• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Banovi i upozorenja

Started by mmilan, August 12, 2007, 12:10:28 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mmilan

August 12, 2007, 12:10:28 am Last Edit: August 12, 2007, 12:27:36 am by mmilan
Korisnik citytropicana banovan je sa foruma zbog nedolicnog ponasanja. Osim uvredljivih postova koje je napisoa pod ovim nickom, banovani korisnik je vec clan ovog foruma, ali pod drugim nickom (koji je, za sada aktivan)

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

r2d2

da li to znaci da ima jos clanova sa dva nicka, koji mogu da primene pravilo jedan te hvali drugi te kudi?

da li postoji mogucnost i da li ima potrebe da se kaze ime drugog nicka od citytropicana pa cisto da znamo da tog clana vec poznajemo/kao i njegove stavove/  samo pod drugim nikom???

mmilan

Koliko je meni poznato vise dupliranja ne postoji, ali naravno nisam sve proveravao jer do sada nije bilo potrebe. Ako posumnjam pronacicu i ostale klonove (ako postoje), to bar nije tesko.

Mislim da za sada nema potrebe da objavljivanjem drugog nicka, ali ako vecina aktivnih clanova na forumu smatra da je to potrebno nick ce biti objavljen.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Mislim da bi trebalo objaviti!Nije fer kriti se iza drugog imena!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: r2d2 on August 13, 2007, 02:30:36 pm
da li to znaci da ima jos clanova sa dva nicka, koji mogu da primene pravilo jedan te hvali drugi te kudi?

Pomalo apsurdno na ovako malom i "tematski ogranicenom" forumu.
Ne vidim zasto bi to neko ovde radio.... ???

sale11472

Iskreno ja licno ne vidm zasto bi to iko radio na bilo kom forumu ali opet sto se tice objavljivanja nika clanova koji imaju duple za to svakako nisam, jenostavno banuju se dupli nikovi uz obavestenje o tome a ako nastavi onda mu se banuje i originalni nik i to je to.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

August 14, 2007, 02:21:19 pm #6 Last Edit: August 14, 2007, 02:26:45 pm by mmilan
Quote from: sale11472 on August 14, 2007, 09:12:54 am
Iskreno ja licno ne vidm zasto bi to iko radio na bilo kom forumu ali opet sto se tice objavljivanja nika clanova koji imaju duple za to svakako nisam, jenostavno banuju se dupli nikovi uz obavestenje o tome a ako nastavi onda mu se banuje i originalni nik i to je to.

Ovo i ja smatram najboljim resenjem. Za sada ne vidim potrebu za javnim objavljivanjem ko treba da zna vec zna :) Ako isti korisnik to ponovi - vracamo se ovoj temi.

QuoteNe vidim zasto bi to neko ovde radio....

POstoji vise razloga, evo sta mi sve trenutno pada na pamet:
1. namestanje glasanja
2. stvaranje utiska o nepostojecoj reklami - neko se klonira a  onda prica kako je doveo druge na forum
3. "pojacanje" u nekoj temi - bolje je kad vise ljudi zastupa neku teoriju nego jedan
4. ozivljavanje sopstvene teme
5. postoje stvari koje ljudi ne smeju da kazu pa se kriju iza drugog nicka
6. razlicite vrste testiranja (ovo najcesce koriste admini, ako vidite nick TEST da seta po forumu - taj sam :))
itd

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

Od svega ovoga samo je testiranje OK sve ostalo je detinjasto i eventualno inetresantno za nekog psihologa ili sociologa ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

ikalo

Sale i ostali,

nemojte se naći uvrijeđenim, ali svi smo mi različiti kakvi jesmo (ne samo na ovom forumu nego na ovoj našoj plavoj planeti) neiscrpan materijal i za psihologe i sociologe, a bogami i psihijatre...

Svi imamo neke svoje mušice i mislimo da je to potpuno logično, a to što te mušice nekome drugom smetaju nama nikako nije jasno.. ono što je meni savršeno logično i očekivano, nekome drugom može biti potpuno nelogično i neshvatljivo da nekome uopšte može pasti na pamet.

I sva sreća da smo takvi inače bi svi još uvijek čučali ispod drveta i čekali da nam svevišnji odzgo pošalje koju jabuku/bananu/datulu da nešto prezalogajimo. Nikome ne bi palo na pamet da bi možda bilo logično ustati i ubrati onu sočnu biljku koja raste par metara dalje. Pa zaboga, jabuke/banane/datule su oduvijek padale odozgo kad dovoljno dugo čekamo. (hehe, banalan primjer ali mislim da ilustruje šta želim reći)

Ikalo

mmilan

flintviking - banovan sa foruma

Razlog:
1. spamovanje privatnim porukama
2. spamovanje prijavljivanjem tema
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

NASA

Zar on nije otisao na 2 meseca sam s formuma? ???

Dr.Alien

Ako po oceni admina u postupcima od strane člana foruma postoji očigledna loša namera, takvog člana je potrebno odmah trajno banovati. U svakom drugom slučaju prekršioca prvo upozoriti na pp a ako se to nastavi, banovati ga na nekoliko dana. Ako i posle toga takav lik nastavi sa svojim nedoličnim aktivnostima, sledi trajni ban.

Pošto sam admin na nekim forumima, to rešavam sa nekoliko grupa korisnika ... npr. Restrictive member je grupa napravljena zbog takvih koji nisu za trajni ban ali ih je potrebno za neko vreme ograničiti u njihovim aktivnostima na forumu. Takvim korisnicima je ograničen pristup pp porukama, mogu da postuju samo na temama koje su ranije sami otvorili, ne mogu da glasaju ... itd.

Što se tiče duplih nickova, lako je utvrditi da li je nick kloniran ako postuje preko istog provajdera. Ali, ako neko jedan "nick" otvori kod kuće a drugi na poslu, onda je mogućnost otkrivanja svedena na minimum.

Postoji tu i jedno principijelno pitanje na koje nisam u stanju da dam pravi odgovor. Naime, sasvim je normalno da u jednoj porodici nekoliko članova koristi internet sa jednog računara u kući. Takođe ja normalno da svako od njih ima pravo da bude član na istom forumu i da zastupa svoja mišljenja i stavove na istom forumu. Admin će lako locirati duple nickove sa istom IP adresom ali kako će znati da li iza tih nickova postuje ista osoba ili članovi porodice ? Šta ako članovi porodice postuju istovremeno sa umreženih računara ?

mmilan

Vec je imao jedno javno upozorenje, a bilo je tu jos par "sitnica" - sve je jasno :)

QuoteŠta ako članovi porodice postuju istovremeno sa umreženih računara ?

Ovo jeste veliki problem, ali u nekim specificnim slucajevima moguce je i to resiti. U konkretnom slucaju rec je o jednom manjem provajderu, pristup je bio preko SMIN mreze (tj. dial-up). Zbog vrste pristupa otpada mogucnst da je rec o internet kafeu ili bilo kom drugom javnom pristupu. Takodje, ne znam da iko koristi vise racunara preko jedne dialup linije. Ostaje mogucnost vise ljudi za jednim racunarom - ali sa iste IP adrese poslat je e-mail u kome se ban ne pominje vec se korisnik prvog nicka zali na nesto pedeseto. U opisanom slucaju verovatnoca da se radi o dve razlicite osobe je 1 prema milijardu :)

Postoje i drugi, prilicno efikasni, nacini da se sakrije kloniranje nickova i uopste nisu komplikovani, ali necemo o tome :)

Kad je rec o vrsti banova, restrictive grupama i tome slicno - ako je ocigledno da je necija namera da dosadjuje administartorima, buni se protiv svake odluke itd takvoj osobi nije mesto na forumu. Nema potrebe gubiti vreme sa razlicitim ogranicenjima, jer jednostavno nece da imaju efekta. Ne vidim potrebu da neko od administratora gubi vreme sa ljudima kojima je jedini cilj da smetaju.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

mmilan

flintviking - ban je trajao tri dana, istekao je.

Ako bude bilo potrebe, sledeci ban bice trajan.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

NASA

on je kada je otisao odavde poceo da spama istim temama kao ovde forum adrb.org
potpuno isti nazivi tema i komentari... ::)