• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2007

Started by Toma B, June 07, 2007, 01:03:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Pavdu

I mene interesuje. Definitivno sam rešio da dođem.
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Sasa

Quote from: mjovicic on April 13, 2008, 02:08:05 pm
A kada ove godine da ocekujemo Letenku? :)


Kamp je planiran za period od 3. do 6. jula. Ali vise o kampu cemo znati tek sredinom maja.

bluenick

Jel ima kakvih novosti? Treba u firmi da prijavim kada bih zeleo godisnji, pa bih voleo da u godisnji uklopim i kamp... znacila bi mi bilo kakva okvirna informacija.

sale11472

Hmm zar nije lakše da uradiš nešto poput mene tj uzmeš petak slobodan i u četvrtak pravo sa posla zapališ na "planinu"...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

bluenick

Rado bih ja tako, ali priroda mog posla je takva da ne mogu bas na lak nacin da dobijem slobodne dane tek tako, posto radim i vikendom, ali da ne duzim o tome...

Sasa

Za sada stoji: 3. do 6. jul. Postoji mogucnost da se malo pomeri napred, jedno nedelju dana. Sve bi trebalo da znamo sledece nedelje. Ako ne dobijemo materijalnu podrsku, mozda cemo morati nesto da naplacujemo. Hm, ima li ko solidnog sponzora?

sale11472

May 24, 2008, 12:02:41 pm #201 Last Edit: May 24, 2008, 12:08:38 pm by sale11472
Quote from: Sasa on May 24, 2008, 01:23:52 am
... mozda cemo morati nesto da naplacujemo. Hm, ima li ko solidnog sponzora?


Eh nisam siguran da ti još i takvo nešt treba na vratu, ja bih voleo a imam sponzora ali na žalost u tom pogledu sam totalno beskotistan (nije da se nešto bitno razlikuju i ostali pogledi i vidovi ;) )

E da i  ne bi bilo loše da bude 3-6 ...Mlad Mesec i sl. mada ne zanm koliko bi 1. četvrina smetala nedelju kasnije ......
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

bluenick

Quote from: sale11472 on May 24, 2008, 12:02:41 pm
E da i  ne bi bilo loše da bude 3-6 ...Mlad Mesec i sl. mada ne zanm koliko bi 1. četvrina smetala nedelju kasnije ......


Ne znam koliko bi bilo pametno pomeriti kamp nedelju dana kasnije (10-13. jul) jer se bas u tom period odvija Exit, bice glasna muzika, rasveta i slicno... a to "nocnim posmatracima" svakako ne bi odgovaralo.

Sasa

Exit nam u tom smislu neće smetati. On je 20-tak km severoistočno od nas, a mi smo u brdima i u sred šume. Jednom svmo već imali kamp u vreme Exita.

bluenick

Onda sam i ja za pomeranje kampa, za 7 dana kasnije... kad vec dolazim na Frusku Goru, da svratim i na Exit, jednim udarcem dve muve :D

mravic

Mozda bih mogao onda da se prijavim i za Marine vode... ili kako se vec zove kamp sto Beogradjani organizuju.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Nele

Ja jesam lokalac, ali nisam bio na Letenci dugo vremena (u svakom slučaju nikada ovim povodima), pa već nemam predstavu kako izgleda okolina. Ono što me interesuje, jeste koliko čistog prostora (bez drveća) postoji na tom mestu? Ne bi bilo loše doneti antene, pa razvući neki dipol za slušanje Jupitera... Samo ideja, ako je ostvariva zbog tehničkih uslova...

mravic

Odlicna ideja za antenu, nikada nisamo imali prilike da osluskujemo Jupiter, Livada je velika, i mislim da se to lako moze izvesti, ako treba nesto, samo najavi  pa da obezbedimo...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

bluenick

May 26, 2008, 12:42:56 pm #208 Last Edit: May 26, 2008, 12:51:17 pm by bluenick
Quote from: Nele on May 25, 2008, 09:14:34 pm
Ja jesam lokalac, ali nisam bio na Letenci dugo vremena (u svakom slučaju nikada ovim povodima), pa već nemam predstavu kako izgleda okolina. Ono što me interesuje, jeste koliko čistog prostora (bez drveća) postoji na tom mestu? Ne bi bilo loše doneti antene, pa razvući neki dipol za slušanje Jupitera... Samo ideja, ako je ostvariva zbog tehničkih uslova...


Cistog prostora ima... ovako odokativno (ako uracunamo i kosarkaski teren), oko 200x80m, mozda cak i 250x100, samo sto je na jednom delu tog prostora postavljena oprema za posmatranje (teleskopi, dvogledi i ostalo). Ne znam koliko to moze da smeta ili koliko bi dipol i nase vrzmanje smetalo teleskopdzijama :)

Inace... konkretno, meni bi vise odgovarala varijanta kampa u periodu 3-7. jul ili cak i nedelju dana ranije, a ne kasnije kako sam rekao :D

sale11472

OK aj da pritiskamo Sašu da se drži originalnog plana 3-6 jula...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D