• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pluton.....

Started by Miranda, November 05, 2004, 01:55:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miranda

 Zasto Pluton jedini nije u ravni sa ostalim planetama? U cemu je tu fora....?

Argus

QUOTE (Miranda @ 5. Nov. 2004., 13:46)
Zasto Pluton jedini nije u ravni sa ostalim planetama?

[/quote]
Vidim da si već skinula:

http://www.download.com/Solar-System-3D-Sc...tml?tag=lst-0-1

;)  

Miranda

 Koja ONA......? Necemo valjda da se vredjamo..... :)  

Rufushi

 Da, dva vodeca clana foruma su sjajni gariji G. Miranda i G. Smor

:-))

Ali mislim da nema neke fore sa plutonom... tako je ispalo (a mozda nije :-) U stvari sigurno mozemo da kazemo "tako je ispalo" jer je tacno da je moglo biti i bilo kako drugacije (planeta manje vise) ali skup nad kojim "*bilo sta" ima operacije je skup fizickih zakona... elem mora biti da je neki jednostavan kod ali rezultati su beskrajni...  

AstroTeta

 
QUOTE (Miranda @ 13. Nov. 2004., 20:58)
Koja ONA......? Necemo valjda da se vredjamo..... :)[/quote]
Vječiti problem s nikovima...pa valjda Argus pomislio da si neka curica... :D

E moj(a) Miranda...da ti se ne dogodi ko nekima tamo...Bi jedan Forum,onaj naški(da ne pomenem ono dalje i koji)...i bi tamo neka dosadna "tetka",pa dodje "baba",pa onda dodje "deda" ...i šta da ti pričam...sve ostalo mladjarija...elem...navališe njih dvije na dedu,pa ga sve pitkaju,nutkaju...što bi se reklo,uvaljuju se onako pravo...a samo jedna drugoj, što oči ne vade...prilika je to bato moj..."reci deda, dje ti je mars"...

a deda sav važan...tvrdi pazar...dok jedno jutro ne osvanu,onako skrušeno..."izvinite moje dame,otišlo je predaleko...ja sam žensko"...ah Kristina...Kristina...a vala  i ne bi "mu" neki mars...u vagi... :D

Ali ne daj se zbuniti...ovo tvoje pitanje je upravo interesantno i za nas "tamo neke"

AstroTeta


Dule_smor

QUOTE (Rufushi @ 14. Nov. 2004., 00:42)
Da, dva vodeca clana foruma su sjajni gariji G. Miranda i G. Smor

:-))

Ali mislim da nema neke fore sa plutonom... tako je ispalo (a mozda nije :-) U stvari sigurno mozemo da kazemo "tako je ispalo" jer je tacno da je moglo biti i bilo kako drugacije (planeta manje vise) ali skup nad kojim "*bilo sta" ima operacije je skup fizickih zakona... elem mora biti da je neki jednostavan kod ali rezultati su beskrajni... [/quote]
Rofl za garije:).

Miranda

QUOTE (Rufushi @ 14. Nov. 2004., 00:42)
Da, dva vodeca clana foruma su sjajni gariji G. Miranda i G. Smor [/quote]
G. Miranda..... :D  :D  

TenMonGaKuSha

QUOTE (Miranda @ 5. Nov. 2004., 13:46)
Zasto Pluton jedini nije u ravni sa ostalim planetama? U cemu je tu fora....? [/quote]
Fora je u tome da je najverovatnije uleteo u S.s. i ostao u polju gravitacione sile Sunca (otud izdužena orbita), za razliku od ostalih planeta za koje se tvrdi da su nastale u isto vreme kada i Sunce, od istog materijala.