• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo sami....

Started by flintviking, May 26, 2007, 08:56:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Polaris

Jednom sam gledao na tv-u dokumentarac o jednom plemenu u Africi koji imaju neku tehniku za postizanje takvog oblika. Prastari hirurzi :)
Nije nemoguće i ne mora da bude lažnjak. Samo ne dopuštaju da šavovi srastu, to počnu još u djetinjstvu. Ali ništa ne znam detaljno davno je to bilo kad sam gledao.

buca

neki genijalac vidi se po velicini!!!!   
ili neko ko je bio deformisan,bolestan ili nova vrsta?!!

Kizza

Da li je nosio neku kapu ???
Posted on: Jul 17, 2007, 07:39:09 pm
Dopuna:Mozda je sa ove planete:http://www.jpl.nasa.gov/
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Obersturmfuehrer

Quote from: vaske71 on July 17, 2007, 05:52:54 pm
Nego mi se malo po malo udaljavamo od teme a voleo bih da mi kazete vase misljenje o ovoj slici

a ja cu vam kasnije reci o cemu se radi - dakle sta je na slici po vama - dali je laznjak ?


nije laznjak, maloj deci su stavljali glave u neke steznike, tako da im se lobanja razvijala na taj nacin.
maje su smatrale da je to lepo, fino - "nobles" sto bi nas narod rek'o....

Kizza

Ako su tako mislili da ce deca postati pametnija pogresili su ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

flintviking

Ako bi smo mi posmatrali ljudsku vrstu kroz njene postupke, onda bi definitivno bila steta da smo jedina ziva bica, a daleko bilo da smo jedina civilizovana bica.
Povod mi je dala emisija o trgovini ljudskim organima, koja nema veze sa ovom temom, vec sa ljudskom pohlepom. Pa iz toga izvlacim zakljucak da smo mnogo evoluirali materijalno, ali u duhu, ostali smo primitivni, mozda i primitivniji od nekih zivotinjskih vrsta.
To je jak razlog da verujem da nismo sami.

Obersturmfuehrer

Quote from: Kizza on July 17, 2007, 08:53:03 pm
Ako su tako mislili da ce deca postati pametnija pogresili su ;D


pa to ti je isto k'o i sa Japancima i gejsama...
mislili su da su mala skvrcena stopala nesto ultra lepo i zanosno...

Polaris

Quote from: Obersturmfuehrer on July 18, 2007, 01:15:06 am
Quote from: Kizza on July 17, 2007, 08:53:03 pm
Ako su tako mislili da ce deca postati pametnija pogresili su ;D


pa to ti je isto k'o i sa Japancima i gejsama...
mislili su da su mala skvrcena stopala nesto ultra lepo i zanosno...


A zar nije :)
Šalu na stranu. To nije preteško izvesti na čovjeku, ali treba ispitati kako to da je to njima (tadašnjim ljudima) bilo "nobles"? Zašto?

flintviking

Polaris, bas sam pohvalio negde tvoj nik, veoma intereresantan nik,
jesi li svuda registrovan pod tim imenom

Polaris

Quote from: flintviking on July 18, 2007, 01:45:34 am
Polaris, bas sam pohvalio negde tvoj nik, veoma intereresantan nik,
jesi li svuda registrovan pod tim imenom
Pa ne bih da idem previše OT ali odgovoriću.
Upočetku sam mislio da je to ok nik jer na prvom forumu na kojem sa bio niko nije bio pod tim nick-om. Mislio sam da je originalno. Ali nije! Na netu sam sreo lika koji oko 5 godina duže koristi taj nik. Uglavnom sam Polaris ali sam negdje i Polaris Ursa, Night Walker ili samo Ursa. Ali polaris mi je najdraže, baš zbog toga što pomoću nje mogu tačno da odredim geografski sjeverni pol. Kompas mi je sad više za muzej.


flintviking

To da bi video da nismo sami u vasioni... ;D

Polaris

Ma nismo sami. ;)
To može da bude i nekakav primitivan oblik života. Možda tako nešto postoji i u našem ss 

flintviking

Ako si citao sve postove na ovoj temi, mada ih ima mnogo, ja sam i rekao da je po meni verovatnije da ce mo pre naici na neki primitivniji oblik zivota, nego na neki napredniji.

Medjutim neko je prokomentarisao, i to je i nazalost verovatno tacno, da bi smo mi taj zivot unistili

vaske71

July 19, 2007, 12:06:20 pm #178 Last Edit: July 19, 2007, 12:13:43 pm by vaske71
O kristalnoj lobanji i Majama a doktorska disertacija : www.alternativnahistorija.com/CM.htm
ona druga lobanja koju sam postavio ovde nije lazna i cuva se u Cicen ica u Peru !

flintviking

Budi oprezan sa Osmanagicem, mnogo je slobodan u razmisljanjima... mislim da nekada daje masti na volju previse... citao sam ga...
Podseca me na Korugu...