• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ajnstajnov test inteligencije!

Started by vmiro, January 21, 2007, 08:19:28 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Deus

October 07, 2010, 03:26:36 pm #15 Last Edit: October 07, 2010, 03:41:20 pm by Deus
Nego da li je neko razmišljao u ovom pravcu:

- Niko od njih ne drži ribice.

Zašto to možemo tvrditi. Pa u ponuđenim informacijama se iste nigde ne spominju. Samo znamo da jedan od komšija ili nema ljubimce, ili poseduje nekog nepoznatog ljubimca. Na osnovu informacija mi nikako ne možemo zaključiti da on ima akvarijum, pa čak ni da ima ljubimca. :D

Tj. prvo moramo poći od toga da ih neko od tih ljudi uopšte poseduje. A onda je to 15 minuta zanimacije.

I evo još jedan:

Na zemaljskoj koloniji na Marsu je izbila nepoznata smrtonosna bolest. Kolonija je momentalno izolovana i stavljena u karantin.Ni jedan brod sa zalihama ili ljudima nije smeo da sleti niti da napusti koloniju dok se problem ne reši. Utvrđeno je da se bolest prenosi isključivo telesnim kontaktom sa obolelom osobom, i da virusu trebaviše nedalja za inkubaciju. Svako je mogao biti zaražen i zavladala je opšta panika. Ljudi su izbegavali svaki kontakt jedni sa drugima.
U međuvremnu u lokalnu bolnicu dovezen je pacijent, vrlo važna ličnost u koloniji, gospođa Šmit. Lekarski konzilijum je utvdio da je potrebno hitno izvršiti 3 uzastopne operacije koje je trebalo obaviti određenim redosledom. Prvu je trebao da oavi dr Andersen, drugu dr Zarkov, a treću dr Simon. Na žalost, usled nestašice u bolnici je ostalo samo dva para rukavica. Takođe, bilo ko od doktora ili pacijent su mogli biti nosioci virusa. Kontakt je bio neminovan.

- Neko od nas će morati da dođe u kontakt sa drugim, reče dr Andersen.
- Moramo odlučiti ko će preuzeti taj rizik, dodade dr Simon.
Tada se javi i dr Zarkov koji je svojevremeno završio jedan kurs topologije. - Gospodo, postoji način da obavimo operacije tako da niko ne dođe u opasnost da se zarazi.

Na koji način je mislio dr Zarkov?

Kizza

Da li je neko od ovih doktora "sale11472"  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Mala šala  ;) Operisaće u skafanderima  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sekula

Iskreno,

Tek sada idem kući sa posla a što znači da je skoro dva sata noću i što isto znači da sam samo ovlaš pročitao šta ste sve pisali danas po forumu. Elem, prosledjujem Vam kumov odgovor na ovu drugu, Marsovsku zagonetku, pa vi vidite da li je tačna ili nije:

Quote1. Rukavice se uvuku u 2. rukavice, Andersen operiše.
2. Izvuku se unutrašnje rukavice, Zarkov operiše spoljašnjim (njihova unutrašnja strana je čista, a spoljašnja je već dolazila u dodir sa pacijentom.
3. Unutrašnje rukavice se preokrenu, tako da spoljašnja strana (čista) postane unutrašnja, uvlače se u spoljašnje i Simon završava tretman.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

CyberianIce

October 08, 2010, 02:44:09 am #19 Last Edit: October 08, 2010, 03:41:28 am by CyberianIce
Quote from: Sekula on October 08, 2010, 01:38:41 am
3. Unutrašnje rukavice se preokrenu, tako da spoljašnja strana (čista) postane unutrašnja, uvlače se u spoljašnje i Simon završava tretman.


E bas tim ponovnim uvlacenjem u one spoljnje rukavice se izbegava i eventualni prelazak virusa sa Andersena na pacijenta... Poslednja karika u lancu koja mi je falila, bas sam tu zapeo ;D

Ja sam od pocetka doziveo pojam rukavice kao jednokratno sredstvo, nisam uzeo u obzir ni da mogu i da se prevracuju i tako koriste ponovo pa tako bez veze lomim glavu vec satima... Velika glupost je ovaj odgovor, ali jedino tako ima smsao. Mozda je trebalo naglasiti da se rukavice mogu koristiti dvostrano pa bi se bavili topologijim a ne nagadjanjima.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

r2d2

October 08, 2010, 07:55:21 am #20 Last Edit: October 08, 2010, 08:14:29 am by r2d2
Bravo Deus!  

Nisam  stigao ni do nagovestaja odgovora ....

Imal` jos mudrijaskih pitalica!

Kursic iz topologije, hi hi hi  ;D  ;D

Charuga77

Ja sam ovu verziju sa rukavicama čuo pre 8 god u vojsci ali  u izmenjenoj i jednostavnijoj varijanti.
Kako da 3 tipa kresnu jednu  ribu koja je zaražena a imaju samo 2 kondoma?  Isti klinac samo drugo pakovanje ...doktori i slično.
:-)

kruska

Ja mislim da gospodji Šmit treba pozvati popa..

3 uzastopne operacije, ta gospodja Šmit mora da je mnogo mnogo bolesna, ako je ne spase 1. operacija nece ni dr Simon

Niste pomislili da su možda doktori bolesni ...
🌠

vanja1996

e u zadatku fali deo teksta?kako smo mogli da znamo za svedjanina da pije pivo npr...ili tako nst..u redu za zutu plavu i crvenu kucu.,.,a kako za ove dve?

mravic

E pa sad, najbolje da piše sve, caka i jeste u tome da dodjes do resenja.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le