• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Apologetika kvazinauke

Started by flintviking, May 12, 2007, 01:52:59 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flintviking

Uz sav trud da razumem kvazi-nauku astrologiju, jos mi nije jasno sta je ona u stvari.
Da li je ona religija ili nauka. To jest kvazi-religija ili kvazi-nauka.
Sledbenici horoskopa mogu se tretirati kao vernici, jer veruju. Samo sto oni veruju u gluposti. Ali to je drugo.
A mogu se svrstati i u naucnike. Naravno, samoproklamovane, iz neke druge dimenzije.
Meni oni nekako vise naginju ka veri jer veruju u gluposti, a tesko da se mogu nazvati naukom, sto oni bas zele, jer neznaju ni elementarne cinjenice.
A opet. Njihova doktrina se zasniva na poznavanju sazvezdja, doduse samo dvanaest, onako odokativno. Pa ... sta su oni sad, nauka ili religija. Sta bi oni vise voleli za sebe da kazu,
Da li i sami znaju sta zele da budu.
Na stranu to sto jadni, nisu nista, samo im to jos niko nije rekao.

Dušan

Predlazem ti da se ne trudis toliko da razumes sta je ustvari astrologija ( :-\). Nije vredna tvog gubljenja vremena.  :)

Ako bas hoces da se zamaras razmisljanjima ima mnogo tema za to u jednoj nauci koja se  zove astronomija. ;)

sashastar

Flintviking nije njima stalo da znaju sta da budu.
Oni znaju sta hoce u ovo vreme a to je novac.
Moras da shvatis da su oni nastali i ostace jos dugo vremena
samo zbog toga sto ljudi zele da znaju unapred (buducnost)
i dali postoji nacin da se vade iz problema i da u njih ne upadaju.
A to ljudima astrolagija nudi ali naravno uspesno samo toliko koliko
sama matematicka verovatnoca dogadaja daje.
A na to se ljudi upecaju.
Prema tome astrolozi i astolagija su pecarosi ili lovci
iskonske ljudske psihe koju oni koriste.
I nije samo astrolagija problem tu je bre i pasulj i karte i brojevi
i .....i ..... i........

Dusanov predlog ti i ja preporucujem



flintviking

Dragi moji prijatelji, to je sve cinizam i sarkazam. Inace treba da pogledate borbu koja se trenutno vodi na beograd cafeu i da se malo umesate da razbucamo te neznalice.
Ovde ih ismevam, ali tamo ... tamo ih treba potuci istinom i cinjenicama

http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=35544

Dodjite da podrzite istinu.

Ovo je nas teren, tucimo ih na njihovom

Dušan

May 13, 2007, 12:12:39 am #4 Last Edit: May 13, 2007, 12:18:32 am by Dušan
Opet ti kazem da se ne zamaras svadjanjem sa onom devojkom na forumu, onom koja je magistrirala na Gete univerzitetu u Frankfurtu (ko zna da li je stvarno magistrirala, ko zna da li je uopste isla na taj fakultet, ne izgleda tako dok citam njene postove...  ;)).

Mozda cu da vam se pridruzim, ..., nekoliko postova, ...  ;)

I nemoj onako da je napadas, spusti loptu, ..., dobar fudbaler je onaj koji zna da stane na loptu, kako kaze moj profesor matematike.  ;D

I da, zaboravio sam, pobedili smo na Evroviziji!!!

Ali Marija me je razocarala kad je u intervjuu, koji trenutno slusam, rekla:

"Kad jedna skorpija, kao sto sam ja, nesto obeca, onda... "  ;D ;D ;D

flintviking

Jao, brate mili gde me podseti, probusi mi usi kad je spomenula horoskop.
Htedoh da vrisnem od muke.
U svakom slucaju, oprosticemo joj.
Ipak je pobedila

S R B I J A       D O           P L U T O N A

Iako vise nije planeta


Dušan

Jos jednom je rekla: "Kada skorpija nesto obeca onda to tako mora da bude!" Ne mogu da verujem!

Mada, ..., oprastam joj, deluje mi kao jako neobrazovana devojka.  ;)

flintviking

Da, treba nasem narodu mnogo edukacije i obrazovanja. Kad ovakvi kakvi smo postizemo uspehe, verovatno bi smo bili jos bolji sa pravilnim obrazovanjem.

Ako treci put ponovi onda ... >:( >:( >:(

Dušan

Evo necega zanimljivog:

Ja sam rodjen 18. 11. 1990. godine. Uzeo sam jedan astronomski program (Stellarium je u pitanju) i ukucao taj datum i tacno vreme mog rodjenja (hh:mm). Program je izbacio izgled neba.

Sunce se celo nalazi u sazvezdju Libra (Vaga). ( ???) Kako je to moguce kad sam ja, po ovim horoskopima koje objavljuju u novinama skorpija (Sunce bi trebalo da se nadje u sazvezdju Scorpius)?

Onda sam malo ubrzao vreme programa. Evo sta se desilo:

Sunce se tacno do 22.11. do 08:10 AM nalazilo u sazvezdju Libra. Pet minuta kasnije ono se malo pomerilo i pocelo da prelazi u sazvezdje Skorpije, pocelo je da svojim limbom "sece" rektascenzijski luk koji deli sazvezdje Vage od sazvezdja Skorpije. Jedan mali deo se nalazio u Skorpiji, dok je znatno veci bio u Vagi. (Sta reci osobama koje su rodjene u ovo vreme?  ;)).
Taj prelazak Suncevog diska preko tog rektascenzijskog luka je trajao, verovao ti ili ne, 2 dana 11 sati i 40 minuta (plus minus 2 minuta, nije ni bitno).  :o

Sunce se celo naslo u Skorpiji tek 24.11. u 7:50 PM.  ;)

Da li to treba da znaci da astrolozi nisu u pravu kad govore da sam ja skorpija? I da li sad treba da gledama horoskop Vage?  :D

flintviking

he, neces verovati, i ja sam rodjen 18. 11. samo mnogo ranije davne davne 1972

A sto se citanja tice, ne treba da citas nijedan. Mada ja od muke nekad procitam da bih video koju budalastinu su smislili.
Nisu vise ni tako smeli kao nekad. Ne usudjuju se da prognoziraju pogotke na lotou i slicno, kao nekad. Sada sve uopsteno govore.

Ma to su obicni prevaranti i neznalice, ja tacniju rec za njih ne mogu da nadjem.

Danas ceo dan pustaju Marijinu izjavu o scorpiji.


gucic

Hehe, ona riba je bas odlepila...
kaze "u Nemackoj ne moze da se kupi diploma.."...eeee, crni gastarbajteri. Prvo je brisala toalete, a sad izigrava nekog velikog nacitanog Getea. Moze da zavrsi sta god hoce ali njena sudbina je jadna kada mora da se prepusti zvezdama, a ne pravom zivotu. Uzas koliko su ljudi samo - ovce.
Flint, ne vredi da se opterecujes tim stvarima jer je to borba neba i zemlje. Vrlo jednostavno. Nepobedivo.

flintviking

ej a jesi li joj video slike, nije losa za.... druzenje

gucic

Izgleda kao slon u staklarskoj radnji na onim stikletinama.

flintviking

Mene je podsetila na vojnicke dane...  ako me razumes