• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo sami....

Started by flintviking, May 26, 2007, 08:56:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ikalo

Danas mi je kolega poslao jedan link.. mislim da je bio u pitanju Inquirer ili tako nešto... nemam sad link pri ruci kod kuće, history mi ostao na poslu.

Elem, astronomi su otkrili neke oblake pražine gdje su se joni spajali u parove i formirali oblike dvostruke spirale slično DNK molekulama... plus, posmatrali su kako se ti oblici djele poput jednoćelijskih organizama zadržavajući raspored jona.. sve poput dnk...

e sad, kako sam na brzinu pročitao članak, plus bio je jako kratak, spominjani su i neki laboratorijski eksperimenti tako da mi nije do kraja jasno šta je otkriveno posmatranjem a šta je dobijeno u laboratoriji.

ako neko uspije da pronađe više detalja, molim da me dopuni.

Dr.Alien

Pitate se da li ste sami u svemiru ?

E pa dragi moji znatiželjni prijatelji ... Niste sami !

I mi smo se pravili pametni kao vi sada i zagadili smo svoju planetu do te mere da smo morali da se raselimo po drugim planetama. Na vašu planetu, koju vi zovete Zemlja, na svakom kontinentu smo naselili po jednu grupu ljudi različitih rasa da se ne bi međusobno izazivali i ratovali za nove teritorije. Iako se već vekovima te rase međusobno mešaju, još uvek su prepoznatljive ... belci, žuti, crnci, crvenokožci. Kada smo ih doveli na vašu planetu, sve rase su bile na istom intelektualnom, mentalnom i fizičkom stupnju razvoja. Kako vidimo, neke grupe su se izgubile u džunglama na teritorijama, kako vi zovete, Južne Amerike, Australije i Nove Gvineje i vremenom su zaostajale u razvoju ali ne toliko da ne bi mogli veoma lako da ih prilagodite načinu života većine populacije na planeti.

Da nismo naselili vašu planetu ona bi i dalje bila planeta majmuna, kao najinteligentnijih bića, ali te vrste nemaju toliki potencijal da jednog dana evoluiraju u nešto više i približe se našem intelektu.

Pošto ste planetu zagadili do te mere da je zadnji momenat da se nešto preduzme, rešili smo da se u velikom broju privremeno vratimo i zauzmemo sva ključna mesta u administracijama najrazvijenijih zemalja, prekinemo sve ratove i sukobe i uz pomoć naše tehnologije zakrpimo ozonske rupe u Zemljinoj atmosferi i dovedemo sve stvari u red.

U orbiti oko Zemlje ima već sada nekoliko hiljada naših brodova sa posadom a invaziju ćemo učiniti 2023 godine, kako je i predvideo vaš zemljanin Nostradamus.

Pozdravljam sve članove ovog foruma i nadam se da ćemo se lepo družiti  ::) 

 


Kizza

Zvezdani dnevnik br. 2007-dopuna
Poslati posadu Enterpraisa da ispita tvrdnje Dr.Aliena.Posadu neka sacinjavaju Spok(lici na njih) i Homera Simpsna(vec je bi u svemiru)
zvati i Tom Kruza jerbo je vec sredio jedanput vanzanesenjake).Ako se Homer ne vrati bice vise hrane za nas.
Ne morate da zuririte do 2023 ima jos malo vremena.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sashastar

Nema potrebe za pozivanjem doticnih Zemaljskih super tipova.
Posto smo ja i moja ekipa vec odavno u orbiti ali i mnogo dalje.
Veruj mi ovakvih zemaljskih provokatora i vidovnjaka mogu samo
da piskaraju po forumu i nista vise.
Tu je sashastar da cuva planetu spolja(van planete)
ali nemam dozvolu da se mesam ako zemljani odluce da je sami uniste.


Kizza

Ako ti zatreba,slucajno,pomoc javi ;D
Pozdrav,
Termokizza
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

ikalo

ako nekoga bude trebalo udaviti pricom o fizici i kosmologiji, tu sam...

sashastar

OK
Termokizza ce da bude zaduzen za androide i robote.

A Ikalo za razjasnjavanje i objasnjavanje fizickih i kosmoloskih pojava
koji ce nam trebati za takticke zamke i planiranja.

A HOMERA za tajni zadatak  ;)

Dr.Alien

Pa dobro, Monti Pajtonovski humor ne varite .. OK  :P

Šta je sa ovacijama ? Kakva je to dobrodošlica ?

Došao vam novi član na forum a vi brže, bolje odmah se izuvate, kontaminirate prostor i na lezi gotovs čekate moje daljnje korake. Došao sam u miru da sa vama podelim razmišljanja o postavljenim temama na forumu.

Čvrsto verujem u vanzemaljski život i civilizacije slične ili daleko naprednije od naše. Zamislite samo koliki smo tehnološki napredak postigli u samo stotinak zadnjih godina. Pre deset godina su mobilni telefoni bili mislena imenica. A zamislite gde ćemo biti za samo nekoliko stotina budućih godina, naravno ako preovlada svest o opasnosti totalnog uništenja i neki manijak slučajno ne stisne "crveno" dugme. U kosmičkim razmerama hiljadu godina je kao treptaj oka i mogu da zamislim civilizacije koje su ispred nas samo milion godina.

Mi, koji smo skučeni u svom neznanju i nepoznavanju osnovnih zakona prirode, ne smemo da pomislimo na mogućnost da nismo jedini, da nismo najpametniji i da postoji tamo negde u bespuću svemira neka planeta naseljena bićima sličnim nama, koji su uspeli da ukrote svetlost i gravitaciju i te sile iskoriste za pokretanje svemirskih brodova, brzinama čak daleko većim od svetlosne brzine.

Mi čak nismo do kraja dokučili prorodu svetlosti, samo nagađamo na relaciji talasno-materijalno i sa kakvom sigurnošću možemo tvrditi da je brzina svetlosti konačna i najveća brzina kojom se može kretati materija kroz prostor. Mislim da je nemoguće za samo nekoliko vekova posisati svu pamet Svemira i mislim da nas u budućnosti čekaju mnoga velika iznenađenja na polju naučnih dostignuća.

Danima bih mogao da pišem na ove teme ali neću da zloupotrebljavam vaše vreme i strpljenje ali ako treba ... tu sam.
       

sashastar

Pa upravo smo ti i tako i odgovarali u saljivom tonu na tvoj tekst.
Mada sam ja i rekao nesto sto i nije saljivo odnosno je istina.

U svakom slucaju si dobrodosao.

To se vidi i sa stavom odnosno tekstom o vanzemaljskom zivotu koji si napisao.
Iako si i sam mogao da zakljucis ako si pregledao ovaj topik da takvo misljenje
ovde deli gotovo 95% forumasa tako da slobodno pisi.
I neces nam zloupotrebljavati vreme ako zaista mislis ono sto si napisao.
Samo nastavi.



cosmostar

Mislim da nismo sami,
ali mislim da mozda zivot nije onakav kakvim ta zamisljamo,
tamo negde

Kizza

Mr.Aliene, ti planiras napad na Zemlju  a od nas ocekujes da ti aplaudiramo?Vi vanzemaljci nas nikad necete porobiti!
A sad ozbiljno -"Dobro dosao"!Malo humora nije na odmet dok cekamo da se Satl spusti ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Dr.Alien

Godinama sanjam isti scenario ...

U sred Dnevnika u pola osam, nestanu slika i ton, samo sneg na ekranu i posle desetak sekundi se na ekranu pojavi vođa UFO misije i objavi da su preuzeli kontrolu nad svim zemaljskim resursima i preuzeli vlast u svim državama ...

... zatim nas obavesti o svim narednim koracima koje će preduzeti da se zakrpe ozonske rupe, da se očiste reke, mora i okeani od zagađenja, da se očisti i reciklira sav otpad koji je decenijama taložen na raznim mestima ... da se uvede u masovnu upotrebu solarna energija, da se u najkraćem roku sva infrastruktura prilagodi novim izvorima energije, da se unište svi automobili i ostala prevozna sredstva i zamene novim, ekološki sigurnim vozilima, da se svi avioni zamene letećim tanjirima na magnetno gravitacioni pogon, pri čemu bi put od Londona do Bangkoka trajao samo pola sata ...

Takvu invaziju bi pozdravio i ne bi se bunio da nas osvoje sa takvim namerama :)

Neki moji drugari na sve ovo obično kažu ... "Ma ti si bre bolestan čovek, što ne počneš sa lečenjem dok još ima šanse. Vidiš da si odlepio! "

sashastar

Ne nisi odlepio jer taj podosta slican scenario sam ja mojima predlagao.
Ali posto su nasu planetu overili kao potencialno opasnu za galakticku uniju
takav se dogadaj nece jos poduze vremena dogoditi.
Ali u cemu je caka.
Caka je u tome sto na zemlji vlada
totalan militarizam

ljudska svest i razum je veoma niska i u velicini je oko 95%

pritom iz iskustva galakticke unije ovakve planete najcesce i pored pomoci
same sebe uniste ili ako dobiju odgovarajucu moc mogu da predstaljaju
opasnost po druge vrste u galaksiji.

Ali ova planeta zbog svoje velike raznovrsnosti zivog sveta
i zbog ipak malog napretka sto se ostvarilo i dalje je pod pozitivnom
prismostrom sto znaci da ima sanse da se izvuce.
Ali je pitanje kada ,jer svaki napredak unazadimo.
Srecom sto je napredak za nijansu veci od nazatka.




sale11472

Quote from: Dr.Alien on August 19, 2007, 10:23:14 pm


... zatim nas obavesti o svim narednim koracima koje će preduzeti da se zakrpe ozonske rupe, da se očiste reke, mora i okeani od zagađenja, da se očisti i reciklira sav otpad koji je decenijama taložen na raznim mestima ... da se uvede u masovnu upotrebu solarna energija, da se u najkraćem roku sva infrastruktura prilagodi novim izvorima energije, da se unište svi automobili i ostala prevozna sredstva i zamene novim, ekološki sigurnim vozilima, da se svi avioni zamene letećim tanjirima na magnetno gravitacioni pogon, pri čemu bi put od Londona do Bangkoka trajao samo pola sata ...


A kao prvi logican korak preuzmu dezinsekciju planete od goluzdravih primata koji su je zagadili preko svake mere :P
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

Quote from: Dr.Alien on August 19, 2007, 10:23:14 pm
U sred Dnevnika u pola osam, nestanu slika i ton, samo sneg na ekranu i posle desetak sekundi se na ekranu pojavi vođa UFO misije i objavi da su preuzeli kontrolu...


Ovo me je podsetilo na Daglasa Adamsa... "ONDA JE NASTALA STRAHOVITA GALAMA ...ONDA JE NASTALA STRAHOVITA TISINA" ili tako nesto... :o ;D ;D ;D :o

Quote from: Dr.Alien on August 19, 2007, 10:23:14 pm
"Vidiš da si odlepio! "

Odlepio ili ne, ovo ti je lepa vizija...however....
U mom scenariju svemocni vanzemaljac samo kaze: "Upravo sam uzeo sve naoruzanje svih vasih vojski i paravojski i teleportovao ga u centar Sunca...
Postovani gledaoci imate sansu da ponovo osmislite svet ovaj put bez nasilja. Dajem vam X godina...
Prijatno vece i izvinite zbog prekida programa!!!