• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ajde da vidimo nesto

Started by Sich, November 01, 2004, 09:10:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miranda

 Ma Dule opusti se..... naravno da nekad dodje do greske u pisanju.... ali ona to ne radi iz zle namere....to cisto da bi neko nesto naucio....STRASHNO!!

Sich

 
QUOTE (Maxscope @ 7. Jan. 2005., 04:49)
Ili si pogresno cula ili su pogresili na vestima i u dnevnoj stampi (sto je verovatnije, jer im to nije ni prvi a verovatno na zalost ni poslednji put da "serviraju" gluposti za siru javnost.)
Mesec ce ovog januara biti najudaljeniji od Zemlje tokom svoje orbite i nece izazvati nikakve poplave ni kada je najudaljeniji ni kada je najblizi.
[/quote]
Zaista nisu pogresili, Mesec ce 10.01 biti u perigeju na 356500km od barocentra zemlja-mesec.
Maxscope, niko tu nije pominjao pun mesec, a pri svakoj periodi mesec mora biti i apogeju i perigeju tako da mediji nisu nista pogresili. Apogej je 23.01 kad je faza blizu punog
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 Ne mogu da verujem da vesti i dnevna stampa serviraju takve informacije.Izgleda da sam ja jako naivna!

luna

 Nisam ni videla ovu poslednju poruku ,prelistavala sam novine da nadjem clanak i da vam navedem citat i nisam ga nasla.Sta je sad istina!?

AstroTeta

 
QUOTE (AstroTeta @ 6. Jan. 2005., 22:47)
QUOTE (Dule_smor @ 6. Jan. 2005., 19:23)
Da, kapiram sta hoces da kazes, afel i perihel, najblizi i najdalji, to je logicno ako je orbita pravilna elipsa, kao sto valjda jeste:).Ne znam stvarno, treba proveriti negde.[/quote]
Pa nisam ja Dule mislila ništa dok ti nisi rekao da će ovih dana biti najbliži mjesec zemlji...a onda sam počela misliti,na šta si ti mogao misliti...
a sad baš i nisam sigurna da smo mislili na isto...kod mene je perigej najbliži,a apogej najdalji...provjeri ti to ipak sve skupa...ko zna šta je tamo? :D

AstroTeta[/quote]
Da si u ovo cijelo gledao,onda bi valjda mogao shvatiti da je sve skupa bila šala...i tvoje i moje...a to bi trebalo i da se vidi...naravno,ako ko hoće da vidi...jer sam ja odgovorila samo istim stilom...ali ti vadiš iz konteksta svega toga nešto, što ti valjda odgovara i sebi daješ za pravo da budeš ljut...a šta,recimo da ja nisam htjela to tvoje da vidim tako kako sam vidjela...misliš li ti možda, da bi i ja trebala biti ljuta i da pomislim "kako se Dule ismijava teti"...ali eto nisam...
Pa ako ne možemo biti ovdje ravnopravni i ako samo ti imaš pravo da se šališ,a "teta" nema...onda ti se ja duboko izvinjavam...
I bez obzira šta ovdje neko mislio o ovome ..."ona" nije imala zle namjere...i "ona" i dalje misli to što kaže...da bi ovdje trebalo i nešto da se nauči,pa makar koliko to neko nevjerovao i bilo mu "STRASHNO" :D
Nadam se da idemo dalje i da ovo ostaje za nama...

AstroTeta

AstroTeta

 
QUOTE (Sich @ 7. Jan. 2005., 13:37)
QUOTE (Maxscope @ 7. Jan. 2005., 04:49)
Ili si pogresno cula ili su pogresili na vestima i u dnevnoj stampi (sto je verovatnije, jer im to nije ni prvi a verovatno na zalost ni poslednji put da "serviraju" gluposti za siru javnost.)
Mesec ce ovog januara biti najudaljeniji od Zemlje tokom svoje orbite i nece izazvati nikakve poplave ni kada je najudaljeniji ni kada je najblizi.
[/quote]
Zaista nisu pogresili, Mesec ce 10.01 biti u perigeju na 356500km od barocentra zemlja-mesec.
Maxscope, niko tu nije pominjao pun mesec, a pri svakoj periodi mesec mora biti i apogeju i perigeju tako da mediji nisu nista pogresili. Apogej je 23.01 kad je faza blizu punog[/quote]
Hvala šefe...mislim da je jasno,barem meni...šta je ko na šta mislio...
ja sam zadovoljna odgovorim...

AstroTeta

Miranda


Dule_smor

 Dobro teto, ali shale su ti jako cudne, ili sam ja malo sporiji pa ih ne razumem:).

AstroTeta

 
QUOTE (Dule_smor @ 7. Jan. 2005., 19:28)
Dobro teto, ali shale su ti jako cudne, ili sam ja malo sporiji pa ih ne razumem:).
[/quote]
Čini ti se...to je samo prividno... :D

ASstroTeta  

Maxscope

 
QUOTE (luna @ 7. Jan. 2005., 14:04)
Nisam ni videla ovu poslednju poruku ,prelistavala sam novine da nadjem clanak i da vam navedem citat i nisam ga nasla.Sta je sad istina!?[/quote]
Sich je u pravu, dok sam ja pogresio.
Vest u medijima se odnosi na udaljenost Meseca od Zemlje, dok sam ja mislio da se odnosi na udaljenost Punog Meseca od Zemlje.
Mesec je najblizi 10-og januara, dok je najudaljeniji 23-eg. januara
Pun Mesec 25-og, januara je najudaljeniji Pun Mesec od Zemlje ove godine i to je ono na sta sam ja mislio isprva.

AstroTeta

 
QUOTE (Miranda @ 3. Nov. 2004., 14:35)
Ja mislim da je osnovni problem to sto kod nas Astronomija nije toliko zastupljena,a NAROCITO mislim na medije! Tek u po nekim novinama nadje se nesto o astronomiji i to jednom u mesec dana! I naravno pola toga se izlupetaju a ne prenesu pravu informaciju... E sad....ljudi slabo znaju o Astronomiji bas iz tih razloga! Pa ja bre naletim na neke FAKULTETSKI "obrazovane" ljude a oni nemaju pojma koliko ima planeta u Suncevom sistemu!? A ako "pogode" kolko ih ima i pitam ih koja je,recimo, najveca.....zlo i naopako! Znaci treba prvo NAUCITI ljude osnovne stvari,da bi oni bili SPOSOBNI da se ukljuce u diskusije! Kako ih nauciti!? Prvo i osnovno da MEDIJI mnoooooooogo vise pisu o Astronomiji i dogadjajima! A ja bih uveo Astronomiju i u OSNOVNE SKOLE a ne da se 2-3 strane nalaze u GEOGRAFIJI! Uf..........nikad nisam napisao duzi post! :) Nastavicu moram da palim sad....[/quote]
Miranda...
E neću sada da se ispišem...poslije ovoga...svaka ti je zlatna...
i to mislim najozbiljnije...a ti misli šta hoćeš :D ...a mogao bi malo i da razmisliš i bi li se  na Forumu moglo nešto da uvede što bi na to ličilo..."OSNOVNA ŠKOLA"...gdje bi  mogli "osnovci", da se drugačije osjećaju... i dalje će ostajati u školama dve tri strane geografije...ne očekuj to od škola...
samo malo razmišljanja...

AstroTeta

luna

 E aj malo da promenimo temu!!Mislim da neko ko poseti ovaj forum i tu vidi prepucavanje Astro Tete i Mirande ,koja nema mnogo veze sa astronomijom ,nema sigurno zelju da se ukljuci.Pa posle razmisljajte zasto forum nije poseceniji!Evo sta bi mene zanimalo kao sledeca tema

Sich

 
QUOTE (luna @ 8. Jan. 2005., 12:24)
E aj malo da promenimo temu!!Mislim da neko ko poseti ovaj forum i tu vidi prepucavanje Astro Tete i Mirande ,koja nema mnogo veze sa astronomijom ,nema sigurno zelju da se ukljuci.Pa posle razmisljajte zasto forum nije poseceniji!Evo sta bi mene zanimalo kao sledeca temaSlazem se, ali za sva nova pitanja treba otvoriti nov topic, i to u prikladnoj sobi. Ovako nije dovoljno uocljivo i ne treba da se razvija diskusija u nekoj drugoj diskusiji


"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

AstroTeta

 
QUOTE (luna @ 8. Jan. 2005., 12:24)
E aj malo da promenimo temu!!Mislim da neko ko poseti ovaj forum i tu vidi prepucavanje Astro Tete i Mirande ,koja nema mnogo veze sa astronomijom ,nema sigurno zelju da se uključi...[/quote]
Baš ti hvala Luno ,što si to tako shvatila...ja ne vidim uopšte prepucavanje,barem na ličnoj osnovi...koliko ko ima pojma,to je već drugo pitanje...ali smo valjda zbog istog ovdje...za sebe sam barem sigurna...
AstroTeta

AstroTeta

 
QUOTE (luna @ 8. Jan. 2005., 12:24)
!Evo sta bi mene zanimalo kao sledeca temaAko može šta pomoći...ta tema oko ovog asteroida je već otvorena..."šta ako udari"... na Astronomiji...

AstroTeta