• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

pomoc oko kupovine i saveti pocetnik

Started by pedja, February 02, 2007, 02:51:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Jeftino...
Zavisi sta imas. Primarno ogledalo, sekundarno, fokuser,
Neznam koliko ti se isplati jer dok kupis primar , sekundar i fokuser, to moze da izadje kao i ceo teleskop. Barem na adresama koje ja znam.Ali ipak proveri.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

pedja

Da li maraton i dalje ostaje za 17 mart i u koliko sati otprilike vecina dolazi ?
Da li cemo mi pocetnici odnosno posmatraci imati prilike malo da pogledamo kroz teleskope takmicara

mravic

Verovatno vecina dolazi posle podne. Iz iskustva govorim. Oko 16 ili 17h. Mada ko dodje ranije ima se sta videti, Priroda, sportski tereni, izvor (koji ja nisam do sada video jer se nalazi dole nizbrdo, pa se bojim da se necu moci popeti gore pa zakasniti na maraton).

Naravno da ce pocetnici moci da pogledaju kroz sve jedan teleskop i Dvogled, jer dok se sudija ceka nekada prodje i po nekoliko duuuugackih minuta, pa svi mogu da dodju na red. Cak i takmicari mogu da pogledaju kroz tudj teleskop, pogotovo da provere sudiju i konkurentsku ekipu.
Ja cu da ponesem jedan dvogled i jedan teleskop za sve one koji nemaju kroz sta da gledaju.

Ja sam siguran da svi oni koji dodju kao posmatraci, sledece godine ce da nabave teleskop da bi se i oni takmicili.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk