• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kako ubediti asteroide da ne udare o Zemlju

Started by Sich, October 02, 2004, 04:03:06 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Ima vec dosta nacina, ali nekako mi se cini da je upotrebe bojevih glava najrealnija. Ili nije??
Moze ona da bude i nezgodna ako se ne uradi kako treba. Umesto jednog, moze i gomilu malih asteroida da se zaleti ka nama ako ne prodje takav napad kako treba.
Koje su alternativne ideje?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor

 Najbolje bi bilo kad bi imali dovoljno jeak pogon, zakacimo ga za asteroid za koji znamo da ce recimo u sledecoj njogovoj revoluciji da nas okrzne i on polako ali sigurno skrece kamencic narednih godina i kad se ovaj opet vrati promasi nas.Kako sam pametan:)))...ali tesko da je to sad izvodljivo...mozda jonski pogon ili solarno jedro ako je relativno blizu sunca.

Miranda

 Pa....mislim da bi ipak najbolje bilo da posaljemo onu ekipu iz filma Armageddon! Oni se malo zezaju ali na kraju ga sje*ase..... :D  

NShappy

 Ideja sa bojevim glavama danas deluje jedina moguca ali i opasna. Sto rece sich. Ne znam da li bi eksplozija u neposrednoj blizini asteroida bila dovoljna da ga skrene a da ga ne rasturi na gomilu sitnih komadica.
A sto se tice pogona koji bi polako gurao asteroid, vazan uslov bi bio da asteroid ne rotira oko neke od osa sto bi iskoplikovalo montazu tog pogona i njegov rad.
I naravno sve to se odnosi na asteroide koji kruze oko Sunca pa im je moguce predvideti putanju i pripremiti se godinama unapred. Medjutim, za neki koji se pojavi iz dubine svemira, nema nam spasa.

Sich

 imace trenutno je poznato 640 neo aseroida, pozamasan broj. ali ocekuje se jos. pa mozda nekih 2000. odgovor ce da da GAIA. treba da se lansira cini mi se 2007.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 E pa valjda cemo da izdrzimo do tada..... :) Samo da se ne pojavi neki koji nije u tih 640.... :unsure:  

Dule_smor

 pa nista onda cemo pozvati brusa vilisa:)

Miranda

 Dobro je da neko podrzava moju ideju..... :D  

Sich

 Vidi ti sta sam napisao.
ispravka. poznato je preko 1500 neo asteroida, a 640 kojih su opasni po zemlju.
A za brus vilisa... pa cini mi se da on nikad nije spasao celu planetu, bolje da pozovemo arnolda :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 E pa nema smisla......  :) danas sam bas reko tati da ih ima 640! Sutra mora da se vadim.... :)
P.S. Osecam da je do sada vec i zaboravio da sam rekao 640.... :(