• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ko je najveca kosmicka sila

Started by flintviking, July 10, 2007, 11:07:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sale11472

A mozda ne treba ni zaboraviti public outreach kao bitnu komponenetu cele price ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

To samo jos vise potvrdjuje cinjenicu da pre donosenja nekih zakljucaka treba utvrditi pravila. Ako trazimo najvecu silu, treba da definisemo sta pod najvecom silom podrazumevamo, koje faktore treba da uzmemo u obzir. Inace se desava da svako tvrdi da govori na istu temu ali zapravo misli na nesto razlicito.

Mogli bismo da govorimo o najvecoj slili srazmerno ekonomskoj moci, velicini drzave, broju stanovnika itd. ili da govorimo o apsolutno najvecoj sili. Slon je jaci od mrava, ali srazmerno svojoj velicini mrav je jaci od slona :o)

flintviking

odlicno SAsa prema tim parametrima je upravo i Rusija veca sila od amera.
prema izvorima finansiranja, prema budzetu....

Sasa

Da, ali po tim parametrima je onda Madjarska veca sila od Rusije :o)


rade0709

ma kakve kosmicke sile mi pominjemo nisu uspeli da sa ljuckom posadom predju vise u jednom pravcu vise od 300 000 km toliko je moj bivsi auto preso.........
pa stvarno kosmicke sile :)

Kizza

Mozda  mi najbolje prolazimo?Ne ulazemo ni Evro a sve vidimo i pratimo?Sta mislite o tome?
Dobro je sto postoji Internet ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

flintviking

Sasa, onda objasni Milanu, zasto ljudi glasaju za Srbiju, po tim parametrima mi smo najveca kosmicka sila.
zar ne

mmilan

Quote from: flintviking on July 30, 2007, 09:42:02 pm
Sasa, onda objasni Milanu, zasto ljudi glasaju za Srbiju, po tim parametrima mi smo najveca kosmicka sila.

Jedno je masta a drugo realnost. Kad kao drzava stignemo do nekih naucnih institucija onda mozemo da pricamo o tome kako smo neka sila, do tada... lepo je mastati :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Sasa

Quote from: flintviking on July 30, 2007, 09:42:02 pm
Sasa, onda objasni Milanu, zasto ljudi glasaju za Srbiju, po tim parametrima mi smo najveca kosmicka sila.
zar ne


Pa ljudi se zavitlavaju. Kako drukcije to shvatiti? Protekle decenije Srbi su bili puni sebe ("nebeski narod" i sl.), a sad odlaze u drugu krajnost pa se sprdaju sami sobom.

flintviking


citytropicana


Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cosmostar