• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2007

Started by Toma B, June 07, 2007, 01:03:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bear

Quote from: Toma B on July 26, 2007, 07:56:10 am
~8000(+/-) objekata NGC kataloga...dok sa 110 M-ova znatno bolje stojim...Cak i bez karte mogu ponesto da ulovim...
Zanimalo bi me koliko su M-ova nahvatali takmicari za ta 2 sata...


Prvi je imao ~40, a poslednji (ja :) ) 16 objekata, sto je nije ni toliko lose s obzirom da sam krenuo preko pola sata kasnije (tek onda se ispostavilo da se traze M-ovi), bez mapa (!) i bez informacije da takmicenje traje dva sata pa smo ja i moj verni navigator Zemo lovili po mulju zapadnog horizonta umesto da se sladimo objektima vidljivim i golim okom. Nije mi se dzabe ekipa zvala 'Neupuceni'  :-\

NASA

ma ok-iskulirao sam ;D ;D ;D
malo bio neurozan pa sam se izduvao:sorry. :)

NASA

kako da stavim slike s letenke? na glavni sajt-album?

sale11472

Pa obrati se Sasi najbolje mailom sa sajta.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Posalji slike na foto@astronomija.co.rs i napisi od koga su.
Inace, Sasa je zaboravio (ili zagubio u svoj toj guzvi) moje slike da stavi. ???
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Quote........ i bez informacije da takmicenje traje dva sata pa smo ja i moj verni navigator Zemo lovili po mulju zapadnog horizonta umesto da se sladimo objektima vidljivim i golim okom. Nije mi se dzabe ekipa zvala 'Neupuceni'  :-\


OK, jasno je, nismo bili sasvim spremni za ovako velik kamp. Ubuduce: ili vise ljudi u organizaciji ili manji kamp.

Sasa

Quote from: NASA on August 04, 2007, 01:30:31 am
kako da stavim slike s letenke? na glavni sajt-album?


Posalji slike na adresu AM

Sasa

Quote from: mravic on August 04, 2007, 02:16:35 pm
...........Inace, Sasa je zaboravio (ili zagubio u svoj toj guzvi) moje slike da stavi. ???


Uf, uf, izvini. Bice, danas, sutra.

Kad kad vidis da ne ide nesto sto si poslao, vici!

NASA

jeste da je 16" bila dobra ali zamislite  ovo! 32"  http://www.cloudynights.com/ubbthreads/attachments/1088533-100-0005_IMG%20%28Large%29.JPG

sale11472

Pazi ja sam se odusevljavao 16-ticom ali ako bih sebi birao teleskop itd itd ne bih isao preko 14.5 inca naime to je visina na kojoj mogu da "dohvatim" okular bez stolica, merdevina i slicnih pomagala.
Mislim zamisli koliko treba ici gore-dole sa ovi cudom ::)

Naravno ako planiras da pazaris nesto takovo onda se obrati cika Krigeu http://www.obsessiontelescopes.com/
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Maxscope

Ja nisam bio ni na jednoj Letenci, ali se ipak nadam da cu posetiti neku od sledecih.
Ovako ostaje mi da pogledam fotografije i procitam izvestaje sa Letenke na AM-u i na ovom forumu.
Uskoro, moje astronomsko drustvo ovde organizuje trodnevni astronomski kamp. Naravno kako je amaterska astronomija u Kanadi razvijenija nego kod nas, verovatno ce ovde biti par kvalitetnih teleskopa vise nego na Letenci. Ipak, ja to ne vidim kao neku razliku jer eto i na Letenci se pojavljuju apo refraktori i 16" dobsoni sto znaci da ce biti sve boljih i kvalitetnijih teleskopa svake sledece godine. Takodje, kvalitet predavanja i aktivnosti na Letenci ne zaostaje za aktivnostima koje pruza moje drustvo tokom kampa, osim mozda prezentacija nekog proizvodjaca teleskopa.
Ali Letenka je, sa obzirom na velicinu i brojnost ucesnika, po necemu unikatan astronomski kamp mozda i na celome svetu.
Besplatna je......
Ja necu moci da prisustvujem sva tri dana na ovome kampu ovde, vec cu samo otici na jedan dan da vidim sta ima novo i kako izgleda.
Ali za taj jedan dan cu platiti ulaznicu od 40 dolara.
Svaka cast Sasi Zorkicu. Po onome sto sam video i procitao organizovao je vrhunski astronomski kamp ...     

sale11472

Sha da ti kazem

KAPITALJIZM ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

Maxscope-ajde slikaj pa postavi slike s tog kampa..
Hoces?

Sasa

Evo price o jednom astronomskom dogadjaju iz Kanade http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/2006/British_Columbia/Kobau.htm

Maxscope, naravno, saljiiiii

mjovicic

A kada ove godine da ocekujemo Letenku? :)