• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Godine

Started by NASA, April 29, 2007, 09:49:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

zar sve koje interesuje astronomija imaju iznad 18god???
kod mene u bg ne poznajem nikoga ispod 18 koga interesuje ???
a kad kazem drustvu sta me zanima-ti si lud gledas u Mesec i zvezde i trosis pare na to!!!
a onda me pitaju sta vidim teleskopom-sta da im kazem?!
e vidim ovo i ovo,ovo,ovo............................................ovo........i tako u beskraj ;)

Sasa

Neee, nije da su svi stariji od 18 godina. Ima onih koji se jos u osnovnoj skoli interesuju za astronomiju. Uostalom u Petnicu odlaze uglavnm maldji od 18 g.

Naravno, nema njih puno, ali nije da ih nema uopste.

Dušan

Quote from: NASA on April 29, 2007, 09:49:17 pm
zar sve koje interesuje astronomija imaju iznad 18god???
kod mene u bg ne poznajem nikoga ispod 18 koga interesuje ???
a kad kazem drustvu sta me zanima-ti si lud gledas u Mesec i zvezde i trosis pare na to!!!
a onda me pitaju sta vidim teleskopom-sta da im kazem?!
e vidim ovo i ovo,ovo,ovo............................................ovo........i tako u beskraj ;)

Ja imam 16 godina i jako me interesuje astronomija. Koliko godina imas ti?
U Beogradu ima puno zainteresovanih za astronomiju koji nisu punoletni, samo treba da se malo raspitas... Dosta njih ide u Petnicu.

NASA

ali meni ne idu prirodne nauke...idem u 7 razred :-\
nema ih u mom kraju-promenio sam dve skole i nigde nisam upoznao nikoga koga interesuje astronomija.......

Dušan

Jesi li bio nekad u Petnici?

NASA

tek sam sada video odgovor-nisam :-[

Dušan

Quote from: NASA on June 02, 2007, 03:00:37 pm
tek sam sada video odgovor-nisam :-[


Obavezno da ides! Mislim da mozes da ides na LNS (Letnja naucna skola), ali mislim da su vec izasli spiskovi. Kad budes upisao srednju skolu obavezno da se prijavis za seminare.  :)

Ako te interesuje mozes da se raspitas na http://www.psc.ac.yu;)

NASA

mozes da kazes samo nesto-ti o petnci meni ne idu prirodne nauke(math,fizika) ???

Dušan

Jel te interesuju makar?

NASA

onako(citaj ne) :-\
interesuje me samo astronomija

Dušan

Iza svega u astronomiji (popularnih tekstova, lepih slika, lepog nocnog neba, ...) stoje matematika i fizika i bez njih nema astronomije. 

U Petnici nam je Nikola Bozic (sigurno si cuo za njega), koji je rukovodilac programa astronomije, odrzao jedno predavanje (u okviru seminara), a koje drzi svim generacijama polaznika, koje se zvalo "Sta je u stvari astronomija?" i koje bi svako trebalo da cuje (da bi znao da li stvarno zeli da se bavi astronomijom).

Na kraju predavanja je izvucen zakljucak:

"I sta je astronomija na kraju?

1. Kompleksna nauka
2. Matematicki aparat
3. Fizicki zakoni
4. Lepe slike i zanimljivi tekstovi
5. Spoj sa drugim naukama
6. Tehnologija
" (ovim redom) ;)

Ne bih da te plasim, ali ta astronomija, koja tebe interesuje ( :-\), je mozda samo 5-i deo prave astronomije (nauke). Ali ne brini, imas jos dosta vremena za razmisljanje i upoznavanje sa astronomijom (kao i ja,  ;)). Mislim da je Petnica pravo mesto za to.

Naravno da svi pocinju sa naucno popularnim tekstovima. I ja sam tako poceo.Tako su poceli i svi veliki naucnici (i oni manji). Znaci svi! Samo, neki su ostali samo na poularnim tekstovima i slikama, a neki su se zapitali ""Sta u stvari lezi iza toga?" i krenuli su da se bave naukom.

Samo treba na vreme da pocnes da shvatas da je astronomija veoma kompleksna nauka.

Imas ti jos vremena da budes dobar u prirodnim naukama ("math, fizika"). Moze da se desi da postanes bolji od svih ostalih.  :)

Jeste da te ne poznajem, ali mislim da to moze da se dogodi.

Ako uzmes da ti je ove savete dao jedan 16-ogodisnjak (samo 16-godisnjak,  :D) onda ....  ;)

Mislim da bi bilo dobro da ti jos neki savet daju ostali korisnici foruma (stariji, koji se bave astronomijom na pravi nacin).  :)

maxydelanoche

Ja takodje nisam punoletna a zanima me astronomija :) (15, uskoro 16 god...)

NASA

Znam sve to Dusane-cak sam hteo da upisem astronomiju(ali ovde izgleda nema vajde)...
a odakle si maxydelanoche? :-\

sale11472

Pazi ako te toliko interesuje Astronomija a ne zanimaju najsrodnije nauke, to bi moglo biti do nastavnog kadra kome si dopao u ruke, mozda da probas malo sam po netu da prosvrljas i vidis cega ima, ko zna sta od toga moze da se izrodi u svakom slucaju ne moze da skodi.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Dušan

Quote from: NASA on June 02, 2007, 07:02:57 pmali ovde izgleda nema vajde


Kako, bre, u Beogradu nema vajde? Ako tamo nema vajde, pa gde onda na drugom mestu u Srbiji ima? Da te vidim sta bi rekao da zivis u Kursumliji, a da te interesuje astronomija...

Maxy, drugo si ti! NASA je sedmi razred.

Quote from: NASAa kad kazem drustvu sta me zanima-ti si lud gledas u Mesec i zvezde i trosis pare na to!!!


Nemoj da obracas paznju na njih! Radi ono sto ti se svidja i sto mislis da je korisno po tebe (naravno, nemoj da se drogiras, ili tako nesto  :D). To sto se razlikujes od ostalih je (u tvom slucaju) dobro.

Ja licno volim sto se razlikujem od svog drustva. I meni je problem sto me ne shvataju, ali ja ne obracam paznju na to. Moje drustvo ima totalno drugacije moralne vrednosti i norme od mene i zato mi se svidja sto sam drugaciji. Mislim da sam u pravu. :)