• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2007

Started by Toma B, June 07, 2007, 01:03:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

sale11472

Quote from: AshPiranha on July 23, 2007, 10:27:04 pm
evo još jedne fotke (panorama)
ova je malo creepy, ima nogu koje se šetaju bez torzoa i sličnih stvari

upozorenje: 1MB

http://www.dkguild.net/ash/letenka_2007/panorama.jpg

btw, "Nebojša" (ne Nemanja)  ;D


Hehe pa cemu sluzi photosh :-X ovaj htedoh reci GIMP ;D
BTW do kraja nedelje dok se ne ispavam Nebojsa, Nemanja ..... sve je to isto, dobro da sam pogodio bar prvo slovo ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Daphne

Pozdrav svima koliko Vas ima :)
Jest' da nisam spavala tri dana, ali nadoknadila sam (16 sati spavanja u jednom cugu!)
"Malo" su nam kasnila predavanja, ali bila su odlicna! Srdjan me uvek iznova odusevi svojom pricom.
Tijana i Dusan su bili sjajni, Nikola takodje, samo sam ovaj put propustila setnju po SS :)
A kada sam videla ono cudoviste od 16' pala sam u nesvest! Dosla sam sebi taman na vreme da isprobam
svoj Pro Lux od 8'...
Janku hvala na kolimaciji i ostalim objasnjenjima, Dusanu hvala na pomoci oko pronalazenja komete, a ekipi sa PMF-a na odlicnom rostilju!!! Da nije bilo vas, jela bih samo bonzitu.
Zahvaljujem se Papicu na pomoci oko vatrice, Milanu na sklapanju satora i rasterivanju smrdljivih buba, Ivani na vreci za spavanje i nepoznatoj osobi koja je na povratku zaboravila kesicu cipsa na stolu... to mi je u subotu bila vecera, posto smo Sasa i ja napustili Letenku tek oko 19 h.

SrdjanP

Quote from: mjovicic on July 23, 2007, 04:19:33 pm
Evo jos malo slika ljudi koji su vam nisu dali mira prve veceri (neko nam je doviknuo da utisamo)


Ako to ponovite i sledece godine uci cete u anale kao prvi koji su izbaceni iz miroljubivog astro kampa. Kako vam je palo na pamet da se derete celu noc dok 100 ljudi pokusava da spava i da se odmori dok im Sunce ne uprzi satore u pola 7? I zamoljeni ste da ucutite od Sase, mene i jos nekoliko njih, ali niste prestajali do 5h!

Mogli ste da odete sa drug strane kosarkaskih terena ili cak do onih stolova i svirate i pijete koliko hocete, pa ne bi bili prvi i jedini. Trebali ste da imate malo kulture i postovanja prema ljudima koji su sudili, organizovali posmatranja i predavanja, onima koji su putovali satima da dodju do Letenke... Ima medju vama i ljudi koji nisu prvi put bili na kampu, pa vi morate da vodite racuna o redu, nemojte dozvoliti da se ovakvo sjajno okupljane pretvori u negativan dogadjaj. AM to ne zasluzuje.

mjovicic

Ja sam spavao svako vece oko 5 ujutro, najduze smo ostali zadnje vece. Mozda to ipak nismo bili mi (tj. ja).

Uopste ovo je pozitivan dogadjaj, hm, sada se slabo secam, ali koliko znam tek oko 2-3 smo poceli zadnje vece, nedugo nakon toga sam zaspao i probudio se oko 6 i video Janka koji mi prilazi i pokazuje mrave u digitalnom fotoapartu :)

Sledece godine, malo vise poraditi na  tajmingu, na ostalo nemam potrebe da se bunim. Zao mi je sto nisam mogao neka predavanja u 2h da pratim, predzadnja noc to su bila predavanje Mrdje i Milana Milosevica, rostilj je cekao :D

Problem su i pravile temperature, ali bice bolje i za kraj:
Od boljega bolje moze.

Prvi put sam bio, dopalo mi se, planiram ponovo  ;)

sale11472

Da i ja sam spavao posle 5 ujutro samo sto sma ja to vreme provodio buljeci kroz teleskope a ne smetajuci drugima ::)
Nego inace to je jedan od vecih propusta u organizaciji kampa. Dakle red se u kampu mora znati kako se drugima ne bi smetalo, pored buke i koriscenje svetla je jako nezgodno na ovakvim okupljanjima a crvena A4 folija kojom moze da se prekrije lampa kosta neverovatno visokih 15 dinara :-X o koriscenju blica na foto aparatu  da ne picam, mogu samo da zamislim kako to izlgeda kada gledas kroz teleskop kao sto je onaj lightbridge od 16 inca i neko ti sevne blicem pravo u ogledalo sa prednje strane, a to zamisljam samo zato sto sam za delic sekunde zakasnio da stavim oko na okular kada je slike zeljni fotograf pritisnuo dugme inace bih znao sa potpunom sigurnoscu :o
Inace predavanja nisu "malo" kasnila posto ma kako bilo neko predavanje interesantno ako pocinje oko ponoci uvek ima interesantnijih stvari, da ne pominjem da su trebala odmah da se postave u amfiteatru i da bi time resili brdo problema pa ko dodje na predavanje dobro je dosao oni koji ne dodju su na gubitku. Sa druge strane vidim da je bilo puno otkaza, tu stvarno covek ne zna sta da uputi kao komentar ljudima bi morala da bude ne samo prijatna obaveza vec i cast da dodju da odrze predavanje na kampu pa bez obzira da li se radi o amateru ili direktoru observatorije >:(

Sve u svemu divno iskustvo i pored svega sto sam naveo, ali treba krenuti sa planovima za sledecu Letenku kako bi se ispravili ovi nedostaci.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

ljudi-gde su  slike i izvestaji???
gde je ona grupna fotka,gde su izvestaji?
gde je Saletov izvestaj?????????????????

sale11472

Polako NASA jos si mlad da bi bio toliko nestrpljiv bice i to naravno samo  treba to postvaiti na sajt ja sam npr tek negde u 2 ujutro poslao moj "izvestaj"
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Daphne

Predavanja su otkazali profesori koji su zasli u 6-tu deceniju zivota i bilo im je jako tesko da putuju
po najvecoj vrucini. Mislim da je mnogo lakse da prihvatimo to otkazivanje, nego da nam direktor
opservatorije i profesor Vince umru na kampu od infarkta.
Sto se tice buke i koriscenja blica, to je licno moj propust, posto sam zaboravila da ponesem
pravilnik o ponasanju na kampu. Svima se najiskrenije izvinjavam zbog toga!
Moja je greska sto sam pretpostavila da svi prisutni znaju sta je lepo vaspitanje, i da je tokom noci
zabranjeno sevanje blicevima na livadi i ometanje osmatraca na bilo koji nacin.
Imate moje obecanje da se takve stvari vise nikada nece ponoviti, a ako se ipak ponove, licno cu
doticnu osobu izbaciti sa kampa.

sale11472

Ehh to jeste malo nezgodno sa starijim ljudima ali ja bih licno poslao zamenu,  prosto bih nekome u "radni zadatak" stavio obavezu pojavljivanja na svakoj takvoj manifestaciji. Ko zna mozda ima takvo nesto uopste nije ni palo na pamet, mislim da AOB obavezno posalje nekoga (makar od mladjih saradnika) da podrzi takve skupove, rekao bih da imaju dobru volju ali da se jos nisu privikli na kontakt sa "laickom" publikom.

Sto se propusta u organizaciji tice pa ja ih i isticem da se sledeci put ne bi ponavljale iste stvari, u stvari treba vise ljudi da ucestvuje u organizaciji itd itd itd bla bla znam da sve to znate i sami ali sa ovoliko ljudi to stvarno postaje kriticna stvar a ako ih sledece godine bude jos vise ....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mjovicic

Ovo sa blicevima i mi smo culi, salili smo se da je to bio dobar nacinm za diverziju  :)

Plate vam da ometate konkurente i vi od jednog do drugog na livadi skljocate blicevima. Mada ipak je bilo napomenuto da ne bude nikakvog svetla niti bliceva u pravcu posmatraca  ::) ???

sale11472

Ma bre milija ja pricam o tome da su ljudi bili na livadi medju teleskopima i da su sevali blicevima pravo niz tubus teleskopa dok je neko gledao a to boli i to bukvalno :-X Dovoljno je lose sto se blica bilo gde u kampu ali  na samoj livadi ufff
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

to je stvarno grozno-navikne ti se vid posle 30min i onda gledas kroz 16" i u tom trenutku blic!!
onda cekas opet 30min ja mladji a stariji i vise...

P.S:skupimo pare sledece god i iznajmimo security koji ce stajati oko livade-i na putu da ne prolaze kolima.. ;D

Sasa

Quote from: sale11472 on July 24, 2007, 10:04:42 pm
.......ja bih licno poslao zamenu,  prosto bih nekome u "radni zadatak" stavio obavezu pojavljivanja na svakoj takvoj manifestaciji. Ko zna mozda ima takvo nesto uopste nije ni palo na pamet, mislim da AOB obavezno posalje nekoga (makar od mladjih saradnika) da podrzi takve skupove, rekao bih da imaju dobru volju ali da se jos nisu privikli na kontakt sa "laickom" publikom.


Eh Sale, tako nesto na AOB nije moguce.
2. Na kamp predavaci dolaze po pozivu,
3. Odluku da ne dodju na kamp ZK i ostali doneli su u cetvrtak. A tada je vec bilo kasno za neke izmene.

sale11472

Ma znam ja do kod nas sto sta nije moguce ali volim da svoje "puste zelje" cesto javno saopstim ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

Quote from: NASA on July 24, 2007, 11:26:35 pm
to je stvarno grozno-navikne ti se vid posle 30min i onda gledas kroz 16" i u tom trenutku blic!!
onda cekas opet 30min ja mladji a stariji i vise...

Da, samo nazalost uz sva ona okolna svetla na Letenci i poneki automobil sa ukljucenim farovima...tih pola sata se dobrano skracuju...
To zapravo vazi kada si u planini , nocu gde nema svetla na kilometre okolo pa kad nema ni Mesecine, a ti legnes na cebence i gledas gore ili jos bolje stavis kapu preko ociju i drzis tako otvorene oci (ispod kape) u mraku bar 20-tak minuta...e kad onda pogledas to je senzacionalno...
Ko je ovo video svojim ocima znace o cemu pricam...za ostale "sorry".

Posted on: Jul 25, 2007, 09:54:48 am
Quote from: Daphne on July 24, 2007, 08:01:00 pm
Predavanja su otkazali profesori koji su zasli u 6-tu deceniju zivota i bilo im je jako tesko da putuju
po najvecoj vrucini. Mislim da je mnogo lakse da prihvatimo to otkazivanje, nego da nam direktor
opservatorije i profesor Vince umru na kampu od infarkta.

Nadam se da je to pravi razlog zbog koga nisu dosli....no comment otherwise... :(