• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2007

Started by Toma B, June 07, 2007, 01:03:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Daphne

Preko dana mozes da igras sta god pozelis, posto uvek ima zainteresovanih za sportske aktivnosti.
Ima teren za kosarku, a ima i klackalica, ljuljaski, penjalica... ;D
Na Letenci je MUST HAVE: hrana za 4 dana, toalet papir  ;D, mozda neki lek protiv kojekakvih neugodnosti
(glavobolja, zubobolja ili slicne stvari) i najvaznije DOBRO RASPOLOZENJE.
Mada ako ovo poslednje ne poneses, ostali kamperi rado ce ga podeliti sa tobom.

NASA

jel ima lopte?
ajde neki savet za hranu-sta?

Sasa

E, prosle godine je na Leteki u isto vreme kad i mi bila neka mlada reprezentacija kosarkasa. Na kraju kampa ugovorio Nemanja Martinovic mec: astronomi protiv tih kosarkaskih poletaraca. I pocela utakmica. U pocetku se kosarkasima pridruzio i njihov trener, ali vec posle nekoliko minuta video covek da je suvisan pa je otisao. Dakle, klinci rasturili astronome. Na kraju jedan malisan pridje Nemanji pa mu kaze: nemas pojma, ne znas da pogodis kos. A Nemanja mu odvrati: da, a ti ne znas Hablovu konstantu.  :D

Hmm, ove godine ce s nama biti i neki momci koji treniraju aikido, ili tako nesto..... Ni oni ne znaju Hablovu konstantu, ali da ne proveravamo.

sale11472

Shto ??? su oni neki opasni  ;D
Oni kosarkasi bi mogli da budu problem ali karatisti, aikidoke, judisti, tekvondoke i ostali i nisu problematicni (prim.autora. prvi put obukao kimono davne 1986 ;D ;D mozda malo zardjao ali pomenute poznaje u detalje ;D)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Dobro, ti ces da nam budes obezbedjenje. Voleo bih da imamo i nekog zdravstvenog radnik, lekara ili med. sestru.

sale11472

Jooj pa nisam ja rekao da sam policajac ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mjovicic

Pa posto je jos nekoliko dana, ocekujte jos nesto ljudi sa seminara ast2 u Petnici :)

E sada pitanje za kampovanje, gde do djavola u bg-u da kupim sator posto cu 3-4 sata tamo provesti vreme u cetvrtak pre nego krenem za ns najverovatnije :D Ajde gde ste kupovali i kako stici do zeljene prodavnice ofc i cene ako moze :D

See Ya

sale11472

Crni ti pa ima na prethodnoj strani moj post o jeftinim satorima  ::)
Sto se ostalih mogucnosti tice: Merkator (novi) NBG, imas satore, takodje u SuperVeru (i na NBG i na Konjarniku) to bi ti bilo nesto sa prihvatljivim cenama. E sad imas i znatno skuplju opremu al ne vidim razlog da nabavljas nesto takovo (sem akone planiras zimovanje na Himalajima)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mjovicic

E javio mi ortak da je nasao nesto sto je 30+ za 4 osobe, ali da ce valjda biti zadovoljavajuce :D

NASA

July 15, 2007, 10:44:35 pm #69 Last Edit: July 16, 2007, 12:34:04 pm by NASA
jel zna neko gde je i jel u blizini hotel Norcev?
I jeste videli kolike su temp. u cetvrtak,petak??? 41 stepen rekli na RTS a to znaci 45!!

mjovicic

E jos da pitam za iskustva sa hranom kako, koliko, sta?

SrdjanP

Quote from: NASA on July 15, 2007, 10:44:35 pm
jel zna neko gde je i jel u blizini hotel Norcev?


Pa bas i nije blizu, on je skoro na drugom kraju. Ima oko 20 km do hotela. Norcev ima bazen, cena je 300 din. Kafa, sokovi, piva su oko 100 dinara. Ko moze da ode, svakako preporuka.

A preko 40 C nece biti, bez brige. :)

Toma B

Da nema neko malo parce Mylar folije (za posmatranje Sunca)....barem jedno 6x6cm?
Ako ima pa jos dolazi na Letenku, mozda bi mogao da predlozi i cenu pa da se "razmenimo"...

Mogao bih nabaviti A4 folije od Lajosa K. ali ne treba mi tolika povrsina.....a i malo je skupo.....

sale11472

A cuj ako bude A4 na prodaju uvek mozemo da se dogovorimo pa da podelimo.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mjovicic

Vec treci put da zamolim i smorim pitanjem.

Neka iskustva sa hranom, sta, koliko i cega poneti :)?

E ovo je prvi put da cu ici tako da nemam iskustva  ::)

I nemoj se pravite Sasa Matic  8)