• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Čolini novi ATM pokusaji :)

Started by cola, February 14, 2009, 12:37:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

February 14, 2009, 12:37:08 am Last Edit: February 14, 2009, 12:43:40 am by cola
Dakle evo odlucio sam da napravim i kopiskoup (copyscope).Dakle instrument sa socivom od fotokopir masine(koji jos nisam nasao :( ).Pa me zanima ipak i pre nego sto pocnem,sta sve mogu da vidim s takvim socivom promerom od recimo 50-60mm?Da li je slika kao na nekom monokularu,da li se vide neki M-ovi(bio bih srecan da mogu bar i polovinu njih da uhvatim,pod tamnim nebom tipa Letenke ili Kopa).koju montazu mi savetujete za tako nesto(neki fotostativ ili..)Ako imate neke informacije gde sigurno mogu da nadjem sociva(u BG-u),molio bih vas da mi javite,ja sam ih trazio po nekim fotokopirnicama i nemaju ili nece da daju...Da li su monokulari(kao ovaj) dozvoljeni na maratonu(sto ne bi)?
Koj je najbolji nacin da nakacim socivo u cev(to sam vec jednom radio i sigurno postoji bolji/laksi nacin)
Ja ovako zamisljam da to izgleda

Preuzeto sa http://www.dma.org/~wagner/images/ronwcopy.gif
Svaki savet je dobrodosao! :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Na žalost link ka Berijevoj stranici iz moje teme iz nekog razloga ne funkcioniše no nema veze postoji i rezervna opcija pa u tom tekstu imaš nacrtano kako to može da se napravi...

Što se sočiva tiče mislim da je Janko pominjao ovde na forumu da ima neki objektiv iz kopira pa probaj sa njim da vidiš...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D