• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Spustanje na mesec

Started by flintviking, July 18, 2007, 01:51:37 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Kada sam rekao "probudila" mislio sam na ekonomsku moc!Kada si sirotinja tesko da mozes bilo sta da lansiras.
Ko moze da napravi Svemirsku stanicu?Ameri(gringosi)mucak :P
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: Kizza on July 19, 2007, 09:02:55 am
Kada sam rekao "probudila" mislio sam na ekonomsku moc!Kada si sirotinja tesko da mozes bilo sta da lansiras.

Pa ovo je kontradiktorno!
Quote from: Kizza on July 19, 2007, 09:02:55 am
Ko moze da napravi Svemirsku stanicu?Ameri(gringosi)mucak :P

Taj ko moze , taj je i pravi....NASA...inace, pogledaj ko placa najveci deo ISS-a.

Svaka cast sovjetskim naucnicima (S.Koroljevu itd.) za pouzdanu raketu R-7 i Sojuz ali to je tehnika manje-vise 45 godina stara...

Kizza

Ali mi smo Ruskom raketom oborili nevidljivi F 117-a!
He,he he..........
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Da...he,he,he....
U nedostatku pametnih ideja promenite topic..... :P :P :P :P

Kizza

Tomo B svaka ti cast na strpljenju! :)
Samo sam se salio ;D!Moramo priznati da su  Ameri daleko odmakli u Svemiru,setimo se samo Pionira !
Meni su najzanimljiviji Vojadzeri koji iako su projektovani za tri meseca i dalje rade.Nadam se da ce se SADi Rusi "naci"
na zajednickom projektu za ponovno putovanje na Mesec.
Ko zna mozda ce i Rutan da se umesa!
Jos jednom za strpljenje,iako je pretoplo :) :) :) :) :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: Kizza on July 19, 2007, 12:20:39 pm
Meni su najzanimljiviji Vojadzeri koji iako su projektovani za tri meseca i dalje rade.


Ispravka...
Voyager 1 i 2 su predvidjeni da traju dugo ... da prodju pored Jupitera , Saturna , Urana i Neptuna a jos uvek "traju" dok im se RTG ne istrosi ili signal postane preslab kao u slucaju Pionira 10 i 11.

Za 3 meseca su predvidjeni Spirit i Opportunity roveri (MER) na Marsu a traju evo vec oko 3 godine...nadam se da ce preziveti i naredne dane. Ne znam da li ti je poznato da su u opasnosti zbog velike pescane oluje na Marsu....pogotovu Opportunity.

Kizza

Puko sam od ove vrucine!
Naravno da pratim!Svaki dan idem na ...w.jpl.nasa.gov !Mislio sam na Spirit i Oportuniti kako dobro rade.
Zanimljivo je da li samo duvaju oluje ili ima i vetra ????Mozda bi se to moglo iskoristiti za buduce misije>
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

flintviking

E tomo sada znam za koga si glasao na anketi.....  ;D ;D

rade0709

izvinite sto se mesam samo da kazem ovo i necu nista vise
dali vi ljudi mislite stvarno i ozbiljno da su ruska federacija i usa neprijatelji,dajte molimvas pa to se vidi i sa meseca........
mislim ta igra los i dobar...

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vaske71

Ma jok uopste samo se sale  ;D ;D ;D ;D

buca

Ameri hoce od Rusa samo da ih iskoriste u kradji ideja!!Rusi su na polju gradnje svemirskih stanica ispred Amera ali mislim da vec sada su skupili dovoljno znanja da nastave sami?Rusi su sada slicno kao piza boysi,hrana,vazduh,voda i djubre da oni izbacuju i djubre sa ISS!Na zalost istina je da kako kaze Toma kasne 20 god.

rade0709

ma rusi bi i majku rodjenu prodali a kamoli znanje.

Kizza

Nemoj tako Rade,sad Rusi kupuju kuce i zemlju(placeve) ne samo u Crnoj Gori vec i u Grckoj!Za 5 godina kupice i Hjuston!He,he,he,ha,ha,ha,hi,hi,hi......
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vmiro

Kratak komentar...gledao sam neki dan emisiju o saradnji ruskih i americkih naucnika nakon hladnog rata. Najprije su isli jedni drugima u posjete a posle su zajednicki radili na nekim projektima. Kad su dosli americki naucnici u njihov tajni grad Arzamas-16 nisu mogli da vjeruju koliko su rusi u prednosti u pojedinim oblastima, kao npr. pulsna energija (tako nesto), kaze da su sa istrazivanjima bili sigurno par godina ispred njih...