• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ove diskusije.........

Started by Maxscope, October 17, 2004, 03:54:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maxscope

 Da li mislite bi ove diskusije mozda bile aktivnije ako bi postale zatvorenog tipa, odnosno da budu pristupacne samo clanovima?
Da se svako ko zeli procitati i videti sta ima na njima mora prvo uclaniti i uzeti korisnicko ime?
Znaci da ne bude gostiju na njima.
Ja mislim da bi to mozda moglo stvoriti "prisniju" i mnogo slobodniju atmosferu na njima, gde bi se lakse i slobodnije izrazavalo.
Mozda se neko ne usudjuje pisati na ovim diskusijama bas iz razloga sto to svako  moze procitati.
Ovo sam napisao zato sto bih i sam po nekad na neki topik hteo napisati moje misljenje alli ne uradim to iz razloga sto mi je neugodno da ga svako moze procitati. Radi se obicno o topiku ili temi o kojoj ne znam mnogo ali ipak imam neko misljenje. Ali nekome bi se moje "neuko" misljenje moglo uciniti smesnim, pa zato obicno i predjem preko te teme i topika bez da ista napisem.
Ako bi diskusije bile zatvorene, a posto vecinu clanova (od onih koji su aktivni) na neki nacin pozajem, slobodnije bih pisao jer ne verujem da bi me iko od njih shvatio sa podsmehom.
Postoji mogucnost da se jos neko oseca slicno, a osim toga "gosti" se i onako ne mogu prikljuciti diskusiji, vec samo clanovi.
Sta vi mislite o ovome?

Dule_smor

 To je u redu, i meni se to desavalo.Ali mislim da to bas ne bi privuklo ljude.Cim moraju da se registruju mrzece ih.Mada ne znam, trebalo bi zaista nesto uraditi da se ovaj forum promeni na bolje.

Miranda

 Ma to nema sanse da pomogne,moze samo suprotno da bude! Ako nekog zanima da cita i da se ukljuci u diskusije on ce to uciniti! Ali izgleda da je malo onih koje interesuje astronomija.....ili mozda dosta ljudi ne zna za forum....?

Maxscope

 Ja stvarno ne vidim kako bi to odmoglo ovom forumu?
Eto primera od jutros. Dvadeset jedna osoba je bila na sajtu a da se niko nije javio. Da nije bilo tog "brojacanika" niko ne bi ni znao da je toliko ljudi bilo ovde.
A da bi se neko prikljucio ovom forumu mora da se registruje mrzelo ga to ili ne, pa ne vidim zasto bi to odbijalo nekoga.
A sustina je upravo u tome sto si napisao Miranda. Ako nekoga zanima da procita sta je na forumu morace prvo da se uclani, ovako samo dodje procita i ode.....  

Miranda

 Al ovako ce da se uclani i da procita i da ode! Samo ce biti upisan da je na forumu... naravno, ja nemam nista protiv, MAX, da se ta ideja sprovede....nego cisto mislim da se nece povecati broj diskusija....

Maxscope

 Ja naravno ne insistiram na tome, vec sam samo misljenja da bi to bilo bolje.
U svakom slucaju da cujemo sta moderatori kazu.  

AstroTeta

 Evo,ukoliko vam nešto znači jedno skromno mišljenje vašeg novog člana...
Od juče do danas pročitala sam sve što je do sada objavljeno na vašem Foruma i stekla neki dojam...
Shvatila sam da bi ovo trebao biti,a gore i piše Forum Astronomskog Magazina...nažalost još uvijek nisam pročitala ni jedan broj,jer nisam ni znala da on postoji...Pa šta bi onda trebao da bude Forum...po meni njegova produžena ruka u kojoj su članovi svi oni koji su prvenstveno ljubitelji Astronomije, a tek onda i oni koji hljeb jedu od nje...
Jer za ove druge ima daleko više prostori i oni su već tamo u tim vodama...Pa čemu onda zagovaranje da se Forum zatvori samo za članove...to bi po meni bilo najlošija opcija...Kažete,da dodju,pročitaju i odu...zar to vama ništa ne znači...a sudeći po mnogo čemu,vi ste još uvijek mladi...nije lako Forum uhodati...i budite sigurni da mnogi još uvijek i ne znaju za njega...a ja ne znam da ima još koji, ovome sličan...

Svaki Forum na početku boluje od iste boljke...a to vidim da ni vas nije mimoišlo...čemu kompleksi i bojazan da bi lakše bilo pisati u nekom "zatvorenom okruženju gdje su svi poznati"...pa nije Masonska loža...uvijek će biti onih nadobudnih,arogantnih, pa čak i nedobronamjernih...od njih se nećete moći štititi na taj način...jer će oni biti medju prvima, koji će se učlaniti...pitanje je samo kako se s njima treba nositi...a da ne pričam o nekima,koji pričaju na ovakvom Forumu Markove konake i vuku sve vas za sobom...A i to sam imala priliku da ovdje vidim...kako se branite od nekakvog "kraljevog koferčeta"...to jedino,što mi ostade u trajnoj uspomeni... :D

Pokušavala sam i do sada da se malo upoznam sa Astronomijom,pa i da nabavim kakve literature...ali se nešto nije dalo...uzmite da imate pred sobom totalnu neznalicu...ali ja Forum posmatram i kao nešto gdje ne treba samo voditi diskusije na visokom nivou, a koje se uglavnom svedu na prepucavanje,nego ga na neki način i podići na razinu edukativnog...pa dopustiti onako bez čudjenja da se nešto i priupita, a da se čovjek  ne osjeća glupo...možda i otvoriti neki podforum za početnike...
A razmislite malo i o tome...da li baš ovakav Forum,koji je veoma ozbiljan po materiji o kojoj bi trebao raspravljati...treba i da bude krajnje uštogljen...i bez ikakvih drugih sadržaja...pa da, liči kao da su mu članovi progutali oklagiju... :D

Iskreno vas pozdravlja AstroTeta



Sich

 moderatori malo kasne, ali imaju sta da kazu :)

ipak takav luksuz sebi ne mozemo da priustimo
to mogu da urade samo forumi sa da kazem velikim momentom inercije :) ili ti velikim protokom posetilaca
ipka novi useri uglavnom jedno vreme citaju diskusije pa tek kad vide nesto interesantno se registruju
ako vide da moraju odmah da se upisu, cini mi se da ce uglavnom da odmah izadju sa sajta.

vidim da ima usera istog stanovista, tako da za sada osta je na ovome
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 dok sam pisao nisma video astrotetin post, eto jos jedan glas, za sada je forum potpuno otvoren
ta otvorenost se ponekad malo i obije o glavu kad dodje neki apokalipticar kao vidusa, ali nekako nisam hteo to odmah da sankcionisem, cinilo mi se da je dobro da postoji i kontrstan clan
ali vidusa ga ode daleko... i znamo kraj

ali polako to zaboravljamo,
evo iybrisao sam onaj topic "vratio se vidusa", vise nije potreban
lepo
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

AstroTeta

 Pa sta je tu kriv vidusa...biće jos vidusa,htjeli vi to ili ne...pa kad lijepo shvati da nema s kim raspravljati i da sam sa sobom diskutuje...sam će da ode...on trtlja,a vi se ubijate u dokazivanju, kako on nije u pravu...lijepo mu se saopšti da to izlaže ženi i djeci kod kuće :D ...obriše...zakatanči,ako ne želi da se uklopi...ili voli da mrcvari...

Ne znam onda koja je svrha jednog ovakvog  Foruma,ako bude iza brave...Koliko ljudi voli da čita,koji se nikada neće uključiti, a je li smiješno imati samo gomilu članova zbog toga,koji nikada neće uzeti učešće...neće,jer nije tome doraslo da učestvuje u takvim diskusijama...ali ga recimo interesije materija...zašto im uskratiti tu mogućnost...eto,za to se ja zalažem...

Miranda

 Ma dobro to je bio samo predlog....ne treba sad dramiti oko toga....Sich je rekao da to, za sada, ne moze i CLOSED!