• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MESSIER MARATHON 2007.

Started by GENESIS, January 14, 2007, 12:11:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Oni koji ne mogu da se takmice za prvo mesto neka se takmice da ne budu poslednji. Bitno je takmiciti se.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gucic

Ma dajte dodjite svi. Ne morati ni da se takmicite. Bar iznesite teleskope na poljanu i uporedjujte optiku ako se ne takmicite. To ume da bude jako interesantno i saznacete dosta toga o kvalitetu optike kod raznih teleskopa.

mravic

Ja imam dvojicu novih koji ce doci sa mnom kao pomocnici. Oni su pravi pocetnici ali ce ipak doci.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Skyw@lker

Ma ja isto dolazim da bi se druzio, upoznao jos interesantnih ljudi i video stare prijatelje - forumase!!! A sto se tice opreme nosim dvogled  ;D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

S obzirom na fazu Meseca naj vikend za MM je 17. 03. Ipak, to ne mora da bude najbolji datum za takmicenje. Ima li neko drugi predlog?

Marcony

Ako ne bude previse hladno dolazim motorom, da ne bih nikoga cimao za prevozno sredstvo. Voleo bih da prisustvujem tom dogadjaju, tako da se nadam da ce vremenska prognoza biti blagonaklona prema nama  :)

gucic

Quote from: Sasa on January 28, 2007, 01:37:58 am
S obzirom na fazu Meseca naj vikend za MM je 17. 03. Ipak, to ne mora da bude najbolji datum za takmicenje. Ima li neko drugi predlog?


Hmm, izgleda da nema drugog nego da bude subota 17. mart 2007. Ako bude isuvise hladno, mozemo pomeriti kao i pre neku godinu.

mravic

Taman mi je dovoljno da naucim te Messierove objekte.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

GENESIS

January 28, 2007, 05:44:10 pm #39 Last Edit: January 28, 2007, 06:04:06 pm by GENESIS
Neka nam Saint Patrick pomogne da sve prođe u najboljem redu.

                                 

http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Patrick%27s_Day

gucic

Quote from: mravic on January 28, 2007, 11:49:38 am
Taman mi je dovoljno da naucim te Messierove objekte.


Ti si vec dovoljno naucio..za ceo zivot. A i nas si poducio sa onim zestokim dvogledom prosle godine.

GENESIS

Baš mi je drago da ćemo imati na Letenci goste iz Republike Srpske.

GENESIS

Quote from: Gugi on January 24, 2007, 11:35:39 am
Pozdrav svima!  ;D

Genesis me je obavijestio preko PM za Maraton!

Ideja mi se dopada, naravno, ali...Ne volim sto je sutra nedjelja (18.03), jer imam neke obaveze kao i svake nedjelje...  :)



Evo predloga. Dođeš u subotu posle podne na Letenku. Pogledaš tehniku,časopise, knjige i programe. Malo osmatraš i oko 20:00 h ideš kući. Bićeš odmoran za nedelju (zbog obaveza) a nećeš propustiti Letenku. 

Gugi

:) Dobro si ti to rekao GENESIS! No, bit ce casopisa i ostalih stvari koje si nabrojio?...
Jos nesto: kada vecina planira doci-oko podneva, predvece ili uvece?  ???

mravic

Ja dolazim oko podne, a drugi kako hoce...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk