• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MESSIER MARATHON 2007.

Started by GENESIS, January 14, 2007, 12:11:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

GENESIS

Mi stižemo oko 15:00 h na Letenku.

GENESIS

Predlažem da na Letenku ponesete ako imate nešto za prodaju ili razmenu od tehnike, knjiga i časopisa (oblast astronomija).

Ponesite i SF literaturu.

gucic

Ja bih stigao oko podneva, takodje.

Gugi

:) He-he, ako dodjem i, kao ono, odlucim ostati samo do 20 sati, MISLITE DA CE MI SE ICI KUCI? Naravno da nece! Uh, malo sam i dosadan sa svojim problemom, ali bit cu komiran u nedelju kad budem trebao raditi! Ma ne samo to, na neki nacin sam i vozac i znam kako je tesko voziti kad ti se kapci sklapaju!
JEDNOM SAM ZASPAO za volanom i to sekundu! Cim sam zaspao, noga se povukla sa gasa i to me trgnulo i probudilo! Nije bas vesela situacija bila! Nikome ne zelim tako nesto!  :-\

Kratka obavijest: naravno da bih volio doci ponajvise zbog drustva, ali nisam siguran da cu moci...  :-[

Ooo, barem se vi MAXIMALNO ZABAVITE I NACINITE MNOSTVO DOBRIH FOTKI, ne samo neba&objekata nego i VAS KAKO SE DRUZITE!!!  8)

Stojanov

Quote from: GENESIS on February 07, 2007, 10:02:24 pm
Predlažem da na Letenku ponesete ako imate nešto za prodaju ili razmenu od tehnike, knjiga i časopisa (oblast astronomija).

Ponesite i SF literaturu.


Genesis ( i svima ostalima koji citaju kvalitetni SF ) : Slika na AM Tranzit Ioa preko Jupitera potsetila me je na novelu A.Klarka "Susret sa Meduzom" . Ako neko nije procitao - preporucujem.

Strasno mi je krivo sto necu moci da dodjem na Mesijeov maraton! Verujem da cu to popraviti sa Letenkom 2007.

GENESIS

Hvala za savet Slavko. Ja sam skoro pročitao Farenhajt 451 (autor Rej Bredberi). Oduševio sam se.

Stojanov

Susret sa meduzom je iz zbirke prica A.Klarka "S druge strane neba", svima znana Biblioteka Kentaur, u maestralnom prevodu Z. Zivkovica. Ako pronadjes ovu zbirku, ne zaboravi i "Strazara"...

abrichter fullover

Kakav je to messier Maraton?to je neko okupljanje koliko sam shvatio, druženje... moj komšija planinar kaže da su ta okupljanja neprevaziđena spavanje pod šatorima na čistom vazduhu i jeftinoća! kaže da su u turskoj za  10 evra jeli čitavo jagnje! a u grčkoj su bili za samo 90 evra! 

mravic

Nazalost Maraton traje samo jednu noc, a onda nam satori ne trebaju.
Leti kada se odrzava Astronomski kamp, onda ti treba sator jer se neki zadrze i cetiri dana, a neki i duze...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gucic

Uskoro cemo postaviti predlog trazenja objekata za Mm 2007. Naravno, tu e uvek potkrade neka greska, tako da je moj savet da pregledate nas predlog trazenja, a onda modifikujete plan onako kako vi mislite da je najbolje.

gucic

Ovde imate svu potrebnu dokumentaciju za takmicenje - preporuceni plan trazenja,  Emovi po rednom broju...
Moja preporuka je da sve to odstampate u po dva primerka po osobi. Mozda nekome zatreba ili zagubite plan u sred takmicenja (to se svima desilo bar jednom)...



http://www.astronomija.co.rs/dubokisvemir/m/maraton/2007/kancelarija/kancelarija.htm

gucic

Dodatak:

kada stampate, stampajte obostrano.


Stedi papir! Budi ekolog. ;)

GENESIS

Kada budemo na maratonu NEMOJ DA JE NEKO PRIŠAO MOM SENDVIČU !  ;)

Daphne

Ne brini nista za sendvic. Ako mi stigne teleskop do MM, ja cu SVE da castim sa sendvicima!!!  ;D

mravic

Odakle treba da stigne? da malo poguramo. Bas bi mi dobro dosao jedan na maratonu, sendvic. Ja cu poneti caj u termosu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk