• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Loptasta Crna Rupa?

Started by Kizza, August 01, 2007, 05:14:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Citam danas u novinama da su Japanci otkrili u Svemiru Crnu rupu u obliku "Lopte"?Navodno su "ostale" Crne rupe u obliku "krofni" a kolko mi je poznato nigde ne postoji snimak nje same?Jedino se uz pojavu ogronmog zracenja X zraka ona moze locirati a voleo bih da ako neko zana sajt gde se vide da me obavesti :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sashastar

Jeste i na RTSu su rekli sledece:

Japanski astronomi tokom istraživanja otkrili su između dve galaksije crnu rupu drugačijeg oblika od do sada poznatih.

Otkrivena crna rupa ima loptasti oblik. Do sada su bile poznate crne rupe u obliku đevreka, podsećaju naučnici, navodi agencija Itar Tas.

Crna rupa je područje u svemiru u kojem je velika masa zbijena u malom prostoru zbog čega se ništa, pa čak ni svetlost, ne može otrgnuti privlačnoj gravitacionoj sili te mase.

Za svoje istraživanje japanski naučnici su od 200 kosmičkih objekata, koje su ranije otkrili sateliti NASA, izabrali dve galaksije.

Pomoću najsavremenije opreme montirane na japanskom satelitu 'Suzaku', uočene su četiri crne rupe koje su po masi milion puta veće od Sunca, a istraživane su dve.

sale11472

Dakle defintivno negledati RTS i necitati novine u ovoj zemlji  ::)

Kako su to otkrili oblik Crne Rupe i odkuda to da su do sada otkrivene imale oblik krofne  ??? Mislim odkale im informacija o obliku crne rupe  ??? ??? ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sashastar


sale11472

Tja taj link treba poslati urednicima pomenutih medija pa onda vise nece pricati o obliku crne rupe a po najmanje o obliku krofne ko da postoji "standardni" oblik krofne ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Dušan

Quote from: sashastar on August 01, 2007, 10:56:33 pm
Jeste i na RTSu su rekli sledece:

Japanski astronomi tokom istraživanja otkrili su između dve galaksije crnu rupu drugačijeg oblika od do sada poznatih.

Otkrivena crna rupa ima loptasti oblik. Do sada su bile poznate crne rupe u obliku đevreka, podsećaju naučnici, navodi agencija Itar Tas.

Crna rupa je područje u svemiru u kojem je velika masa zbijena u malom prostoru zbog čega se ništa, pa čak ni svetlost, ne može otrgnuti privlačnoj gravitacionoj sili te mase.

Za svoje istraživanje japanski naučnici su od 200 kosmičkih objekata, koje su ranije otkrili sateliti NASA, izabrali dve galaksije.

Pomoću najsavremenije opreme montirane na japanskom satelitu 'Suzaku', uočene su četiri crne rupe koje su po masi milion puta veće od Sunca, a istraživane su dve.



KOOOJEE GLUPOSTIIII !  ;D ;D ;D Vec sam je video danas na drugom mestu... KAKVA VEST! Ne mozes da se snadjes... Ne znas da li su nasli crnu rupu u galaksiji izmedju te galaksije ili su je "samo nasli izmedju tih galaksija" ...

mozda se radilo o akrecionim diskovima, ali mi opet ovo o galaksijama nije jasno...  :D

Kizza

Dobro mozda sam Ja preterao u izrazu "krofna" ali kako bi vi zamislili "Crnu rupu?"Ako je to telo loptasto sta su ga onda "otkrivali?"
Opet ne verujem da ima samo 2 dimenzije?Emisija gasova i X zraka koje izbacuje na svojim "Polovima" mora da ima neki "otvor",nekako mi je to logicno :P
Zvezdani dnevnik br.2007
Poslati Kapetana Kirka da ispita oblik Crne rupe!
P.S.
ako ima oblik "Krofne" ne saopstavati Homeru Simpsonu jer moze doci do nestanka doticne ;D :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

Tipican primer vesti koje objavljuje RTS i Politika. Ne znam da li im je cilj da informisu ljude, ili zbune strucnjake :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

burga

Претпостављам да се облик односи на акрециони диск који постоји око хоризонта догађаја (што и јесте једини начин да се "уочи" црна рупа). Само што мени није најјасније откуд акрециона сфера, ако се заиста о томе ради.