• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo sami....

Started by flintviking, May 26, 2007, 08:56:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Ej Vaske, hajde nemoj vise da psujes. Verujem da svoje emocije mozes mnogo bolje da izrazis adekvatnijim recima.

Sasa

Stvar sa vanzemaljskim zivotom nije toliko jednostavna da bi smo se mogli osloniti samo na velike brojeve zvezda i planeta. U svemiru postoji zapravo vrlo malo oblasti u kojima je zivot moguc. Recimo u elipticnim galaksijama nema planeta slicnih Zemlji. U drugim galaksijama zivot je moguc samo u nastanjivoj oblasti - a ne svuda. A i u tim oblastima ne moze postojati zivot u okolini zvezda prve generacije, zatim oko dvojnih i visestrukih zvezda (a te su najbrojnije). Takodje ne moze da postoji van nastanjive zone oko zvezde, pa zatim, ne mozde da postoji u blizini gigantskih zvezda.
Dalje, nastanak i opstanak zivota onemogucavaju gama bljeskovi kojih je, narocito u proslosti, bilo izuzetno mnogo. Gama bljeskovi sterilisu ogromna podrucja galaksije. I tako dalje.
Sem toga, nas saradnik M. Filipovic tvrdi (na osnovu svojih i tudjih istrazivanja) da do sada nigde nije pronadjena ni jedna jedina zvezda slicna Suncu, a prema tome izlazi da verovatno ne postoji ni svet slican nasem - bar do sada nije otkriven.
Na kraju, ne kazem ja da zivota van Zemlje nema, nego samo da stvar sa vanzemaljcima nije toliko prosta da bismo o njoj sudili na osnovu, recimo, broja zvezda.


sale11472

Pa veliki brojevi u ovom slucaju ne da su veliki nego su OGROMNI sto ce reci koliko god da je zvezda identicna Suncu (a nisam bas siguran da mora da bude identicna ali je to dobra polazna osnova posto znamo da oko takve zvezde sigurno moze da postoji zivot) i koliko jos redja bila planeta poput Zemlje (a i tu opet vazi da ne mora nuzno da bude identicna) i dalje ostaje sasvim dovoljna kolicina da svemir prosto vrvi zivotom, cak i da se ne uzima u obzir mogucnost da zivot moze da ima oblike o kojima mi trenutno ni ne sanjamo ili da se razvija i postoji u uslovima o kojima ni pretpostvke nemamo itd. Ma kad bolje razmislim kolika bi bila verovatnoca da se u svemiru pronadje bar jos jedan potpuno identican sistem nasem sa stanovnicima koji su potpuno identicni ljudima, nesto mi govori da bi cak ni to ne bi blilo  zanemarljivo.

Sa druge strane M.Filipovic je ozbiljan covek i naucnik pa shodno tome govori samo stvari koje su manje vise sigurne tj ono sto je do sada sigurno utvrdjeno. Generalno gledajuci mi i dalje tako malo znamo o stvarima kojih ima prakticno van naseg dvorista.

U svakom slucaju treba razdvojiti pojmove zivot u svemiru i NLO s sve svedocanstvima, otmicama i ostlaim kojestarijama,,,,,
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vaske71

July 15, 2007, 07:42:34 am #123 Last Edit: July 15, 2007, 08:00:11 am by vaske71
Quote from: Sasa on July 15, 2007, 01:51:57 am
Ej Vaske, hajde nemoj vise da psujes. Verujem da svoje emocije mozes mnogo bolje da izrazis adekvatnijim recima.

Zar covek nesme ni da se nasali na ovom forumu ???
Ja sam shvatio da me @sale11472@ bas zbog toga sto volim Astronomiju a mrzim Astrologiju i cacka - normalno sve kroz salu
ili  vi ovde mozda mrzite salu ?
Dali ce vam biti lakse ako vam kazem da sam clan Mense sa malo pozamasnim IQ - da bi se nasalio sa vama ?
Zar se ovde ovako docekuju novi korisnici na forumu ?
OK recite mi da sam nepozeljan na ovom forumu i idem odmah sa Foruma - jer vam ocigledno smetam !
Dali ce te me mozda Banovati ili izbrisati post zbog mojeg stava da mrzim Astrologiju ?
Nemam reci !
Cekam na vas jedan odgovor ipak ste Administrator - meni je to dovoljno !!!

stameni

Ih, nemoj tako... :( Uveren sam da Saša nije mislio ništa loše, samo je malo burnije reagovao na tvoju prethodnu poruku, kao što si ti malo burnije reagovao na njegovu. Verujem da će ti se dopasti ako ipak ostaneš na FAMA-i. I -- dobrodošao! :)

Sasa

Vaske, svaka cast na tvom visokom kvocijentu inteligencije, ali tvoja logika nije bas neka  :)
Ako ja kazem: molim te nemoj psovati, iz toga nikako ne moze da se izvede zakljucak da je zabranjeno saliti se.

2. Visoka inteligencija nema nikakve veze sa dozvolama i zabranama za salu.

3. Kazes: Zar se ovde ovako docekuju novi korisnici na forumu ? Zelimo da razvijamo kulturan dijalog i novi korisnici u tome nemaju povlascenje. Kulturno ponasanje i lepa rec vazi za sve.

4. Iz moje molbe da ne psujes nikako ne moze da se izvuce zakljucak da si nepozeljan. Tvoja logika je cudna. Naravno da si dobrodosao.

Itd. pozdrav


Kizza

Znaci da je sad sve u redu  ???
Mozemo li da nastavio o temi ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vaske71

Sve je u redu IZVINJAVAM se korisnicima ako sam ih icim uvredio ! Ali nevidim da imate smajli koji oznacava ljutnju - pa ako je administrator shvatio da psujem znakovima @%# -to nisam zeleo .Uostalom ja u privatnom zivotu psovanje shvatam malogradanstvom !
Ja ostajem na forumu a na@ Sale 11472@ - se uopste i nisam naljutio jer nemam zasto .
Ja sam totalni pocetnik u Astronomiji i osim dvogleda nemam cime da gledam u nocno nebo - na ovom forumu sam dosao da bih naucio nesto od vas starijih korisnika - te u buducnosti skupio para da kupim neki durbin i sl. da makar malo bolje zavirim u prelepo nocno nebo !
A sada da vas ne smaram - nastavimo sa temom
Pozdrav


buca

Gospodo nastavimo sa temom.Zivot u svemiru postoji!!!!A to smo mi!!!Ako  na Zemlji moze opstati zivot milionima god. zasto i negde u silnim milijardama galaksija ne bi se nasla makar jedna planeta oko slicnog sunca?Ako svetlosti treba milijardu godina ne mozemo se ljutiti zasto  nas nisu kontaktirali vec?pa proslo je 4.6milijarde godima od stvaranje zemlje do explozije znanja i ta explozija traje tek 100 god?mislim da mnogo hocemo brzo da saznamo tajne svemira i zivota?
Mi jesmo saznali mnogo toga do sada,bili cak 300 000 km od rodne planete!!xaxa!!  i hocemo da znamo da li postoje slicni nama ili u drugom obliku 1000000000000000000km daleko od nas?!!mislim da sam napisao dovoljno nula!!

sale11472

Veorvao ili ne nisi napiao ni priblizno dovoljno nula posto jedva da si i Galaksiju obuhvatio., a gde su tu ostale galaksije, kao sto rekoh kada govorimo o svemiru brojke postaju toliko velike da i mikroskopske mrvice verovatnoce postaju nezanemarljive cifre.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Mislim da je M.Filipovic prerano dao tvrdnju da smo sami u kosmosu ;D
Koliko me pamcenje sluzi i cuveni naucnik Stiven Hoking je tvrdio da nikada se nece moci dokazati postojanje Crnih rupa.
Poucen njegovim postupkom i ja sam se kladio(da je temperatur u Suncevoj pegi 500 C) ali na svu srecu nisam u wiski!
Kako neko moze da tvrdi tako nesto?Da li su takvi ljudi vidoviti ::)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vaske71

July 15, 2007, 11:14:19 pm #131 Last Edit: July 16, 2007, 12:23:21 am by vaske71
Podimo od cinjenice da-  gde ima mnogo odgovora verovatno nije u redu nesto sa pitanjem ! Kada uzmete u obzir velicinu svemira koju uopste i ne mozemo da zamislimo koliko god pokusavali ,te broj planeta  koje su rasute po svuda u njemu - zaista je vise nego sebicno pomisliti da smo sami . Isto tako Hokingov praatom mi se nekako ne uklapa u celu pricu - jer verujem da je pogresio ali u nedostatku bolje teorije bolja je i ona koja je manje  pogresna .Licno sa Stivenom se slazem u svemu drugom .
Da zaista ima dokaza o posetama vanzemaljaca pred kojima se sa namerom cuti ima vec poodavno i nauka nebi trebala pred tim da zatvara oci . To vam je slican slucaj da .imate dokaze o otkrivenim predmetima i pismima starih civilizacija  koji na nepogresivim analizama pokazuju starost od 23 000 godina dok prema nauci znamo da je to period kamenog doba gde se u francuskoj i spaniji po teoriji evolucije gde se covek iz stadijuma majmuna razvijao u homosapiensa a dge su po istoj teoriji evolucije polovina evrope i neki delovi americkog kontinenta bili pod 3km debelim ledom !Dakle zasto nauka pred ovim dokazima koji bodu oci zatvara te iste oci ? Dali je istina toliko strasna?
Dakle dokaza ima sve vise a evo i najnovijeg otkrica mada ne svezeg  http://www.morien-institute.org/yonaguni_schoch1.html za one koji to vole !
Ovde je interesantno to da dokazi upucuju na prastaru civilizaciju Muror (Mu) koja je postojala pre Atlantide
Bilo koja ljudska civilizacija da je u pitanju ocigledno je da Darvinova teorija sve vise pada u vodu ! Pitanje je samo dokle ce nauka cutati !
Pa  ostaje pitanje kada ce se objaviti toliko skrivani dokazi o vanzemaljcima koji su ovde na planeti zemlji vec poodavno !

Evo tri slicice o gore navedenom linku


Dakle zapitajte se gospodo kada se cuti o ovome u naucnim krugovima - kao da nije zanimljivo o ovakvim otkricima
sta je tek o dokazima o vanzemaljcima koje je pronasao jos 1938 godine arheolog Ci Putei u pecinama Bajran-Kara-Ula na Tibetu - ja ovde ne govorim o filmovima vec o dokumentovanim naucnim dokazima . A prevodi profesora Tsum Umnui sa akademije za praistoriju u Pekingu inace jednog od najpriznatijih umova nauke 1962 koje je desifrovao sa neobicnih ovalnih ploca kazu :
Sleteli smo sa neba nasim letelicama .Nasi muskarci zene i deca skrivali su se 10 dana u pecinama.Kada su mestani konacno shvatili nase znakove razumeli su da imamo dobre namere.
Inace ovalne ploce sa kojih je cuveni naucnik preveo ove reci analizirane su na starost i pokazuju starost od 12 000 godina !
Link http://ufologie.net/htm/dropas.htm
Toliko o tome dali smo sami ...

sale11472

Podjimo od CINJENICE da dokaza o vanzemaljcima koji su nas posecivali nema. Imas neke dokaze OK iznesi ih, samo nemoj da ponavljas teorije zavere, Rozvel i ostale budalasine, takvim "dokazima" i "dokazivanjem" ja jako lako "dokazati" da je astrologija egzaktna nauka ::) Dakle traze se pravi proverljivi dokazi koji mogu biti verifikovani.... Uostalom NLO subkultura pripada u isti kos kao i Astrologij, gledanje u soljicu i slicne gluposti.

Uz to ne razumem kakve veze ima ono sto si dao u linku sa vanzemaljcima.
Ako vec hoces da pobijas Darvina (mada i dalje ne vidim kako to mislis da uradi) prvo bi morao da znas o cemu ista govori, uz to moras dobro da proveris hronologiju,  Homo sapiens vec jako dugo postoji i to kao jedina vrsta iz tog roda (nenaderatalci su vec odavno izumrli), ako te vec zanima najstariji fosili od pre nekih 250 000 godina (za te se sigurno zna da pripadaju Homo sapiensu) a postoje i nalazi koji ukazuju da bi sapiens mogao da bude daleko stariji,....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

buca

mislim da nismo sami ali nlo je izmisljotina koja potice od 1947 pa naovamo!!ljudi pa kako to da iskrsose u eri mlaznih aviona i kada je pocela era gledanja !!!siroke mase u nebo!!!!jer znate da je za vreme bombardovanja mnogo ljudi videlo svasta na nebu od satelita do nlo-a?Svako je nesto video na nebu xaxaxa!!!

sale11472

Ajde udahni vazduh i procitaj ponovo sta sam pisao ::)
Videces da ja razdvajam, kao dve potpuno razlicite price, postojanje zivota u Svemiru (bilo Green slime varijante bilo ultra naprednih civilizacija)  i na drugoj strani posetu vanzemaljaca Zemlji skupa sa NLO, otmicama, rektalnim sondama i ostalim budalastinama.....

Sa druge strane tvoja logika je i dalje pogresna naime ako i 99% ljudi veruje u nesto to i dalje ne mora da bude tacno. Ili drugacije nije bitno koliko ljudi veruje vec je li nesto tacno ili ne. Opet cu da pomenem astrologiju u koju veruje ogroman broj ljudi na ovaj ili onaj nacin ali je to ni najmanje ne cini tacnom, ispravnom ili naucno utemeljenom. Uostalom svojevremeno je ne 95% nego  100% ljudi verovalo da je zemlja ravna ploca ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D