• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MESSIER MARATHON 2007.

Started by GENESIS, January 14, 2007, 12:11:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Gucić je baš duhovito opisao šta rade takmičari :) Ali, šta mogu posetioci MM-a korisno da rade na Maratonu? Dobro, znam, sendviči jesu dobra stvar ;) i, pored toga, koliko sam pročitao, biće slobodnih teleskopa... E, da li će biti i nekoliko slobodnih ;) ljudi da upravljaju tim slobodnim teleskopima, za nas, nevične astro-posmatranjima?

mravic

Ma uvek se nadje neko ko upravlja teleskopom. Najvise od svega ima dobrih prica o astronomiji. Zorkic se nikada ne takmici a od njega mozes da cujes mnooooogo zanimljivih stvari. Miladinovic se isto ne takmici a do sada je uvek doneo teleskop pa se moze i kroz njegov posmatrati. Naravno u ekipama ne traze svi objekte vec samo jedan takmicar a ostali tu kao potpomazu ili spijuniraju ostale. Prosle godine je bilo dosta lose vreme pa smo u prostorijama Letenke, imali odlicno predavanje o PST-u tj. teleskopu za gledanje sunca. Ko je dosao ranije imao je i priliku da gleda sunceve protuberance (ja sam bio te srece) i od tada do sada nisam odustao od pomisli da jednog dana sebi takav i nabavim. Zao mi je sto nisam pre saznao da ga je vlasnik (posetilac ovog foruma) prodao  ??? (citaj: poklonio).  :o  :'( Uhhhh.

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gucic

Bice tu Nedeljko, Miladinovic i jos nekoliko slobodnih teleskopa. Evo, Zorkica prijavljujemo da drzi kurs osmatranja!!
Taj covek je posebnog kova. Nigde ga nema i onda u sred noci u mrklom mraku osetite da neko stoji pored vas vec 10 minuta i cuti. Kad ono : Zorkic. ;)

NASA

imam pitanjce-nov sam u svetu astronomije,pa razmisljam da krenem s vama na MM.
Posto idem u skolu onda mi je super sto je to subota-nedelja.
Ako samo mozete da mi kazete da li imaju neki troskovi?
i da li se placa prevos do Letenke iz BG i koliko i s kim?
Naravno ne bi se takmicio-samo bi ucio....

GENESIS

Aleksandre,

Poslate su ti informacije na PM.

Srdačan pozdrav

Sasa

Evo nekih infrormacija o MM.

1. Naselje Letenka je dobila novog vlasnika. To je Zavod za sport. Pokrajinska vlada planira da ulozi nekih milion evra u renoviranje kako bi se napravio jedan mnogo kvalitetniji centar za sportske prirpeme i sl.
Kako sad stvari stoje mozemo i dalje da racunamo na nasu livadu, a na leto, verovatno i na jedan paviljon.

2. Dragan Miladinovic je najavio da ce doneti nov teleskop. Upravo na maratonu prosle godine on je izazvao veliku paznju svojim (opet novim) teleskopom - to je bio onaj portabl na letvi, ako se secate.

3. Uvek do sada je bilo teleskopa za slobodno osmatranje. A uvek je bilo i onih koji rado pokazuju, objasnjavaju itd. Ne treba se stideti, vec slobodno pitati sta koga interesuje.

4. Za sad je u planu da u pauzi odrzimo neko predavanje, pricu o astronomiji... mozda da to bude neka prezentacija. Videcemo.

5. Ako bude nepopravljivo oblacno onda bismo mogli da napravimo i vise predavanja, ali to je stavr koju cemo se dogovoriti kasnije.

6. Direktor Zavoda nam je obecao jednu ucionicu (kao i prosle godine) u kojoj cemo se ugrejati i drzati ta predavanja.

7. Nemanja Martinovic kaze da se uveliko sprema za takmicenje i da ce sledece godine on biti sudija. Hoce covek da kaze da ce on pobediti ove godine.

hmmm, ako se setim jos neceg pisacu.

Da, naravno, sve je besplatno, s tim sto svako sebi obezbedjuje prevoz.

gucic

Da bismo izbegli visegodisnje probleme oko sudija ovoga puta ce drugi sudija biti Miodrag Petkovic iz AD Rudjer Boskovic. Vise puta je bio sa mnom u ekipi i odlican je poznavalac deepsky objekata.

GENESIS

Da li je nabavljeno platno za projektor ?

Sasa

Nije problem platno vec projektor  :D

GENESIS

Kako odoleti ?

Letenka na Fruškoj Gori.


Sasa


vmiro

Jel i dalje ostaje maraton za subotu ?

gucic

Mesijeov maraton, 17. mart 2007.
Letenka, Fruska gora.

Skyw@lker

Jako mi je zao sto necu moci da dodjem. Imam nekih problema privatne prirode koji nisu za forum. Genesis je bio "malo" neprijatan prema meni i uvredio me preko mejla ali sta da radim, visa sila! Samo molim za malo pristojnosti i razumevanja na forumu, sve moze da se resi normalnim razgovorom, nema razloga za uvrede koje necu ni da spominjem. Zeleo sam ovo javno da saopstim, jer ne zelim da se stvara atmosfera nepoverenja na forumu. Na ovom forumu sam jako dugo, poznajem Sasu i mnoge ljude odavde i uvek smo lepo saradjivali. Zelim da tako i ostane.

Lep provod vam zelim, svima i mnogo vam zavidim, mnogo mi se islo.  :'(
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

gucic

To nije razlog za nedolazenje na Mm 2007. Ovde nema ko se nije sa nekim posvadjao ili vredjao. To nema ni na jednom forumu. Cak se i meni to desavalo sto puta pa sam dolazio na takmicenja, okupljanja. Neslaganja uvek ima...