• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Godine

Started by NASA, April 29, 2007, 09:49:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

Quote from: Dušan on June 11, 2007, 12:39:50 pm
I ja se nadam da ce se ta situacija promeniti (ako uopste jeste takva). Licno se zauzimam za bavljenje astronomijom u prakticno i teorijski! I velika mi je zelja da kupim teleskop i da pobedim na MM neke godine. A isto tako mi je velika zelja da savladam sve teorijske probleme u astronomiji.

Sada (za dve nedelje) idem na vezbovni seminar i nadam se da cemo tu vise raditi posmatranja. A i pre toga su Junski Botidi, na koje, iako nisu nista posebno, zelim da idem.

a mene uopste ne interesuje da pobedim na nekom MM(ali bi bilo lepo :))
bavim se astronomijom jer mi se to svidja,uzivam u tome(i u gledanju kroz teleskop,i proucavanju na net-u)
ali vise uzivam da gledam kroz teleskop-kada znam da je neka dvojna zvezda,galaksija,maglina....milionima i milionima km daleko :D :D :D

Dušan

Quote from: NASA on June 11, 2007, 11:23:30 pma mene uopste ne interesuje da pobedim na nekom MM(ali bi bilo lepo :))
bavim se astronomijom jer mi se to svidja,uzivam u tome(i u gledanju kroz teleskop,i proucavanju na net-u)
ali vise uzivam da gledam kroz teleskop-kada znam da je neka dvojna zvezda,galaksija,maglina....milionima i milionima km daleko :D :D :D


OK. Samo nastavi!  :) Ali, zar se nisi zapitao kako krce taj dvojni sistem, tj. kako se krecu te zvezde koje ga cine, i zar se nisi zapitao da li su sve dvojne zvezde iste, tj. da li se dele na neke tipove, da li si se zapitao kako su nastale? (i jos mnogo toga...)

NASA

jesam-pa sam otisao na net i video-priznajem naravno je lepse kada znam kako su nastale neke planete,zvezde....nisam ni ja odmah dobio teleskop-prvo knjige,enciklopedije...
kada me je sve to s astronomijom pocelo,roditelji su mi rekli nema vajde da nesto mnogo para trosimo posto ce te prodji-kao i sve stvari u tom dobu(vatrogasci,supermen...)ali me nije proslo vec 8 godina :)
naravno da cu nastaviti.....

Toma B

June 13, 2007, 09:01:44 am #33 Last Edit: June 13, 2007, 09:04:04 am by Toma B
Quote from: NASA on June 12, 2007, 05:30:28 pm
...kada me je sve to s astronomijom pocelo,roditelji su mi rekli nema vajde da nesto mnogo para trosimo posto ce te prodji-kao i sve stvari u tom dobu(vatrogasci,supermen...)ali me nije proslo vec 8 godina :)
naravno da cu nastaviti.....


;D ;D ;D    HA Ha Ha!!!!!    ;D ;D ;D

Naravno da ces nastaviti...
Isto to su i meni rekli moji roditelji kada sam se 1986-te poceo interesovati za prave stvari (Astronomiju) ,a sve manje za SF koji me je veoma interesovao do tada... Mislim da sam tada ukapirao da je stvarnost mnogo uzbudljivija i zanimljivija od bilo kakve izmisljene SF price...
Sta da ti kazem ........... nikako me ne prolazi ni posle 21-e godine i ne izgleda da ce skoro...

;D ;D ;D  Samo napred!!!   ;D ;D ;D

NASA

ajde recite ko sigurno dolazi na letenku-da bi znao da nekog poznajem....a ne ko neki upad :o

Dušan

Ja mozda... Nisam bas sto posto siguran...

mravic

Poznaces i dosta, malo vrsljaj po sajtu Astronomije, koga ne prepoznas, upoznaces. ;)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Na Letenku je prosle godine doslo 120 ljudi (ne racunajuci one u prolazu). Dakle, nema tu nikakvog upada. Nije to zatvoren krug ljudi. Tu se svi spontano upoznaju.

Toma B

Quote from: NASA on June 13, 2007, 11:48:20 pm
ajde recite ko sigurno dolazi na letenku-da bi znao da nekog poznajem....

Ajde stavi svoju sliku u avatar pa da i mi ( ja ) tebe upoznamo...
Planiram da dodjem...

sale11472

Hehe ji ja planiram da dodjem cak sam i pred kupovinom satora (nish ne pitajte al je sasvim sigurno da cu da ga kupim i to ne o svom trosku ;D )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Maxscope

Quote from: NASA on April 29, 2007, 09:49:17 pm
zar sve koje interesuje astronomija imaju iznad 18god???
kod mene u bg ne poznajem nikoga ispod 18 koga interesuje ???
a kad kazem drustvu sta me zanima-ti si lud gledas u Mesec i zvezde i trosis pare na to!!!
a onda me pitaju sta vidim teleskopom-sta da im kazem?!
e vidim ovo i ovo,ovo,ovo............................................ovo........i tako u beskraj ;)


A zasto se Ti cudis tome?
Zasto ne postavis svoj teleskop uvece i ne pozoves svoje drustvo da sami pogledaju Mesec i zvezde umesto sto im objasnjavas sta Ti vidis kroz teleskop?
Zasto ne pozoves decu iz komsiluka pa im pokazes Mesec i zvezde?
To su nacini da sam nekoga eventualno zainteresujes za astronomiju.... 

NASA

kada je bilo delimicno pomracenje Meseca izneo sam teleskop i pokazao-svi su se odusevili ali ipak im je zanimljivije nesto drugo >:(
i to je bilo dok sam imao 60mm teleskop

Toma B

Quote from: NASA on June 15, 2007, 11:26:43 am
...svi su se odusevili ali ipak im je zanimljivije nesto drugo >:(


Ne razumem sta im je drugo bilo zanimljivije....nisi im valjda uz pomracenje ponudio pivo i cevape?!?  ???

NASA

nisam-ali ipak nisu mogli da odole a da ne igraju zmurke >:(

ARider

Vama je momci bar lako vi u Srbiji imate bar neke letnje skole ili razlicite kurseve iz astronomije dok kod nas u Bosni (Republici Srpskoj) toga nema.Ja i jedan moj prijatelj smo mozda jedini koji pokusavaju da spoznaju "tajne unuiverzuma" u nasem gradu a to i nije bas lako posto zivimo u maloj sredini i tesko je doci do litrerature i casopisa o astronomiji a i potreban nam je neko da nas malo bolje uputi nesto kao mentor ili slicno.