• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2007

Started by Toma B, June 07, 2007, 01:03:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sale11472

A otkud mi da znamo sta ti volis da jedes ??? ??? ??? ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Hrana: pa nemam ni ja neko bogato iskustvo, ali logicno je da nabavis nesto sto se ne kvari lako na toploti. Dakle, to su neke konzerve. Koje? Pa to zaista zavisi od tvog ukusa.

Zatim, dolazi u obzir neki keks, dvopek... nesto u tetrapaku, pa neki sok (ako volis vruc sok).... hm, pa to je to. Da, recimo da bi za prvi obrok dobrodosao neki sendvic. On je vec gotov i ne treba ti vreme da ga spremas.

Svakog dana treba ti recimo tri obroka x dana koliko ostajes... pa tako nekako.

SrdjanP

Pitanje klope uopste nije naivno.
Kako stvari stoje bice veoma toplo i nemojte nositi hranu (pogotovo meso) koja se lako kvari. Iz licnog iskustva: ukoliko vam meso za rostilj i sendvice nije u malom frizideru pokvarice se za pola dana a mozda i pre.

Ukoliko imate malu plinsku bocu obavezno je ponesite. Tada za dorucak mozete spremiti kajganu, u svako doba kafu, nocu topao caj, za rucak pripremiti supu iz kesice i zagrejati neko gotovo jelo.

U sendvicima se pavlaka i majonez najbrze kvare.
Sigurna varijanta su sendvici sa margarinom i uznutra kulen, cajna kobasica, sunka, krvavica, svargla, suvi vrat ili brizla.

Ako se neko odluci da ponese i neko voce, tu se stvari malo komplikuju...

sale11472

Dobro ajd da budem malo ozbiljan za promenu ;)

Dakle konzervirana hrana narocito ona koja je vec pripremljena sa nabolje odrzava, cak i na visim temperaturama (dobro ne treba je bas drzati na suncu), dalje ko ima malu plinsku bocu moze da ponese susene testenine koje se isto tako ne kvare pa onda dods u supicu tj corbicu (za ovo je narocito zgodan dvopek ili nesto slicno kao sto su bake rolls itd) jos ako je ista krem varijanta iz kesice mozes da imas sasvim solidan obrok. Sasvim ozbiljno se moze ziveti na bombonama i keksu ali to nije preporucljivo (mada sam i to radio dok sam bio mlad i lud). Dakle najjednostavnije procunjas malo po prodavnici pogledas sta se drzi po rafovima a ne po friziderima i sta je vec iz pakovnja spremno za klopu (eventualno da se podgreje) ili se radi o raznim dehidriranim namirnicama (tipa supe iz kese, mleko u prahu i sl) odaberes sta ti najvise odgovoara i to bi bilo to. Onako najprostije.
BTW Srdjane a kako mislis jaja da sacuvas na ovoj temperaturi bez frizidera (mislim ja znam kako to u teoriji moze ali jos nisma probao i neso ne nameravam to da radi movog puta ;) )

Nekada u "stara dobra vremena" (navodnici su tu samo zato sto ih neki ne smatraju takvima iako za mene definitivno jesu) svaki ozbiljankamp je imao zamrzivac u kome su se, sem cuvanja kvarljivih namirnica, mogle zmarzavati one "patrone" (ko zna pravi nasi neka me slobodno ispravi) za prenosne frizidere a kako su iste danas smesno jeftine steta sto na Letenki (koliko sam procitao na sajtu) nema takve mogucnosti.

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Uh, ogladneh dok sam citao ovo  :)

Na Letenki postoji velika trpezarija za nekoliko stotina ljudi. Tu je i kuhinja u kojoj se sprema hrana za toliko gostiju i naravno da tamo postoje gigantski frizideri. Ali morate imati u vidu da mi koristimo najjeftiniju varijantu boravka na Letenki i da ne mozemo racunati i na usluge trpezarije. Mi nismo u naselju, nego preko puta.

Sem toga, do sada, u prethodnim kampovima, nije bilo nekog veceg interesa za frizidere. OK, ako budemo pravili kampove i sledecih godina, onda cemo i o friziderima voditi racuna, samo to ce znaciti da moramo obezbediti bogatije sponzorstvo ili da kampovanje pocnemo da naplacujemo.

NASA

da li treba da se nose sokovi,pivo... ili se sve kupuje u toj maloj prodavnici? ???

sale11472

Quote from: Sasa on July 17, 2007, 08:55:10 am
.... OK, ako budemo pravili kampove i sledecih godina, onda cemo i o friziderima voditi racuna, samo to ce znaciti da moramo obezbediti bogatije sponzorstvo ili da kampovanje pocnemo da naplacujemo.....


AKO :o ??? :-\ :-[ :'(

No salu na stranu, jasno mi je da kamp nije prvobitna namena tog objekta (mada bi mogli da razmisle to je prilicno popularno a ovde misle da bi trebalo da bude i popularnije http://www.camps-serbia.com/sr/) pa onda i nije nikome palo na pamet da "prodaje" koriscenje frizidera i zamrzivaca..... No mozda im treba skrenuti paznju da bi mogli da prosire uslugu pa kome treba da moze da koristi i takvo nesto, za to im ipak treba, kao minimum, samo jedan zamrzivac sanducar .....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Milos Maric

Bice i jedna (nazalost mala) ekipa sa ast1 :) Sto se dvojke tice Kristina nece dolaziti :(

Ja obicno ponesem hranu u konzervama, cajnu kobasicu i nesto voca i povrca da imam dok se ne pokvari. Pre dve godine smo pravili rostilj, ali kako nas vec dve godine dolazi relativno malo odustali smo od toga. Rucni frizider bude od ogromne koristi ako ga imas, ja gledam da ga nabavim ove godine....

sale11472

Uff ja imam samo onaj veliki standardni model gde to da vucem sa sobom za samo 4 dana ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mjovicic

Quote from: Milos Maric on July 17, 2007, 03:57:14 pm
Bice i jedna (nazalost mala) ekipa sa ast1 :) Sto se dvojke tice Kristina nece dolaziti :(

Ja obicno ponesem hranu u konzervama, cajnu kobasicu i nesto voca i povrca da imam dok se ne pokvari. Pre dve godine smo pravili rostilj, ali kako nas vec dve godine dolazi relativno malo odustali smo od toga. Rucni frizider bude od ogromne koristi ako ga imas, ja gledam da ga nabavim ove godine....


Bice i jedna mala ekipa sa ast2 :) Bilo bi veselije, ali maskota odlazi na more.

No, i ovako ce biti super u svakom slucaju :D

Bobo

Quote from: Sasa on July 17, 2007, 08:55:10 am
Sem toga, do sada, u prethodnim kampovima, nije bilo nekog veceg interesa za frizidere. OK, ako budemo pravili kampove i sledecih godina, onda cemo i o friziderima voditi racuna, samo to ce znaciti da moramo obezbediti bogatije sponzorstvo ili da kampovanje pocnemo da naplacujemo.


Jel ima neki potok u blizini gdje bi se mogle ohladiti pive?  ;)

sale11472

E pa ako ti kao stari vuk letenacki to ne znas kako tek mi gusteri da znamo  ;) ;D
Nego padaju meni na pamet razni nacini da se sto sta ohladi ali sumnjam da bi nam opet pozeleli dobrodoslicu ako bi im prerovali imanje ko krtice ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

SrdjanP

Quote from: Bobo on July 17, 2007, 04:14:40 pm
Jel ima neki potok u blizini gdje bi se mogle ohladiti pive?  ;)


Pa ima dole, jedno 100 metara u sumi. Prosle godine je bilo vode. Sad, potok bas nije planinski, ali za hladjenje soka/piva moze da posluzi.

mravic

Za jelo je najbolje poneti slanine i paradajza, to se ne kvari ni na 50 stepeni. Dobro parce i ne brines da ces ostati gladan. Piva cemo doneti nadam se dovoljno  , jeste da sponzora nismo ulovili ali jedna donacija moje firme doci ce u obzir. Ja cu ga ohladiti za cetvrtak ali dalje jedino na izvoru.
Ponesem ja ponekad i nekih sendvica za prvi dan, a vec treci dan odem do obliznjeg sela po sveze namirnice, tako da ako neko bude zainteresovan moze sa mnom.
Posted on: Jul 17, 2007, 09:30:12 pm
Ej, zaboravio sam da kazem da sam ja na dijeti  :-\ ::) :'(
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NASA

jel ima negde da se kupi sok,pivo ili mora u toj maloj prodavnici ili u selu?