• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Segan, Kosmos...

Started by NShappy, October 01, 2008, 04:55:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NShappy

Možda mi je promaklo, ali ima li neko ideju gde se moža naći Kosmos Karla Segana, knjiga, neko naše izdanje?

A ne bih imao ništa protiv da neko ima i emisiju na nekom cd, dvd il' sličnom mediju.

Predrag

Obicno tu knjigu vidjam na svakom sajmu knjiga, a tamo sam je i kupio! U knjizarama u principu i nema mnogo knjiga iz astronomije!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

nislija

I ja sam je kupio na sajmu knjiga u izdanju izdavacke kuce "Alnari". Mislim da moze da se naruci preko interneta na njihovom sajtu. A cini mi se da sam je video i na Letenci, pa je mogla da se kupi i tamo.

U biblioteci moje gimnazije imamo i sve emisije na dva DVDja, koje sam ja ubacio u kompjuter. Tako da imam to, pa ako nekoga iz Nisa interesuje mogu to da mu prosledim.

Predrag

Fenomenalna je ta gimnazija! U mojoj srednjoj skoli je bio problem knjigu da nadjes, a kamo li diskove!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Marcony

A titl na srpskom za emisiju?

nislija

Tacno je da idem u najbolju gimnaziju u ovom delu galaksije, ali titl na srpskom je ipak suvise. Mislim da ipak moze da se prati bez vecih poteskoca sa osrednjim znanjem engleskog jezika.

Ako ne nabavite do sledece Letenke, podsetite me pa cu da narezem nekoliko komada da vam donesem.

stameni

Za Beograđane: "Kosmos" bi trebalo da se može kupiti na Studentskom trgu, u knjižari ispred zgrade PMF-a. Bio sam tamo video knjigu pre nekoliko nedelja, mada je nisam primetio u izlogu pre oko nedelju-dve... No, bez obzira na to, trebalo bi tamo potražiti (što nema u izlogu, ima u radnji... :))

Međutim, skrenuo bih pažnju na to da je verovatno reč o izdanju knjige bez ilustracija kojih je bilo u ranijim izdanjima na ćirilici i latinici...

Danijel

Saganove knjige možete kupiti i putem web shopa u Superknjižari.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

marino

veliki broj odlicnih knjiga iz znanosti vec dugi niz godina stampa damir mikulicic, odnosno njegova tvrtka izvori (www.izvori.com)
i sam mikulicic znanjem je potkovana osoba i autor dobrih dijela iz podrucja koje nas zanimaju..
preporucam kontakt s njime..
m
Vidulini Observatory

NShappy

Stigla mi knjiga poručena od Alnari-a. Inače, evo stidim se. Tek sada sam je nabavio. Pod stare dane. :P

Koliko vidim, kod vas u HR je ponuda bolja.

nislija

Ponuda strucnih knjiga je sada, a po svemu sudeci i uvek je bila neuporedivo bolja u Hrvatskoj nego u Srbiji. Traba da se zapitamo zasto.

Marcony

Quote from: nislija on October 02, 2008, 10:41:25 am
Tacno je da idem u najbolju gimnaziju u ovom delu galaksije, ali titl na srpskom je ipak suvise. Mislim da ipak moze da se prati bez vecih poteskoca sa osrednjim znanjem engleskog jezika.


Sta ako neko ne zna engleski, a hteo bi da pogleda emisiju??!!
Zbog svojih prijatelja sam preveo par BBC emisija, kako bi i oni mogli da uzivaju u gledanju.
Da imam vremena preveo bih i Sagana.

nislija

Pa morace da nauce engleski. Danas je znanje engleskog jezika neophodno za svaki ozbiljan posao.

A ako ne zela da ga nauce, neka procitaju knjigu koja je dostupna na srpskom pa onda gledaju emisiju, jer svako poglavlje je zapravo prepricana jedna emisija.

r2d2

Eto posdah vlasnik "Kosmosa" kupivsi je na beogradskom sajmu za celih 400 din od izdavaca alnari (www.alnari.co.yu).

Kupio sam je iako je vec dugo imam na engleskom, u pdf formatu. Trazio sam ilustrovano izdanje, mada je i ovo sasvim fino i vredno.

Prvo sto sam procitao je godina prvog izdanja (1980), te pomislih u al je ovo bajato.

Al ne lezi vraze...

..iako sam ranije procitao jednu Seganovu drugu knjigu, naracija i nacin razmisljanja u ovoj knjizi je prosto jedno 100 godina ispred naseg vremena.

Daklen -  Uzivancija ...

Hvala NShappy za komentare bez njega ne bih bio tako resen da bas to kupim, a preporuka je svakom novajliji ili onom ko je propustio "obaveznu lektiru".

Pavdu

I ja sam je kupio na sajmu... ;)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)