• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 26, 2024, 01:43:40 am

Star Trek

Started by tachion, November 13, 2004, 02:13:25 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tachion

 jel ima trekovaca?nisam znao gde da postavim topic,pa reko,ajde ovde - osvajanje svemira,i to.
dobro bi bilo da postoji jedan deo foruma posvecan sci-fi-ju.

na prvom mestu,tesno,Voyager.(Tuvok,Chak,Doca,Q)
2.DS9
3.TNG
4.TOS
5.Enterprise(jos nisam gledao)

dosta dobro su odradili naucni deo,imaju dosta strucnjaka za naucna pitanja.jedino nisu mogli da rese problem vracanja u proslost,a nekad su im bile i kontradiktorne warp brzine,od serijala do serijala,nije bas sve "logicno".
citao sam hokinga(kosmos u orahovoj ljusci),kaze da su mnoge stvari nemoguce iz star treka,a najvise sam se iznenadio kada kaze da su dosta omanuli po pitanju ljudi,jer ce,po njemu,covak u 24. veku biti znatno izmenjen(gen. modifikovan).
takodje,smatra da nece biti inteligentnih bica u svemiru(!),tj. da smo sami.kaze,ima zivota,ali ne i inteligentnog,za razliku od "humanoidno" naseljene galaksije star treka.

marino

 hmm,
vjerojatno nisi gledao
star trek - the auv generation?
evo fotke ekipe sa komandnog mosta;)
Vidulini Observatory

Dule_smor

 rofl marino:)...sta znam, nikad nisam bio neki treki, jednostavno mislim da sw i st vaze za stereotip sf-a...ljudi misle da je vazno samo napucavanje laserima:).

marino

QUOTE (Dule_smor @ 13. Nov. 2004., 07:47)
rofl marino:)...sta znam...
ljudi misle da je vazno samo napucavanje laserima:). [/quote]
da u pravu si,
btw, ovo je najmladja ekipa astronoma iz os kanfanar fotkana oko prototipa allsky kamere o cemu cu mozda ovog vikenda uspjeti napisati i neki smislen clanak za am..
kada sam vidio novu temu nisam mogao izdrzati da ne postam fotku..
a sto im nisu lijepe glave, tijela, izrazi lica;)))
m

PS sori svima, znam da je ovo gnjavaza, al pogledajte vrijeme pisanja gornjeg posta pa me malo pokusajte razumjeti;)
Vidulini Observatory

tachion

 marino:nisam cuo za "the auv generation",samo za next(TNG)

znaci,izgleda da i nema puno trekija ovde.

marino

QUOTE (tachion @ 14. Nov. 2004., 18:51)
..nisam cuo za "the auv generation".. [/quote]
e sori sto sam uzurpirao tvoju temu, ali jednostavno mi se cinilo zgodno pokazati sliku koja je nastala koji sat prije nego sam pogledao forum..
nemoj se ljutiti
inace, postoje i fotke sa komandnog mosta, ona naginjanja u stranu pri napadu drugih civilizacija i dr.. samo sto je problem sve to pronaci i onda napisati neku pricu, sve je nastalo na ovogodisnjem drzavnom natjecanju iz astronomije kada smo se morali voziti trajektima..majka
m
PS inace auv = astronomska udruga vidulini
Vidulini Observatory

tachion

 ma opusteno.
in trance we trust


Nexus 6

  :o  :huh: Ja sam gledao skoro sve nabrojano gore ali sam...ok su ima dosta toga naucnog i interesantnog pored sve akcije i napucavanja laserima tj. fazorima !!!
Hmm...ne znam koja je poenta...tj koje je pitanje na ovom postu?! :blink:  

vanillasky

  Ja sam vise za star wars nego za star trek. Samo sto ove nove nastavke star wars-a i ne racunam kao Star wars jer su mi bas shit.

clear Skies

Nexus 6

  :o Pa nemoj da si bas tako...brutalan...bas...nije da se slazem...ok oni prvi su antologija...ali problem je sto se onda postavljalo pitanje KAKO JE SVE TO POCELO?!?
E pa morali su i to da naprave...zar ne...ali sa obzirom da ove najnovije nastavke nije radila bas ista ekipa kao one prve....u kombinaciji sa verovatno prevelikom upotrebom kompjutera i efekata...to je sada previse sareno i svetlucavo...u odnosu na izvorne varijante koje jedva da su i imali neke kompjuterske efekte...
Razumem nezadovoljstvo ali opet neke stvari su ipak OK i sasvim korektno odradjene i ispostovane.... :D  ;)  :wacko:  

vanillasky

  Evo za sve FANOVE dobrih starih star wars-a interesantna slika Mimasa jednog od Saturnovih meseca. Njegov najveci krater Herscher mu daje izgled cuvene DEATH STAR iz pomenutih filmova.

clear Skies

tachion

 Star Wars mi se ne svidja nesto posebno zato sto se sve desava "nekada davno,negde daleko,u nekoj zemlji..." ,znaci sve je neodredjeno,a to vise lici na bajku. E sad,sa produkcijske strane,glumacke,ili ne znam kakve sve,ne moze se staviti nikakva zamerka,ali jednostavno,ne mogu da poredim Trek i Wars. Star trek ima oko 600 i nesto epizoda,plus deset filmova,a ovo je svega nekoliko,mada sam cuo da ce da prave i serije Star Wars.
Dalje,u Treku mozes nesto i da naucis,jer je sve zasnovano na naucnoj bazi,cak imaju i tim za anucna pitanja.Recimo,iz NASE,nedavno su zvali glavnog lika iz te ekipe,kada je bilo ovo oko sletanja na Mars,kao pocasni gost,a takodje,zvali su i Roberta Picarda(The Doctor,V'ger),i jos jednog glumca.

Znaci,Wars je vise za zabavu,vise avanturisticki,bez dublje filozofije,dok je Trek sasvim druga prica.Svaka epizoda ima tematiku,ponekad i poprilicno tesku.
Usudjujem se da kazem da ,po tematici,ne zaostaje ni za jednim ozbilnijim piscem (!),mozda je ovo cak i bolje,jer je sve priakzano na platnu.M0zda ovo nekome delujes smesno,ali ,kao dobar poznavalac i jednoga i drugoga,zaista tvrdim da je tako.

Ukoliko neko zeli,preporucio bih mu epizode Voyagera - Latent Image ,Real Life(porodicna realnost),The Thaw(strah),Nothing Human... Kao najbolji film,cista desetka.Steta sto ovde nema zagrizenijih fanova,jer bi o ovome moglo dosta da se govori.
i DS9 je jako jako dobar,iako mi se u pocetku nije cinilo tako.


Sasa

 Cuo sam da se nece snimati nove epizode Star Trek. Nisam odavno bio na forumu pa moze biti da je o tome vec raspravljeno u nekoj diskusiji.

A cuo sam inace i da se u novom broju Astronmije priprema obiman materijal iz oblasti SF.

Sto se ovog prvog tice, imam utisak kao da su se i Trekijevci pomalo zamorili svoje serije, pa i ne reaguju onako zestoko kao u ranijim prilikama kada je najavljivan prekid snimanja serije.


vanillasky

  Sad sam tek video da je Marino istog dana (kad sam postovao) i opisao "ratove zvezda" na Mimasu.

 

marino

QUOTE (vanillasky @ 17. Feb. 2005., 16:48)
video da je Marino istog dana [/quote]
telepatija;) telepatija;)
ipak su ovo zvjezdane staze;)
m
Vidulini Observatory