• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

WAP stranica Astronomskog Magazina

Started by flintviking, May 24, 2007, 10:55:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flintviking

Da li postoji WAP stranica astronomskog magazina, i koja je. Ako ne postoji, da li ima izgleda da bude u neko vreme.
Negde sam video da je neko ucestvovao na forumu preko mobilnog, da li je gprs u pitanju, ili sta...
Koliko je uopste komplikovaniji sajt koji ima i WAP portal ili se radi samo o vecem prostoru koji zauzima.

Sasa

Nema. Bice kad se nadje neko to da uradi  :)

flintviking

Jeli to znaci da materijalni uslovi postoje, samo nema kadrova.
rado bih pomogao, ako je dovoljno znanje ofisa,

sale11472

Ma daj sta ce ti to ??? pa instaliras OperaMini programcic i gledas normalnu stranicu na telefonu. naravno da ti treba telefon sa kolor ekranom i GPRS-om ali cemu koristiti za tako nesto.
Evo ja npr koristim N70 i trenutno pristupam sajtu preko njega, doduse koristim ga kao modem (OK vecini ljudi je to neizvodljivo zbog cene) ali cesto citam forum i na samom telefonu sto i ne pravi neki nenormalno velik protok (a samim tim ni racun). Bolje ogranicena sredstva i energiju upotrebiti na poboljsanje kvaliteta osnovne verzije sajta nego sad gurati WAP varijantu...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

QuoteNegde sam video da je neko ucestvovao na forumu preko mobilnog, da li je gprs u pitanju, ili sta...
Koliko je uopste komplikovaniji sajt koji ima i WAP portal ili se radi samo o vecem prostoru koji zauzima.

SMF (tj. forum) je vec "fabricki" napravljen da podrzava WAP pristup tako da tu nema problema kada je rec o pristupu preko mobilnog.

Pravljenje sajta za wap je sasvim druga prica, u principu svodi se na kompletno nov sajt, a realno to nema bas nikakvog opravdanja, upravo zbog ovoga sto je napisao sale11472.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

flintviking

Ja sam svestan da se nebi previse posecivao wap portal, ali razmisljam o popularizaciji magazina,
Mnogo ljudi i nezna da postoji ovaj sajt.
Dodje mi da lepim nalepnice po gradu da bih ga reklamirao, pa ako to nije glupo, odstampacu stotinak pa cu ih lepiti po Nisu.
Sta mislite o tome.
A Boze zdravlje, bice i wap portala nekad.
Ako mislite da ima vaznijih stvari od toga i ja se slazem. I ja mislim da je bolje unaprediti sam sajt nego li gurati wap.
Ako ima uslova i ne remeti nista moze se postaviti, ali ako se mora menjati ceo sajt, ...   i ja sam malo kolebljiv onda

gucic

Zasto da ne? Ja sam imao neke nalepnice jos od pre par godina i to sam uradio po gradu. Mada, nisam ih imao mnogo. Treba paziti gde se nalepnice lepe zbog kazni.

Stojanov

Quotebice i wap portala nekad.
Ako mislite da ima vaznijih stvari od toga i ja se slazem. I ja mislim da je bolje unaprediti sam sajt nego li gurati wap.

Sustina sajta je amaterska astronomija .Treba da pricamo o teleskopima i okularima, da se dogovaramo gde mozemo otici na posmatranje i snimanje, da razmenimo iskustva i informacije. OK wap ali sadrzina bilo cega je mnogo bitnija nego u sta i kako je upakovana.

Drugo, uopste se ne upustam u raspravu sa nekim ko mi pominje astrologiju,da li su Ameri uopste sleteli na Mesec ili pokusava da promeni Keplerove zakone. To je cisti gubitak vremena.

Malo vise astronomije na sajtu nece biti na odmet, pretpostavljam da delim misljenje vecine.


CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

mmilan

nema razloga za objavljivanje. Forum je tako napravljen da automatski prepozna mobilni telefon i prikaže odgovarajuću stranicu. Na starijim modelima to je WAP stranica dok je kod novih standardna strana, ali manje širine.

Situacija sa sajtom je nepovoljnija, ali broj posetilaca koji dolaze preko mobilnih uređaja je mnogo mali. Ako neko zna neki dobar Joomla dodatak za poboljšanje prikaza na mobilnim telefonima neka javi.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Yagodinac

I ja ponekad sa telefona obiđem forum i ni najmanje probleme nisam uočio prilikom funkcionisanja. Zapravo, to često radim čim se dokopam nekog džabe wirelesa - naročito ako je sagovornik/ca na kafici u gradu dosadan.
;D

CyberianIce

I ja dodjem ali mi SMF prepozna Windows Mobile pa me automatski prebaci na ovu veliku stranicu, a to mi mnogo naplacuju jer pravi puno vise saobracaja od ovih wap verzija.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

CyberianIce

@mmilan
Ne treba ti Joomla dodatak, daj mi strukturu baze i ja cu napraviti jednu malu PHP skripticu, onako cisto da moze da izlista artikle/vesti i se citaju preko mobilnog (bez slika, minimalna grafika). Ili iskljuci taj je**ni MOD_REWRITE, vise zbunjije a tebi kako vidim ne sluzi bas nicemu osim sto formatira URL-ove u nekom fancy way-u... Proslo je vreme kad su SEO menadzeri savetovati to, sad trenutno to samo meni otezava da vidim kako je organizovana ta baza, mogao bih da napravim taj wap sajt za sat vremena da nema toga.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S