• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Lansiran kosmicki aparat vojnog znacaja

Started by flintviking, June 30, 2007, 02:19:31 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flintviking

Ruski kosmicki aparat ,, vojnog znacaja,,  ,,Kosmos 2428,, uspesno je izveden na planiranu orbitu sa kosmodroma Bajkonur u Kazahstanu. Raketonosac ,, Zenit, izveo je u orbitu ovaj kosmicki aparat.
Sa kosmicim aparatom ,, Kosmos-2428,, uspostavljena je telemetrijska veza a strucnjaci Centra upravljanja ,, Titov,, isticu da svi brodski sistemi satelita rade normalno.

izvor: RTS


rade0709

bas me interesuje flint cemu sluzi taj aparat kad vec imaju preko 80.satelita u orbiti....
sta ti mislis......

Toma B

Pa oce malo da spijuniraju druge...verovatno...
Sto se tice ostalih 80 satelita trebalo bi da proveris izvor informacija...
Sta ti mislis od koliko od tih 80 satelita uopste funkcionise? :o

rade0709

pa ima ih osamdesetak tako su rekli na eksploreru u jednoj emisiji, ,a sto se funkcionisanja tice rade kako sam cuo a mozda je pogresno ne tvrdim da sam u pravu 5.komada

Posted on: Jul 25, 2007, 07:09:25 pm
tomo u pravu si sto se istrazivanja svemira tice da su ameri bas ono ispred imaju para pa im se moze kupuju tehniku,raketne motore od rusa
sto se tice svecke svemirske stanice u kojoj su ucestvovale u gradnji neznam kolko zemalja oko dvadesetak valjda izvini ako gresim,najvece delove su izneli ruski raketni motori,sto se tog dela tehnike tice stvarno su superiorni za ostalo zna se
amerika vodi...zasad

flintviking

Tomo, ti si idealista, ti mislis da ameri ne koriste satelite za spijuniranje... 
da da, oni su veliki moralisti

rade0709

ma flint kako ti to pada napamet,sateliti za spijuniranje  ...boze sacuvaj
pa oni ih koriste da vide gde ima gladnih pa da posalju hranu i lekove :(

flintviking

da, lekove i hranu u obliku bombi kao sto su nama slali, pa onda posle odstampaju majce sa americkim zastavama i napisu ,,poklon od americkog naroda,,   
ne mogu da razumem ljude koji vole ameriku, postujem ih , ali ih ne volim, sto bih ih voleo vise nego li onog u mozambiku recimo...
i sto kome smeta sto je lansiran ruski satelit... stvarno ne razumem....