• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija U Medijima

Started by Sich, April 10, 2004, 09:22:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Najlepsi tekstovi vezano za astronomiju svakako su bili pisani pred pomracenje 1999. Da li je to bio medijski eksperiment ili ne, ali tada smo na TV- gledali tzv. docente medicine koji su govorili da se posle 3 sek. gledanja pomracenog Sunca oslepi. Da, bila su to dobra, stara vremena :)

Svasta se i po novinama pisalo o tome. Na internetu razne novine imaju arhive, ali nazalost jedino (cini mi se) arhiva Glasa javnosti doseze do 1999.

Pa evo sta je pisano dan posle tog "astroloskog" dogadjaja u tom listu:
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/1.../R99081101.shtm

A izvestaji iz raznih gradova:
Subotica, Novi Sad, Kikinda, Kalemegdan, Beograd

A inace, Mogli smo tacno znati kad ce milosevic da ode, samo da smo gledali nebo: http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2.../R01011301.shtm

Eh, 5. oktobar je nagovesten na nebu, a loto brojevi nisu - kakva nepravda :)

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor

 Uvek sam mrzeo te astroloske egzibicije.Ali zaista je bilo smesno gledati puste ulice nasih gradove tog 11. avgusta 1999.

Maxscope

 Zasto se cudite????
Pa  zar niste znali da je Sedna vec proglasena za desetu planetu od strane astrologa. Osim toga astrolozi tvrde da su oni vec dugo vremena najavljivali postojanje desete planete u Suncevom sistemu, jer po njima nije logicno da postoji devet planeta i dva svetla (Sunce i Mesec) a dvanaest zodijackih znakova.
Na stranu sto trenutno postoji trinaest zodijackih znakova a ne dvanaest, i sto je horoskop totalno pogresan, ali astrologe to ne brine bas previse.
Milan Gucic je dao odlican opis astrologije u onom intervijuu Politici nakon maratona, ako je neko procitao u Astronomskom Magazinu.
Vise od toga ne treba reci.

Uzgred, kako se postaje "profesor" astrologije?  

Petar Mali

 Da veoma je bilo zanimljivo ponasanje nacije za vreme pomracenja, ali  isto tako i neko vreme pre pomracenja. Ja sam bio sesti razred kada se odigrao ovaj dogadjaj. U okviru sekcije MFA (koja je do danas izrasla u drustvo prirodnih nauka) I zajedno sa astronomskim drustvom "Milutin Milankovic" bio sam u Novom Knezevcu jer je tamo bilo totalno pomracenje. U Zrenjaninu, mestu u kojem zivim, bio je pravi pustos na ulicama. Na lokalnoj televiziji Santos sukobljavali su se astronomi i astrolozi nekoliko nedelja pre pomracenja. Astrolozi su pobedili. Zasto? Zato sto je nas narod po prirodi strasljiv. Mnogi su se uplasili smaka sveta, a pojedini su se zabrinuli za svoj vid. Kada je ceo dogadjaj prosao samo su odahnuli. Kome  bi danas nacija verovala astronomima ili astrolozima. Astrolozima naravno. Zasto? Zato sto je nas narod po prirodi zaboravan. ONO U CEMU SE SVI ZAJEDNO MORAMO SLOZITI JE BORBA PROTIV ASTROLOGIJE.



www.mfa.edu.yu

Argus

 Onda bi verovatno mogao da unaprediš nick u Petar Veliki.  :D

Još jedan paradoks - astronomi i popovi u koaliciji protiv astrologa  B)  

Miranda

 Al je tebi dosadno...... :P  

TenMonGaKuSha

QUOTE (Maxscope @ 11. Apr. 2004., 03:58)
Zasto se cudite????

po njima nije logicno da postoji devet planeta i dva svetla (Sunce i Mesec) a dvanaest zodijackih znakova.
[/quote]
hahaha ovo je dobro
nego, jeste li čuli za onu vandimenzionoprostornovremensku planetu Nibiru? Ona s koje su došli Faraoni, Inke, Atlantiđani, Sumeri i ostali vanzemaljci što su nas dizajnirali?  :lol:  

Miranda

 Ja nisam...evo sad prvi put cujem.....ko je to pronaso tu planetu...?

TenMonGaKuSha

 Ukucaj Nibiru u google i naići ćeš na najveću perverziju ikada okačenu na internetu  :lol: Šala naravno... Pa ima ljudi koji veruju u to da se nekakva planeta Nibiru pojavljuje svakih 12000 godina u Sunčevom sistemu, a koja se inače nalazi u drugoj dimenziji pa je "obični" ljudi ne mogu videti. Njeni stanovnici su došli ovde i napravili ljude kao kakve robote koji će da rade u njihovim rudnicima. Kasnije se ljudi otrgli kontroli i eto nas danas.. . :rolleyes:
Kakvih sve ideja ima!

Miranda

 Strashno! Ne zelim ni da citam....dosta je to sto si mi ti rekao.... :)  

vanillasky

  U toku pomracenja sam bio u hotelu "Lepenski vir". Svi gosti hotela su dobili flajere kako ne treba izlaziti u toku pomracenja. Ja ih nisam bas poslusao a najinteresantnija je bila jedna od sobarica koja je govorila da to ima veze sa djavolom. Vise nista necu reci ...