• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo sami....

Started by flintviking, May 26, 2007, 08:56:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

vaske71

July 16, 2007, 12:59:08 am #135 Last Edit: July 16, 2007, 01:15:25 am by vaske71
Shvasta zar tebi treba da se dogodi direktni kontakt sa vanzemaljcima da bi poverovao da ih ima ?
Ti si izgleda generalno gledano covek koji neveruje nikom oko sebe ! A ono sto si naucio u glavi zaokruzio si kao tacno i to nista ne moze da promeni osim tvog vida . To svakako nije nauka ! Nauka nesebicno treba da odgovara misterijama koje nas muce da bi misterije bile resene pomocu nauke a ne da nebi bile resene !
I vec sam rekao od 100% laznih NLO videnja bar 2% moraju biti tacne .Pazi kada 1 covek vidi NLO ne moras verovati - ali kada istovremeno 1000 ljudi vidi NLO  a to se nikako nemoze pripisati prirodnom pojavom - zar ces pomisliti da tu nema bar malo istine  ???
Na kraju krajeva ja nisam nikad video NLO, ali ne mogu da verujem da tolika videnja ljudi koji tvrde da su ga videli -nisu tacna  :o
Ovde se ne radi o 1- 2 ili 10 ljudi ovde se radi o cifri sa 4-5  nule ljudi ! Pa nije logicno da svi oni lazu . A medu ljudima koji su videli NLO ima i ljudi koji su naucnici , astronauti , doktori ... Pa nije valjda da su  ovakvi ljudi od nauke sve to radili zbog publiciteta - kada im uopste i nije potreban !

sale11472

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ama kad si vec zapeo daj jedan NAUCNI dokaz nemoj samo citirati senzacionaliste koji dobro zaradjuju na celoj prici. Vidis za ralziku od nekih ja sam jos kao klinac u osnovnoj skoli skapirao da sve sto pise, tada u knjigama, danas na Internetu, ne mora da bude tacno (konkretno radilo se o tada popularnom Denikenu, za koga sam u tim godinama iz cuga shvatio da je prevarant).

Dakle naucni dokaz pa da pricamo o NLO posetama, ali prvo proveri sta zadovoljava nesto sto bi se nazvalo naucnim dokazom......
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vaske71

July 16, 2007, 01:19:37 am #137 Last Edit: July 16, 2007, 01:56:03 am by vaske71
Pa nije valjda da su svi naucnici koji su imali ovakva videnja senzacionalisti  :o - jednostavno to bas i ne drzi vodu !
I sta ti podrazumevas pod naucnim dokazom ?  Snimak mozda ?
Evo ti jedan najprostiji primer - primer kuglaste munje , celokupna nauka zna konacno posle toliko osporavanja  da postoji jer se uverila u to a nemoze je nikako dokazati .
oces jos ili bi da to vidis pa da se uveris ?
Evo jos jedan glup primer sva bica zavise od fotosinteze i zivot nije apsolutno moguc bez iste tako smo bar ucili u skoli - sta je sa onim crvima koji zive na 4000 - 6000 metara dubine koje je snimio onaj batiskaf pre tri cetri godine - odakle njima sunce a dole na tim dubinama buja zivot - i sta rece nauka ?
Zasto onda osporavas da ta ista nauka nikad nije videla NLO na zemlji zar je to toliko nemoguce ?
Kad smo vec kod videnja - ja vidim da je nauka postala ista kao u vreme Kopernika zatvorena za sve novonista nemoze da uveri nauku za nesto dok joj ne pokuca na prag mozda tako i zeli da mislimo - ali sdruge strane mozda i nije tako - mozda nauka namerno krije ono sto odavno zna
a narocito saznanja da svakako nismo sami i to ovde na zemlji a kamo li u svemiru !

Sasa

Quote from: vaske71 on July 16, 2007, 12:30:33 am
.... Dokaza o posetama ima itekako a nije valjda da hoces da prenatrpam linkovima sa dokazima ceo forum ?..... Ja sam ovde izneo svoje misljenje da vanzemaljaca ima odavno  a moje misljenje deli 95% ljudi na svetu sto je cista statistika  ;D a ti svakako spadas u onih 5% koji veruju da smo sami u svemiru . Zapitaj se dali je moguce da toliki postotak ljudi gresi i nije u pravu a da ti jesi  ;D


Uf Vaske, vidi. 1) nije svaka tvrdnja koja se pojavi na Internetu naucni dokaz. To sto ima jako puno linkova na clanke u kojima se tvrdi da su nas vanzemaljci poseti, ama bas nista ne mora da znaci. Sve to moze da bude i prazno lupetanje. Ima mnogo linkova na clanke u kojima se velica astrologija, pa sta s tim?
NE POSTOJI ni jedan jedini dokaz da su nas posetili bilo kakvi vanzemaljci, ikada. Treba da uocis razliku izmedju obicne izjave, tvdnje itd. i naucnog dokaza.
Sem toga, razmisli, dolazak vanzemaljaca je u suprotnosti sa ogranicenom brzinom putovanja. Rastojanje do najbilze zvezde je nekoliko svetlosnih godina. A ne postoji vozilo koje bi se kretalo brzinom svetlosti. Da bi neka letelica stigla od najblize zvezde do nas, treba u putu da provede hiljade godina. A sva osmatranja govore da oko najblizih zvezda NEMA zivota. Zivota bi moglo da bude znatno dalje, recimo na nekih 100-tinak svetlosnih godina. Da bi neko prevalio toliku razdaljinu, paaa, morao bi da putuje stotinama hiljada godina, mozda i vise miliona godina.

2. Kazes: "Zapitaj se dali je moguce da toliki postotak ljudi gresi i nije u pravu a da ti jesi". Razmisli. Tokom istorije mnogo puta je vecina gresila, a manjina bila u pravu. Treba li da te podsecam da je u srednjem veku vecina ljudi mislila da je Zemlja ravna ploca, a manjina da je u obliku kugle. Ima mnogo primera gde je vecina gresila. Uzmi npr. Nemacku pred II sv. rat. Pa velika vecina ljudi u Nemackoj je smatrala da je Hitler plemenit, mudar itd. i sl. Uzmi Srbiju s pocetka 90-tih. Itd. da ne nabrajam ono sto je ocigledno.

Sasa

Eh, dok sam pisao prethodni tekst, ubacilo se nekoliko novih.

Hm, Vaske, sve bi bilo mnogo jednostavnije ako bi ti procitao nesto o nauci, o njenoj metodologiji, o naucnim dokazima i dokazivanju. Ovako, kao da se igramo gluvih telefona. Nema svrhe pricati. To sto ti pricas nema nikakve veze s naukom. To sto navodis, nisu dokazi koje prihvata nauka. To se prihvata jedino na pijaci, u kafani itd.

Sem toga, pre nego sto izneses neku tvrdnju, bolje je proveri. Nije tacno da sva bica zavise od fotosinteze.

Ti izeses neku pogresnu tvrdnju pa onda dokazujes kako nauka gresi, namerno nesto skriva itd. Dakle, u samom pocetku napravis neku gresku, pa onda mozda nije ni cudo sto ti je zakljucak pogresan.

vaske71

July 16, 2007, 02:06:25 am #140 Last Edit: July 16, 2007, 04:29:21 am by vaske71
Ali ljudi nemogu da poverujem u to da od tolikih videnja NLO -a po svetu ni jedno nije tacno i to su medu njima ljudi od nauke  ???
Pa kome da verujem ako ne naucnicima koji su ovo javno izrekli - uostalom sta ce publicitet ovim naucnicima kada ga vec imaju , sta ce im novac kada ga vec imaju ? Sto bi od sebe pravili budale pogresnim ili laznim izjavama ?
To je meni samo jos jedan dokaz da za neke stvari nauka mora da saceka da produ godine ili vekovi , slicno kao sto je nekada radila crkva naucnicima poput kopernika koji su po njima bili budale i svi su ga negirali da bi mi danas gledali na istoriju i videli koliko su ustvari svi oni koji su ga osporavali bili ograniceni !
Sta ako danasnja Fizika negde gresi u vezi brzine svetlosti ? Sta cemo onda ?
Ajde da svi zatvorimo oci za nova znanja i da imamo samo jednu danasnju naucnu istinu koja mora 100% biti tacna -  valjda ce nam biti lakse
da lazemo sami sebe !
Samo da vam kazem jos nesto - ovo sto vi pokusavate a to je da je danasnja nauka apsolutno u pravu i ima samo jednu istinu je nista drugo nego neoborivi dokaz da to uopste nije nauka , vec zatvorenost jedne trenutne  istine u datom vremenu !
.
Sasa - nemojte nikada da mi kao primere dajete Politiku kao u vasem gornjem postu na kraju - bilo ciju u bilo kojoj istoriji ,sadasnjosti ili buducnosti - jer bilo koji iole pametniji forum na kugli zemaljskoj nikada nece napisati ni slovo o politici a kamo li da navodi primere iz politike ! Uostalom vi ste administrator pobogu  :o Ako zelite da me oterate sa foruma oteracete me politikom sigurno - i to ne samo mene !  A  politika i ratovi su najbolji dokaz da vanzemaljci treba da  beze od nas kao od kuge ! Sto uostalom i rade .Eto u stvari odgovora sto vanzemaljci imaju kontakte samo sa najpametnijim umovima na ovoj planeti i zasto se to krije od javnosti ! A tek onda kada svi ljudi na ovoj nasoj majcici zemlji shvate da ce ih politika i dovesti do istrebljenja i konacno otkace politicare kao najgori virus - onda ce svanuti novo doba i otkricemo jednu prelepu istinu - Da uopste ne treba da trazimo vanzemaljce jer su oni oduvek i bili sa nama a da je nasa moderna fizika za koju se toliko hvatate - nesto sto sto treba da uce deca u predskolskom uzrastu !
,
I toliko sam imao da kazem o tome !

buca

Vaske crkva je bila zatvorena za dokaze tada i da je Djordano Bruno doneo telskop i pokazao im da svojim ocima vide planete  i da je izneo brdo matematickih proracuna ne bi se spasao lomace!!!Danas se crkva ne mesa u nauku i nauka trazi dokaze necijeg postojanja bilo vanzemaljskog ili zemaljskog!!pa i dan danas se otkrivaju nove vrste biljaka i zivotinja u Amazonskoj prasumi ali ne na osnovu prica i opisivanja vec ulovis jedan primerak pa ga predstavis svetu!!

Toma B

Quote from: vaske71 on July 16, 2007, 02:06:25 am
Sta ako danasnja Fizika negde gresi u vezi brzine svetlosti ? Sta cemo onda ?


Sta to pricas o Gandalfe mudri... :P :P<Vaske>

Ti kazes da si clan Mense?!? Pa odakle ti ove provale onda?
Sasa nije pricao o politici vec o ljudskim zabludama u nekim od najtezih oblika.Svako moze dati primer koji mu odgovara.Nije iznosio licni stav o konkretnim pitanjima.
I sto stalno pominjes izbacivanje sebe sa foruma....pa niko nikoga ne tera da bude ovde ,a nisam primetio da te je neko terao....Bilo je ovde doduse i vecih provala ( teorija , abrihteri itd...)

vaske71

July 16, 2007, 01:54:25 pm #143 Last Edit: July 16, 2007, 02:07:52 pm by vaske71
Zaboga  :o ako sam clan mense nisam marsovac i to ne znaci da sam pametniji od vas nego da se vi niste nikada testirali  a medu vama bi svakako bilo novih clanova - a to je svakako i razlog zbog cega sam na ovom forumu  !
Ja vam jednostavno ukazujem na cinjenicu da danasnja nauka nesme biti zatvorenog tipa ! Posto je nauka u istoriji bila zatvorenog tipa odatle se i tako tesko probijala naucna istina . I sada smo dosli do jedne danasnje apsolutne istine koju ste urezali u glavama i ne prihvatate nista kao mogucnost . Na preko 50 000 videnja NLO ne prihvatate mogucnost da je bar 1 videnje tacno vec pricate (iako dobro znate da medu ljudima koji su ih videli  postoje i naucnici ) - da su ti ljudi to uradili zbog senzacionalnosti ?
Kako bi se vi osecali ako vidite NLO i pokusate da to podelite s nekim a svi vas ismevaju i pricaju da to po nauci nema nikakvog smisla ?
Zar vam to ne lici na zatvorenu nauku ili sakrivenu istinu ?
Pored fotografija , snimaka  novih videnja itd  nauka jednostavno umesto da ih istrazi sve istrazi samo 5 % i kaze - ma sve je to laz , namesteno ,montirano ?
E vidite o tome se radi - jer da je nauka prihvatala cinjenice kroz istoriju na makar laksi nacin i da jedna naucna cinjenica nije trajala po 100-200-500 godina mi bi danas verovatno leteli nasim letelicama po galaksijama  a nebi postavljali pitanja dali smo sami ... !

Toma B

Zapravo i nije problem NLO (Neidentifikovani Leteci Objekat) vec tumacenje istog kao vanzemaljskog svemirskog broda.
Koliko sam ljudi sreo sto su videli Veneru pa mislili da je leteci tanjir (NLO). Ponekad sam se i malo poigravao sa takvima...kao npr. ja kazem nekome da je neko drugi video jos dve takve kako kruze neko vreme pa su onda te dve otisle i ostala samo ta jedna (Venera) pa na osnovu toga to mora da nisu cista posla nego sigurno vanzemaljci nesto porucuju. E da vidis onda kako ti isti ljudi pocinju da pricaju svoja vidjenja a naravno pojma nemaju. Uglavnom se secaju da su ih vidjali pred bombardovanje...poruka jasna...<nebeskom narodu stizu upozorenja sa neba>.
Jednom su me u vojsci izveli trkom da vidim pravi NLO koji je i izgledao kao leteci tanjir ,ali sve se brzo razresilo kad su oblaci koji su malo zaklonili gornji i donji deo Meseca promenili polozaj...<mesec je tek izlazio tako da je bio nesto drugacije boje nego sto ih vecina zna...

sale11472

Vaske evo da probam jos jednom pa da batalim:

Nauka nije zatvorena za bilo sta (uostalom ozbiljni naucnici su proveravali tacnosti raznih paranormalnih pojava i naravno nisu nasli nista) ali ono sto nauka trazi su cvrsti naucni dokazi. Takav stav ima i prema svojim teorijama i hipotezama kao i prema svemu drugom, zato sam ti i preporucio da procitas malo o tome sta je naucni dokaz a sta nije i slicno, cisto da bi mogao da prepoznas i odmah shvatis razliku. E onda ces i sam videti da stvarno ali stvarno nema nikakvih naucnih dokaza o tome (kao i o mnogim drugim stvarima)

Kvantet nije uopste bitan! Dakle moze da bude i 1 000 000 vidjenja i da sva budu pogresna a da bude 1 pa da bude pravo, a veruj mi to jedno ce tako odjeknuti da ga niko zivi nece moci sakriti...
Sa druge strane ono sto nauka prihvati kao tacno to je tacno i buducnost ga nece promeniti, konkretno c (tj brizna svetlosti u vakuumu) je naveca moguca brzina u prirodi i kraj a da li cemo ili necemo pronaci "precice", "obilaznice", "hipersvemire", ili cemo moci da savijemo prostor itd to tek ostaje da se vidi i ima puno ozbiljnih istrazivanja koja se time bave...

A kaos to sam vec rekao brzina putovanja nije najveca prepreka.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Vaske 71,
Zanimam me tvoje misljenje i ako mozes sto krace mi odgovori:
1.Da li ti pojave nLO a smatras za vanzemaljske letelice?
2.Da li je nekada na radaru,zvanicno,zabelezen "odraz" NLO a?
3.Ako su to Vanzemaljci zasto nece da kontaktiraju sa ljudima?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vaske71

July 16, 2007, 06:29:55 pm #147 Last Edit: July 16, 2007, 06:57:23 pm by vaske71
Quote from: Kizza on July 16, 2007, 05:31:44 pm
Vaske 71,
Zanimam me tvoje misljenje i ako mozes sto krace mi odgovori:
1.Da li ti pojave nLO a smatras za vanzemaljske letelice?
2.Da li je nekada na radaru,zvanicno,zabelezen "odraz" NLO a?
3.Ako su to Vanzemaljci zasto nece da kontaktiraju sa ljudima?



1 Od 50 000 videnja NLO pojedina videnja moraju biti tacna ! Bilo bi glupo da nisu - ajde recite i sami ! Mene me videnja obicnih ljudi i ne zanimaju ali videnja ljudi od nauke koji itekako znaju sta je Venera - itekako zanimaju a nije samo Deniken medu njima !
@toma b@ - to sto si  naveo za veneru je primer iz Misterija sveta koju je napisao Artur C Clarke pohvalno je da je imas obzirom da je iz 1980 godine - dopada mi se to ! Evo ti odlomka http://img509.imageshack.us/img509/7195/55467988oc4.jpg
2 Da 
3 Zato sto ljude zanima apsolutna moc koja vodi unistenju bilo koje vrste a narocito svoje !!! glup ali dobar primer :
>
svako od nas na forumu je civilizovan u vecoj meri - neka bilo koga od nas kroz vreme  posalju na ostrvu s ljudozderima - mi znamo da su oni ljudi i da su na nizem stepenu - najpametniji od njih ce gledati iz prikrajka da na neki nacin kontaktira sa nama - ali ako nas vide vise njih svakako ce nas pojesti ! Dzaba nama mudrost ako cemo biti pojedeni !
Posted on: Jul 16, 2007, 06:10:15 pm
Quote from: sale11472 on July 16, 2007, 03:57:56 pm
Vaske evo da probam jos jednom pa da batalim:





A sto da batalis ? Forumi ovome i sluze valjda ce mo naci neku zajednicku istinu sto ide u korist nauke ! A uostalom ti si isuvise vredan sagovornik  - pa bi ova tema samo izgubila na znacaju !
Jedno pitanje nevezano za temu - Zasto u mojim porukama vidim svoj ip broj ? Pa necu ja bilo koga vredati ovde - namera mi je da govorim sa vama a ne da se svadam ! ili je takva konstrukcija foruma ! - ovo stvarno pitam jer neznam !

sale11472

Deniken nije nikakav covek od nauke vec propali hotelijer ::)
Kao sto sam vec rekao ne postoji ni jedan naucno validan dokaz o posetama vanzemaljaca.

Ak vec zelis analogiju sa ljudozderima pa nestone vidim da su nas ljudozderi pojeli, plasim se da ako bi smo se nasli u slicnoj situaciji ne bismo prosli nista bolje od slicnih primitivnih ljudi sa kojima se susretala Velika Bela Civilizacija.

No ako sto rekoh obzirom da ne razumes u cemu je problem sa tim dokazima pogledaj malo sam videces zasto ih niko ozbiljan ne prihvata, teorije zavere necu ni da pominjem to je na istom nivou kao i astrologija  ::)

kada je IP u pitanju pitaj admina
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vaske71

July 16, 2007, 07:32:33 pm #149 Last Edit: July 16, 2007, 08:09:30 pm by vaske71
He nesto kratko ali slatko http://www.youtube.com/watch?v=C9runNgtTb0
pa jos nesto http://www.youtube.com/watch?v=Z7jrmkeU78I
pa jos http://www.youtube.com/watch?v=zpK5a5l8Y58
itd itd ... sve lazni izvori zar ne