzati dogadjaj,nesto slicno kao i prosle godine.Ne pretendujemo na prvo mesto mada nam ne bi smetalo ;D Svejedno, sudija budi u dobroj kondiciji...ne ceka te bas lak zadatak  :)
Takahashi FC 100DC
SW 12" Flextube dobsonian
Intes Micro MN66

Gugi

Pozdrav svima!  ;D

Genesis me je obavijestio preko PM za Maraton!

Ideja mi se dopada, naravno, ali...Ne volim sto je sutra nedjelja (18.03), jer imam neke obaveze kao i svake nedjelje...

Svidja mi se ona ideja koju ste spomenuli: testiranje teleskopa. Ne bi bilo lose usmjeriti teleskop na jednu metu i zatim posmatrati isti objekt kroz razlicite teleskope. Pri tome se moze puno toga usporediti i usput ocjeniti NAJBOLJI TELESKOOP!  :)

Skyw@lker

Quote from: GENESIS on January 21, 2007, 04:38:33 pm
Janko,

Sa kojom opremom ćeš da se takmičiš ?


Genesis samo okupljas i ispitujes, a dolazis li i ti na Letenku?  8)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

GENESIS

Quote from: Skyw@lker on January 24, 2007, 11:22:01 pm
Genesis samo okupljas i ispitujes, a dolazis li i ti na Letenku?  8)


Dolazim sigurno.

GENESIS

Predlažem da bude više sudija na maratonu (makar dvojica).

GENESIS

Predlažem da se forumaši malo ranije okupe na Letenci. Treba da se upoznamo i napravimo par fotografija za uspomenu. Pretpostavljam da neće svi ostati do jutra na Letenci.

mravic

Tesko ces ti sve uslikati. Mene hoces jer ja dolazim ranije ali neko dodje po mraku.
Jedino ujutru.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

stameni

Quote from: mravic on January 17, 2007, 04:01:07 pm
Jadan li je sudija koji bude sudio. Mislim da ce biti najveca konkurencija do sada. Ej Ratko, Ratko...


Hehe, a malo iznad napisao si da se mogu takmičiti i početnici ;) Verovatno si mislio na kandidate koji samo ne bi da budu poslednji :)

(Što bi jedna drugarica iz srednje škole rekla -- Nije važno učestvovati; važno je pobediti :)

Istina je da je meni posmatračka astronomija verovatno najmanje poznata grana astronomije... ... tu se samo divim uspesima drugih :)