• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomoc!

Started by rice, June 24, 2007, 12:08:50 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo

znači nije metak?  ???  ::)

Dr.Alien

Rice,
jedno podpitanje ... kada si slikao, jel ti aparat bio usmeren ka zemlji, pravo ili gore ka nebu, jer koliko vidim, svi su se odmah bacili na objašnjavanje gornjih događanja. Meni to liči na neku ogrebotinu na zidu ili trag karmina na braon kartonu.

ikalo

ne bih da se pravim pametan, ali na pitanje je već dat odgovor.

ko se dobro zagleda u sliku vidjeće da je u pitanju avion slikan za vrijeme ili neposredno nakon zalaska sunca (odatle dominantno crvenilo)... dovoljno sam ih vidio golim okom da znam šta je čim vidim...

neko reče da nije avion jer trag nije preko čitave fotografije. E pa, ne ostavljaju uvijek avion dugački trag iza sebe... ponekad su atmosferski uslovi takvi da trag je jako kratak i brzo isparava ili ga vjetar raznosi

Toma B

Valjalo bi ovu diskusiju privesti kraju.
Besmisleno je pogadjati sta je neko slikao kad on sam to ne zna...
Sta god da je na slici (avion naravno) osoba koja je postovala sliku nije se prijavila na forumu od 24.Juna ; znaci 2 meseca.
Toliko je zainteresovan.... :P >:( :(

Sich

Quote from: ikalo on August 21, 2007, 12:11:20 pm
...
neko reče da nije avion jer trag nije preko čitave fotografije. E pa, ne ostavljaju uvijek avion dugački trag iza sebe... ponekad su atmosferski uslovi takvi da trag je jako kratak i brzo isparava ili ga vjetar raznosi


Taj gas je vec u gasnom stanju, tako da ne moze da isparava :)
Istina je da taj gas nekad vrlo brzo nestaje, ali to nema veze ni sa vetrom.
Izduvni gasovi od aviona su sastavljeni od ugljen-dioksida i vodene pare. CO2 je providan, a ono sto vidimo je ustvari voda. Ako vazduh oko aviona ima vlaznost ispod apsolutne, ta vodena para ce postati sastavni deo vazduha i "nestace".
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter