• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo sami....

Started by flintviking, May 26, 2007, 08:56:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sale11472

Dakle kao sto rekoh dizem ruke  ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vaske71

July 16, 2007, 08:13:48 pm #151 Last Edit: July 17, 2007, 05:20:34 pm by vaske71
Takve sto dizu ruke obavezno zadesi to da vide NLO - tako bar kazu - nadam se da ces nam nekad ispricati  ;D
Samo sto ti mi necemo verovati jer je nasa nauka nepogresiva , a od mene ces dobiti utehu da si video meteoroloski balon  ;D!
A dokaz da ih ima i na prostorima bivse Juge pogledaj http://www.youtube.com/watch?v=AgyHJb1UULY  ;D (mada je ovo lazirano )
Pozdrav

PS Po meni ova tema moze i pod Lock  jer mi ode najdrazi sagovornik pa odo i ja !!!

Polaris

Do sad sam samo posmatrao ali evo malo ću se priključiti raspravi :)
Za početak o naučnom metodu (metodologiji) može se pročitati u udžbeniku sociologije i mislim da je sve dosta dobro objašnjeno. Pa prvo malo prolistati knjigu pa onda govoriti o nauci i dokazivanju. NLO, po mom mišljenju, ne mora da bude neka vanzemaljska naprava nego neka pojava koju je teško objasniti zbog toga što se rijetko pojavljuje ili kao što je već pomenuto za NLO može biti zaslužno neznanje ili neupućenost. Isto tako nauka nikako nije zatvorena. Znanje o nečemu je itekako provjerljivo i može se promijeniti ili usavršiti (možda se nisam dobro izrazio ali mislim da ćete shvatiti o čemu govorim tj. pišem)
Ja vjerujem da negdje u svemiru postoji život ali to sve ipak ostaje na vjerovanju jer dokaza nema i sve se zasniva na pretpostavkama.

Kizza

Quote from: Polaris on July 16, 2007, 08:22:31 pm
Do sad sam samo posmatrao ali evo malo ću se priključiti raspravi :)
Za početak o naučnom metodu (metodologiji) može se pročitati u udžbeniku sociologije i mislim da je sve dosta dobro objašnjeno. Pa prvo malo prolistati knjigu pa onda govoriti o nauci i dokazivanju. NLO, po mom mišljenju, ne mora da bude neka vanzemaljska naprava nego neka pojava koju je teško objasniti zbog toga što se rijetko pojavljuje ili kao što je već pomenuto za NLO može biti zaslužno neznanje ili neupućenost. Isto tako nauka nikako nije zatvorena. Znanje o nečemu je itekako provjerljivo i može se promijeniti ili usavršiti (možda se nisam dobro izrazio ali mislim da ćete shvatiti o čemu govorim tj. pišem)
Ja vjerujem da negdje u svemiru postoji život ali to sve ipak ostaje na vjerovanju jer dokaza nema i sve se zasniva na pretpostavkama.
:) :) :) :) :) :) :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?


Toma B

Quote from: vaske71 on July 16, 2007, 06:29:55 pm
...to sto si  naveo za veneru je primer iz Misterija sveta koju je napisao Artur C Clarke pohvalno je da je imas obzirom da je iz 1980 godine - dopada mi se to ! Evo ti odlomka


Dobro , samo ovo je moj licni primer...ne mislis valjda da je samo A.Klark imao slicna iskustva...opste je poznato da prosecan covek sa kraja 20-og veka (bar kod nas) ne zna da se planeta moze videti golim okom...Moje "zrtve" su "NLO-e" vidjale uvece ili ujutro kada se Venera najbolje vidi....

Sto se tice knjige "Misterije Sveta" , nemam je , ali sam je nekada davno citao...nije mi se bas preterano dopala...u to vreme mi je bio mnogo zanimljiviji jedan drugi naucnik , a to je Erih Fon Deniken!!!
Da, nekada sam i ja mislio da je on naucnik koji samo pokusava da dokaze svoju dosta kontroverznu teoriju! Kasnije sam shvatio o cemu je zapravo rec...sta ces bio sam mlad.

I da ne pokrecem novi topic:
Na naslovnoj strani pomenute knige nalazi se "kristalna lobanja"....neobjasnjivo precizno uradjeno umetnicko delo tajanstvenog porekla. Kasnije sam negde citao da je rec o prevari a da je zapravo obradjena (napravljena) zubarskom busilicom...zna li neko nesto vise o ovoj prevari ili sam mozda ja nesto pobrkao?

sale11472

Pa vidi ovako ja licno nemam iskustava (ali se nadam da cu ga steci nesto tokom zime ;)) sa izradom preciznih glatkih povrsina ali koliko sam citao bilo koji ATM-ovac kada zeli vrhunsku preciznost to radi rucno, a neki rade i od kristalnog stakla no vervoatno da bi mravic ili neko drugi od nasih ATM majstora mogao da ti da precizniju informaciju koliko je preciznija rucna izrada od masinske .....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Nisam zeleo da sirim pricu ali...
Ako je sve pocelo od slucaja Rozvel 1947 ja do dana danasnjeg nisam shvatio da li je to bio "pravi " NLO ili balon?
Kontradiktorne cinjenice ljudi koji su videli pad objekta i navodno "tela",normalno da su i Rusi imali slicno iskustvo ali kasnije,
cini pricu zanimljivom za siroke mase a zbunjenost Americke vojske je to jos vise "podgrejalo"!
Meni su zanimvljive price kosmonauta i pilota,bilo vojnih ili civilnih.Da li bi javno tako nesto rekli a da ne ispadnu smesni?
Opet bez dokaza ostaje da tumacimo kako hocemo te pojave a oni se gore zabavljaju ;D   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vaske71


Quote from: vaske71 on July 16, 2007, 06:29:55 pm
I da ne pokrecem novi topic:
Na naslovnoj strani pomenute knige nalazi se "kristalna lobanja"....neobjasnjivo precizno uradjeno umetnicko delo tajanstvenog porekla. Kasnije sam negde citao da je rec o prevari a da je zapravo obradjena (napravljena) zubarskom busilicom...zna li neko nesto vise o ovoj prevari ili sam mozda ja nesto pobrkao?

.
Mislis da se ovo moze izraditi zubarskom busilicom http://img262.imageshack.us/img262/3575/lobanjanq1.jpg
e sto nisam zubar  ;D

sale11472

Hmm iako je slika losa pa se ne vidi najbolje preciznost ipak lobanja se definitivno ne bi mogla  uraditi zubarskom busilicom ali rucno ..... procunjaj malo po delu neta koji se bavi ATM-om pa da vidis kakva se tu preciznost postize i to najprimitivnijom mogucom opremom.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Pa to je TERMINATOR :o
Znao sam da postoji vremeplov,ali da se krije kod nas to nisam znao ;D ;D ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: sale11472 on July 17, 2007, 12:57:00 am
...ipak lobanja se definitivno ne bi mogla  uraditi zubarskom busilicom ali rucno ...

Moja greska!
Nije cela lobanja napravljena zub.busilicom vec neki fini detalji kao na primer zubi...mislim da sam pogresio sto postujem stvari u koje se bas i ne razumem... :(

sale11472

Ma ne radi se o tome nego ljudi kad cuju za takvu preciznost obicno misle da ti trebaju ne znam kakve masine a ATM-ovci (bar oni koji sami rade optiku) rucno postizu mozda i vecu preciznost (ako se ne varam bar 1/4 talsne duzine) no kao sto rekoh o tome bi neko od njih mogao da kaze nesto vise
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Ti si stvarno neumoran ::)
Kao sto rekoh
Quoteprocunjaj malo po delu neta koji se bavi ATM-om pa da vidis kakva se tu preciznost postize i to najprimitivnijom mogucom opremom.


TJ takve alatke su postojale i u praistoriji. Sve se to radi rucno ako ti treba preciznost koja se meri delovima talasne duzine dakle nanometrima.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vaske71

Nego mi se malo po malo udaljavamo od teme a voleo bih da mi kazete vase misljenje o ovoj slici

a ja cu vam kasnije reci o cemu se radi - dakle sta je na slici po vama - dali je laznjak ?