• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec i Venera! - ponedeljak 19.2.2007.

Started by gucic, February 19, 2007, 12:24:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gucic

Ne propustite vecerasnji "dogadjaj". Mesec i Venera ce se prividno naci veoma blizu jedno drugog- na oko stepen i po!!
Treba gledati u pravcu zalaska Sunca.
Evo blage ilustacije.




Stojanov

Probacu da fotografisem na 85 i 500 mm . Samo, sa zapada nailazi oblacni front pa ko pre stigne :-\

gucic

Ovde je oblacni front vec par dana...kisa + kosava. :(

Orion

Evo bas sam malopre video.Jako je lepo.Pogotovo sto sto je mesec u takvom polozaju.Evo i slike iako je slikana mobilnim...

P.S. Nisam uspeo da je stavim da se vidi pa sam je ostavio dole. :D

Stojanov

February 19, 2007, 07:46:57 pm #4 Last Edit: February 19, 2007, 10:52:03 pm by gucic
Imao sam dosta srece: oblaci su dolazili sa jugozapada i uspeo sam da napravim par fotki sa objektivom 135/2,8 . Blenda na 4, 800ASA , exp. od 1" do 3". U APS-C formatu na 190mm. Kao i Orion , imam malih problema oko stavljanja slika na Forum. Pa, stvarno lep dozivljaj : sjajna Venera  i srp Meseca a pepeljasta svetlost je uvelicala ovaj susret.









SrdjanP


wexy

Uhvatio sam da pogledam na par minuta sa terase ali veoma brzo se pojaviše oblaci :(.

gucic

February 19, 2007, 09:14:44 pm #7 Last Edit: February 19, 2007, 09:17:49 pm by gucic
Uspeo sam da nesto uhvatim pre nego sto su naisli oblaci sto se i vidi na prvoj fotki. Nikon D80+TAIR300@f4.5

                         




gucic

Evo kako da postavite slike na forum:


1. Idite na ovaj sajt - http://www.picoodle.com
2. pritisnite BROWSE i odaberite fotografiju
3. pritisnite UPLOAD IT !
4. pojavice se nova stranica sa gomilom linkova
5. odaberite tumbnail for forums 1
6. kopirajte taj dugacki link
7. sada taj kopirani link paste-ujte u vasu poruku na forumu
8. pritisnite dugme pregledaj
9. ako je sve u redu, pritisnite posalji


Molim vas da ako imate bilo kakvih problema oko gore navedenog da mi se obratite!!


Stojanov

Jasno uputstvo za postaviti fotografije na Forum. A kada za desetak dana bude veliki Mesecev spektakl, rubrika " Astronomska oprema i posmatranja" bice prepuna dobrih fotografija. To je ono pravo ! :D

Sich

February 19, 2007, 11:55:52 pm #11 Last Edit: February 20, 2007, 12:01:35 am by Sich
Evo i moj skroman doprinos
Kod mene nije bilo oblaka, ali sam morao da zurim da Mesec ne zadje za Monte Bondone :)







"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Orion


gucic

3. marta je pomracenje Meseca. Ne treba propustiti! Samo da bude vedro..