• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

BBC Space Race - prevod

Started by Marcony, January 19, 2007, 07:45:03 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke

Ja bi ti preporucio da krenes od zadnje :)

SW Newton 76/900
EOS 1200D

Marcony

Na tvoju preporuku sam i krenuo od zadnje. Uradio sam 2/3 osme epizode. Bice uskoro.

Da li ste gledali BBC - Space Odyssey?

http://www.bbc.co.uk/sn/tvradio/programmes/spaceodyssey/

Evo prevod i za to. To sam davno uradio, ali sam potpuno zaboravio. Prevode okacim na http://www.titlovi net
Neko je pitao za Carl Sagana...imam titl, ali na engleskom, pa kome znaci neka kaze pa da okacim.

astromilke

Jel se emituje na BBCu?
moglo bi da se skine sa satelita...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Marcony

Ne verujem. To su 2 epizode od po sat vremena. Prikazivao ih je B92 u nekoliko nastavaka.

Stojanov

Interesantno sto se tice osvajanja kosmosa : http://www.nytimes.com/partners/aol/special/sputnik/
Panika u Americi zbog Sputnjika a ko nije cuo bip-bip Sputnjika , tu ga moze cuti.

Skyw@lker

Hm, mora da sam nesto propustio, kakva "panika"? U cemu je stos? Mislim Sputnjik je ono kao pre pedeset godina odradio svoj istorijski let, what's the point?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Stojanov

Skajvoker:
Quotewhat's the point?

U tome da su Amerikanci, uvereni da u svemu moraju biti prvi , bili sokirani da iznad njihovih glava prelece prvi vestacki satelit a nije njihovih ruku delo. Tih prvih dana oktobra jeste vladala panika u Americi , posebno u vojnim krugovima. Retko je ko govorio o naucnom dostignucu, mnogo vise o "crvenoj opasnosti" i "tajanstvenim signalima" koje je emituje satelit. Nepun mesec dana, SputnjikII od pola tone ih je sasvim dotukao.Sa ove vremenske distance sve to deluje tragikomicno , bas zbog toga sto je nauka bila na poslednjem mestu. I Rusi nisu bili nevinasca sto se tice iskoriscavanja naucnih dostignuca u kontekstu politike. Pregledaj vec navedeni sajt.
Najbitnije da smo veceras pobedili  Italiju sa 1:0 :D

sale11472

Ehh da je samo u pitanju to ko je prvi. Manje vise svi a narocito u vojnim krugovima u americi su bili vise nego svesni da je, u nekom sputnjiku zameniti radio predajnik koji radi bip-bip nuklearnom bombom koja radi BOOOOOOM, stvar sitne tehnikalije, a cika Nikita je bio poznat po tome da je voleo da ima vecu batinu od Amera
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

luci

Tema je stara,ali hteo sam da kazem da titlovi nisu sinhronizovani barem ne Space Race sva cetri dela,ima li neko korektovane,da ih ne uskladjujem?????

Marcony

Sinhronizovani su, ali za verzije koje ja imam. Ti verovatno imas malo drugacije verzije tih filmova (drugi frame rate ili nesto drugo).

luci

Pa moguce vidim da ima delova koje ja uopste nemam,recimo kad Korelov pise pismo Nini o njihovom napredtku u rusiji itd.
Pokusavao sam i sa ti frejmovima da cackam u Subtitle workshop dzaba,pocetak je dobar a onda a onda se odjednom gube titlovi + sto ima prevoda koje ja uopste na slici nemam,inace skinuo sam sva cetri dela sa torrenta!
Pozz

Skyw@lker

Cini mi se da sam drugu epizodu morao da namestam ali ostale su mi radile ok sa Marcony-ijevim prevodom. Format video mi je real video ili nesto sl. ali veoma dobro iskompresovan.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

stefanpet

Quote from: Marcony on January 19, 2007, 07:45:03 pm
Ne znam da li neko ima ovu fantasticnu emisiju.
4 epizode koje je BBC snimio.

Ako nekome treba prevod, uradio sam ga za prve dve epizode, "Race for Rockets" i "Race for Satellites".

Okacicu ih ovde. Uradicu i druge dve, ali samo malo da odmorim   :)


Jel mozes da mi kazes odakle si nabavio serijal jer ovaj koji ja imam jeste izuzetno kvalitetan ali mi se nikako ne gadja prevod ! Serijal koji ja imam je:

BBC.Space.Race.1of4.Race.For.Rockets.XviD.AC3.www.mvgroup.org
BBC.Space.Race.2of4.Race.For.Satellites.XviD.AC3.www.mvgroup.org
BBC.Space.Race.3of4.Race.For.Survival.XviD.AC3.www.mvgroup.org
BBC.Space.Race.4of4.Race.To.The.Moon.XviD.AC3.www.mvgroup.org

Ocigledno da se ne podudaraju sa tvojom pa mi kazi molim te odakle si skinuo da bi i meni radio prevod !

Marcony


astromilke

subtitle workshop skini - malo se potrudi i titl ce biti na svom mestu!
SW Newton 76/900
EOS 1200D