• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo sami....

Started by flintviking, May 26, 2007, 08:56:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flintviking

Pa, eto vidis, malo malo pa prolete, znaci ima ih
mozda se ne kupamo dovoljno cesto pa nece da slete

Sasa

Evo drugačijeg mišljenja:

"Moje lično mišljenje je da vanzemaljci najverovatnije trenutno ne postoje! Sva ozbiljna naučna (čitaj: uglavnom astronomska) istraživanja, i to na svim nivoima, uopšte i ne aludiraju na njihovo postojanje.
Miroslav Filipović (objavljeno u Astronomiji br. 25).

Ovo je mišljenje jednog istaknutog astronoma koji se, između ostalog, bavi traganjem za zvezdama sličnim Suncu i za planetama sličnim Zemlji. Tvrdi da do sada ništa slično od toga NIJE pronađeno. Sunce je jedinstvena zvezda, pa je i njen planetarni sistem jedinstven.

sashastar

HA,HA hoce Sasa da zakuva malo ovde topik.
Sve najbolje mislim o Filipovicu
i jeste da sa naucne strane nista nije dokazano.
I da se u poslednje vreme intezivno traga.
Ali kao sto sam vec rekao Zemlja nije i nemoze da bude sablon za svemir i
za postojanje drugih oblika zivota.
Jer takvo shvatanje je previse konzervativno za mene.


flintviking

Sasa, a tvoj licni stav, to jest bolje da kazem zelja, ili si ravnodusan,... ne navijas za to da ih ima.?

Kizza

Smatram da zivot sigurno postoji,mozda na Marsu ili na Evropi (Jupiterov mesec).Iz dana u dan pristizu nove informacije tako da iznenadjenjima nema kraja!Puno astronaoma nije verovalo u postojanje "Crne rupe" a sad ne da veruju nego iznose svoje teorije!
Zivot kao sto je nas je moguc i postavio bih vam pitanje da mi slecemo na planetu "X" i vidimo da ima "Zelenih":
1.Pokusali bi da im prodamo Vodu,Super kompjutere ili neki lek
2.Ponudili bi neko oruzje
3.Ubedili ih da glasaju za nas(pozicija u Svemirskom savetu je jako vazna!)
4.Samo bi ih posmatrali
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NASA

a u kom svemirskom savetu-kada bi bilo samo dve poznate rase? ???

sashastar

Momentalno u nasoj galaksiji zapravo u ovoj polovini galaksije
gde se nalazi nas Solarni sistem ima oko hiljadu zvezda sa
planetama na kojima ima zivota odnosno raznovrsnog zivotnog oblika.
Ali se otkrivaju i dalje.
Nazalost neki su i nestali ali ima i gde tek nastaju.
Detaljno o ovome nesmem da kazem jer nemam dozvolu.
(i ovo je mnogo sto govorim jer cu zavrsiti na nekom rudarskom asteroidu)

Od tih hiljadu planeta stotinak imaju svesna bica koja su u razlicitim
stepenima tehnologije ali su svi u meduzvezdanim putovanjima a
znaju za nas ali im nismo interesantni iz vec poznatih razloga.
Zemaljski govoreci mi smo jos u obdanistu a za prvi razred
galakticke vise svesti jos moramo da odrastemo.

Ja o ovome mogu jos mnogo da pricam ali posto ce mi malo ko
verovati upravo je to moja prednost ali i zastita.




NASA

bez uvrede-ali da li su ti istekli lekovi? ;D ;D ;D :D

sashastar

Odgovor ti je u mojoj zadnjoj recenici  :)

Sasa

Quote from: flintviking on June 11, 2007, 01:43:44 am
Sasa, a tvoj licni stav, to jest bolje da kazem zelja, ili si ravnodusan,... ne navijas za to da ih ima.?


Ne znam da li postoje vanzemaljci. Nisam ravnodusan jer me jako zanima da li postoje. Ali ne mogu da kazem da bih voleo ili da ne bih voleo da postoje. Vecina ljudi bi volela da aliensi postoje, ali to je zato sto ih zamisljaju onako kako bi nama odgovaralo. A sta ako su vanzemaljci Borgovi? Pa u tom slucaju za nas bi bilo bolje da ne postoje. Itd.

U Astronomiji 25 se nalazi tekst "Postoje li vanzemaljci". Tu je sazeto uglavnom sve sto se o toj temi moze reci.

Toma B

Misljenja sam da nije toliko velika dilema da li smo sami ili nismo nego sta raditi kada pronadjemo neki zivot van Zemlje. Sta bi se desilo kada bi nekim srecnim sticajem okolnosti pronasli neki primitivni ili zakrzljali zivotni oblik (na nivou bakterija npr.) na Marsu.
Kako bismo mogli nastaviti dalja istrazivanja kada znamo da se ni jedna kosmicka sonda ne moze 100% sterilizovati. Naravno , posle ovakvog otkrica , let na Mars sa ljudskom posadom bi apsolutno bio neeticki.


flintviking

Da li cemo biti odusevljeni onim sto otkrijemo nekada, i to je dobro pitanje, koje je neko postavio ovde

sale11472

June 12, 2007, 12:58:10 pm #57 Last Edit: June 12, 2007, 04:40:18 pm by sale11472
Quote from: Toma B on June 12, 2007, 09:08:35 am
Sta bi se desilo kada bi nekim srecnim sticajem okolnosti pronasli neki primitivni ili zakrzljali zivotni oblik (na nivou bakterija npr.) na Marsu.

Sta bi se desilo  ??? Pa nista narocito. Posuli bi povrsinu pesticidima da napravimo mesta za koloniste, to je bar u duhu tradicije ljudske vrste, zasto bi van Zemlje bilo drugacije (OK mozda bi sacuvali koji primerak u laboratorijama kako bi zainteresovani posetioci mogli da ih vide) ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Ako smatramo da tamo nema nikoga pa zasto  smo u Vojadzerima poslali slike i diskove?Sto uopste osluskujemo Svemir i gledamo u njega?
Sto Ameri i Rusi trose tolike pare na svemirske programe?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NASA

zato sto su sanse da nema zivota u svemiru -0% ;)