• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astrobobo.net

Started by Bobo, September 01, 2007, 12:24:58 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo


Pozdrav svima,

Upogonio sam svoj novi website na adresi http://www.astrobobo.net Osmišljen je u formi bloga, ali se nadam da u ga uspjeti organizirati da se postovi ne izgube u moru drugih. Dizajn nije moj, već neki besplatni koj sam skinuo, budem ga modificirao kasnije. Za sada nema puno sadržaja, no popunjavati će se s vremenom. Na svakom postu možete ostaviti komentar.

Eto, pa vidite ako vam se sviđa :)

Sasa

Meni se svidja, ali sa tvojim dizajnerskim sposobnostima i osecajem za estetiku steta je da koristis tudj dizajn.

sale11472

Ctrl+D pa onda komentar
Konacno ;D
Nadam se samo da vise necu kliknuti na  "404-page not fuond" ispod tvog potpisa  ;)

naravno ocekujemo svi da se to (polako?) popuni bogatstvom informacija....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Sale, ne razumijem baš što si htio reći...?

Saša, za sajt koristim http://wordpress.org/ za koji postoji hrpetina gotovih templatea, ali nažalost nisam dovoljno dobar u programiranju da bi napravio nešto 100% svoje..tako da za sad imam ovaj malo modificirani template. Ipak je tehnologija malo previše napredovala da bi sve sam radio, pa iskorištavam moderne besplatne stvari ;) U svakom slučaju hvala na komentarima i kritikama, svaka je dobrodošla!

r2d2

Bobo meni ovo izgleda mnogo lepo i originalno, i ne bih vise gubio vreme oko estetike.Pun pogodak.
Mada ne razumem ono ctrl+d sto napisa sale11472
pozdrav

sashastar

BOBO sta ti je cilj i plan sajta ?
Sta zelis sa njime da postignes ?


Bobo

Nastaviti gdje sam ono bio stao..hmmm...2003.? Ili koje vec :) U principu glavna stvar mi je prezentirati svoje radove, a uz to i neke savjete i trikove. Čini mi se da je astrofotografija nekako slabo razvijena kod nas (čast iznimkama, naravno). Biti će nadam se i recenzija opreme, toga također dosta fali - ne računam tekstove sa Cloudynights gdje počnu kukati kada taj-i-taj APO refratkor ima jedva vidljiv ljubičasti rub izvan fokusa...

sale11472

OK za sve koji ne razumeju nek probaju posetite Bobinu stranicu i pritisnite CTRL+D tj u isto vreme taster Ctrl i taster D ;D ;D ;D ;D ;D
Salu na stranu to je precica za kreiranje Bookmarka ili Favorita u browserima, bar u svim koje sam ja koristio  ;D
A sto se ostalog tice pa Bobo kad god sam kliknuo ne neku od adresa iz tvojih tekstova i sl dobijao sam cuveni 404 page not found  :(
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Ne razumijem, meni sve radi. Može neki konkretni primjer?

sashastar

Da to je za svaku pohvalu jer je zaista potrebna pomoc u savetima
sadasnjim ali i buducim Astrofotkasima jer je to zaista teska pre svega
komplikovana oblast Astronomije.
Naravno da ce tvoje fotografije to i pokazati i rado cu posecivati tvoj sajt
da vidim nove ali i stare tvoje fotke.
Samo nemoj nas sajt da zaboravis.
I objasni ljudima kako se komentarise (pise) na tvom sajtu (detaljnije).


Bobo

Hm, pa samo treba kliknuti na naslov posta ili na "comments" link pokraj naslova, na dnu stranice je kucica u koju se unosi komentar, kao i na AM stranicama, jedino sto se taj komentar odmah prikaze nakon pisanja.

Bobo

Evo novi post, a dodao sam i kratke upute s desne strane skroz gore. Nadam se da je sad bolje?

Aka

September 04, 2007, 06:17:28 pm #12 Last Edit: September 04, 2007, 06:26:05 pm by Aka
Bicu slobodna da dam svoje misljenje, u vezi dizajna bloga.

Cim sam otvorila stranicu  i pokusala da citam, oci su me zabolele zbog kontrasta i sitnih slova.  :-\

Predlozila bih ti da menjas dizajn bloga, slika u pozadini je lepa ali.. ono sto je tebi najprimarnije jeste da ljudi citaju ono sto je napisano, zato se potrudi da to bude sto lakse i prijatnije.

Slika u pozadini pomalo daje i neozbiljan ton blogu.
Verujem da si je izabrao zbog lepseg prikaza slika kod tamnije pozadine, i kao sinonim za ono o cemu zelis da pises, ali ima i boljih resenja za to.


Pozz  :)

Bobo

OK hvala na komentaru, cijenim kritike :) Doduše, ne razumijem kako to da su sitna slova, ja ih normalno čitam na svom 21" monitoru..a pozadina je moja fotografija sa terase planinarskog doma na Japetiću...to zna, možda je to stvarno neozbiljno ;)

U svakom slučaju, još jednom hvala na iskrenoj kritici!

sashastar