• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2007

Started by Toma B, June 07, 2007, 01:03:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

June 07, 2007, 01:03:32 pm Last Edit: June 15, 2007, 11:25:58 pm by gucic
Planiram da dodem na Letenku ove godine , pa bi zamolio nekog starog vuka da mi malo pojasni jos neke stvari.

Ima li tamo nekih prodavnica/trafika gde se moze nabaviti hrana i pice ili se sve nosi od kuce?
Ima li negde kakvoga kupatila/tusa/ciste vode za l.higijenu i pice?
Gde , kad i kome se treba prijaviti za dolazak na Letenku?

Unapred hvala!

sale11472

Hej vidis i ja nameravam da dojdem po prvi put ove godine (OK treba resiti brdo detalja oko ciscenja par dana posto bi i ta subota trebalo da mi bude radna ::) ali bice to nesto u stilu jedna zamena, jedan slobodan dan a jedan "UFFFdanas mi jetako losene mogu da pricam" varijanta  ;D)

Koliko sam video na AM sajtu tamo ima neko naselje, tereni za sportove a i nije to sve toliko daleko od civilizacije otprilike ko od mene do centra BG-a  a to je deonica koju ja pocesto predjem peske (sa sve svojih 110+kg na 178 visine ;D)
No najbolje bi bilo da se jave oni koji su to doziveli iz prve ruke pa da malo informacija podele sa nama.

E sad ovo je malo off, ali uskoro je BAV pa kako ni sa tom manifestacijom nemam bas iskustva interesuje me jel to nesto, samo za organizacije ili je  otvorenog tipa, u smislu da moze da bane i neko poput mene iako nikog ne poznaje (i molim vas nemojte me upucivati na ADRB-ov sajt i forum tamo se uhvatila zabokrecina i paucina od silne aktivnosti :( )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Hajde da prvo odgovorim za BAV, da ne bih zaboravio. Svaki ljubitelj astronomije je dobrodosao! U AM ce biti objavljen program - kad ga dobijemo.

Letenka.

Pregovori, dogovori itd. su u toku i za sad oni teku normalno i kako se ocekivalo.

Letenka je od NS daleko 40-tak km. Do najblizeg mesta (Lezimir) ima oko 10 km. U samom naselju postoji kiosk, ali slabo snabdeven. Posto mnogi dodju kolima, onda uvek neko ide u Lezimir po neku nabavku.

- Kao i proslih godina i ove ce biti iznajmljen jedan paviljon u naselju (ako dobijemo pare za to - obecano je, do sad smo dobijali). Paviljon ce imati 4 prostorije sa ukupno 20 kreveta, zatim tus + topla voda + wc. Namestaj je vec star, ali do sada je uvek sve bilo savrseno cisto. Da, mislim da u paviljonu ima nekoliko tuseva itd.

- Pozeljno je da se svako najavi na adresu AM ( letenka@astronomija.co.rs  kao sto uostalom i pise na sajtu) kako bi organizator mogao da proceni potrebe (prijava se moze izvrsiti i sa stranice http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka2007/vesti.htm).

- Posto ima svega 20 kreveta, prednost ce imati oni koji krevete rezervisu (inace da dadam, mnogo je lepse ostati u drustvu i spavati napolju, na travi nego ici u sobu)

- Prijava je potrebna i za prevoz, zbog toga da bismo pravilno procenili da li je dovoljan jedan autobus za prevoz od NS do Letenke. Naime, do sada je za one koji ne dolaze svojim kolima, bio obezbedjen prevoz autobusom do Letenke i nazad.

- Kamp otprilike ovako izgleda. Oni koji dolaze cesto, prvog dana se pozdravljaju s prijateljima iz drugih gradova i zemlja, zatim razvezu pricu cele noci. Oni koji su prvi put, sve malo bojazljivo posmatraju dok ne shvate da su zapravo kod kuce, da mogu da se opuste i uzivaju. Preko dana su neke tribine, price itd. Uvece predavanja, posmatranja, gledanje filmova. Neko sve to prati, drugi se radije izlezavaju, treci setaju itd. Ko hoce nesto da nauci ima puno prilika za to. Svi predavaci su odlicni. Na kamp dolaze najbolji astrofotografi u regionu, najbolje teleskpdzije, najbolji predavaci itd.

- Mislim da sam odgovorio na sva pitanja. Ocekujem nova. A voleo bih i je da cujem nekog staro "kamperasa".

sale11472

Hvala za informacije (jos samo neki Letenka veteran da se javi).
Inace interesuje me taj prevoz iz NS, kada to polazi? Posto je moj plan za sada da pravo sa posla  zapucam iz Beograda ka Fruskoj Gori, pa me cisto intersuje dal' da pokusam da uhvatim taj prevoz ili da ciljam pravo Letenku, tj nesto sto ide do Iriskog venca pa da se nekako dokotrljam do kampa, danas sam tu distancu presao pjehe (@%$#$# ti Beogradske saobracajne guzve 'el znaju oni kolko ima od Zemuna do mene >:( )

Inace za smestaj sam siguran pod cadorom (najelpse letnje uspomene u mom zivotu podrazumevaju paltneni krov ;D), cak i ako se ne snadjem za neki komercijalni model satora, cirada i dva "stapa" + nesto kanapa, sasvim dovoljno za par dana a lako moze da se pokaze kao bolje nego neka Made in China resenja ;)

U krajnjem slucaju ima jos dosta vremena do Letenke, a najavicu se kada budem siguran da sam obezbedio dane, pre toga cemo se verovatno videti na BAV-u posto sam tu siguran ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Odlicno, znaci vidimo se na BAV u.
Evo ja godinama idem na Letenku i nikada nisam spavao u paviljonu vec u satoru, Bobo iz Zagreba je spavao u kanalu  ;D ali samo zato sto je on zeleo a ne zato sto je odande  ;).
Svako moze sebi da ponese nekoliko sendvica i par flasa soka. U kiosku moze da se kupi sladoled, neke bombone, i keks, ali i sok. Ja uvek dolazim kolima i nije problem da se skokne do obliznjeg mesta, ja sam uvek isao u Grgurevce.
Piva ce biti i besplatno ako sponzor ne zakaze, LAV.  8) Ako zakaze ja cu reklamirati nekog drugog u inat.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Dolazak na BAV je siguran.
Sto se Letenke tice pa i to je manje vise sigurno mada nista nije precizno utanaceno ali to su smao tehnikalije i formalnosti za koje ima vremena.

Eh a kada je kampovanje u pitanju pa imam ja u dvoristu negde Brako prikolicu u delovima  ;D (mada da budem iskren u njoj nikada nisam kampovao sluzila nam je u toku pocetne faze izgradnje kuce), u familiji smo bili redovni kamperi. Do kraja 80-tih mislim da sam samo dva ili tri puta bio na moru pod cvrstim krovom (ne racunam par puta kada sam bio u gostima kod nekih porodicnih prijatelja ali i tih godina je bilo obavezno i letovanje), a i sva moja samostalna letovanja krajem 80-tih su bila kampovanja (kako su to bila dobra vremena osamdeseti neke smo nas troje dece i jos 4 odraslih ceo Hvar obilazili u stricevoj "peglici")...... Tako da vrlo dobro poznajem prednosti boravka pod platnenim krovom ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

znam da je bolje da se kampuje nego u paviljonu-ali sta da rade oni koji nemaju satore ni vrece za spavanje(kao ja :()?

Sasa

1. Prevoz. Jos je rano za pricu o prevozu. U planu je, kao i do sada, da ide od zel. stanice u NS do Letenke i nazad, ali o detaljima cemo kasnije.

2. Pa, kad je vreme dobro, najprijanije je spavati napolju.

3. Ako stignu pare, kako ocekujemo, bice iznajmljen jedan paviljo... ali to sam vec pricao.

NASA

ja 100% dolazim :D :D :D
taman da ucim od iskusnijih ;)

Dušan

Ja dolazim sutra na BAV. Ne znam ko ce jos biti tamo, ali cu prepoznati Sasu, Gucica, Mravika, ako budu prisustvovali...

gucic

Ja spremam neke ispite pa necu doci. Nista novo sa mnom...
A cujem i da se sprema neka kisurdina i provala oblaka. Valjda nece.

Organizujte se svi za Letenku. To je dogadjaj godine. Dolaze nam i gosti iz Hrvatske. Najavio se i Bobo, a moguce je da ce dovesti jos neke fine goste - iskusne teleskopdzije.
(K)Radan i Makedonci dolaze sigurno.
Nadamo se i dolasku nasih astroprijatelja iz Bosne i R.Srpske.
Prica se da ce i Maxscope doci iz sumovite zemlje Kanade pravo u rezervat Letenke.

ARider

Pozdrav momci posto  vidim da se raspravlja o Letenci zanima me da li se maloljetne osobe mogu prijaviti za kamp ili moraju biti u pratnji punoljetne osobe. I dali ima neki organizovan prevoz posto sam ja iz BiH a posto sam maloljetan auto ne dolazi u obzir.

mravic

Nije neophodno da imas pratioca mada ima jos jedan tip iz tvog kraja sto dolazi i koji je punoletan pa se raspitaj za njega i dodjes sa njim zajedno.
Inace prevoz je organizovan iz Novog Sada do Letenke.  8)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

ARider

Hvala a ko je taj tip sto dolazi iz mog kraja.Da se mogu dogovoriti sa njim

gucic

Slobodno se prijavi na kamp  letenka@astronomija.co.rs
Ne treba ti pratnja. Vazno je da znas da se cuvas od nevolja, a toga na Letenci nema (sva sreca..).
Iz kog grada si u BiH? Ima ljudi koji ce doci pa da te povezemo.