• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nemojte molim Vas!

Started by Kizza, September 12, 2007, 10:15:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kizza

Video sam najavu da ce u novom broju mog cenjenog casopisa Astronomija izaci clanak "Da li postoje Crne Rupe"?
Ne mogu da verujem da posle svih "dokaza" i teorija postoji i takvo misljenje?Moj mozak to nece moci da podnese!Ja sam u masti vec posetio ove dve u centru nase galaksije i to mi je najzad dalo ogovore zasto se sve krece ka centru.
Kada ce se nesto znati sa 100% sigurnosti ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sashastar

Ma nesekiraj se to je samo vrlo dobar naslov.

Sasa

Radi se o pokusaju resenja jednog problema u vezi crnih rupa. Ispada da one isper pre nego sto nastanu. Za nas je posebno interesantno sto se radi o teoriji tima americkih astronoma medju kojima je i jedan nas profesor. Inace, teorija je privukla dosta paznje strucne stampe.

Daphne

He he he
mnogi imaju problem sa ovakvim stvarima,
ali treba se pomiriti sa cinjenicom da neke stvari NIKADA necemo znati 100% siguno :)
Sto apsolutno ne znaci da treba suzbiti znatizelju ili (na daj Boze) prestati sa istrazivanjima!

Kizza

Ja podrzavam istrazivanja,na svim poljima,ali tajne Svemira su mi najzanimljivije ;D
Verujte da vise ne mogu,dosta radim  pa sam umaoran,da steknem neku logicnu sliku Vasione.Dosta sam verovao profesionalnim astronomima i raznim doktorima fizike ali ako oni sami odustanu od svojih teorija,da li zbog nekog novog otkrica ili jednostavno shvate da su pogresili ,sta mi da kazemo ili mislimo?U genima coveka je da istrazuje ali i da uci!
Da li su ekstremi kao sto su braca Rajt,Kristifor Kolumbo,Leonardo,Anstajn,Tesla,Njutn i mucenik Djordano Bruno to radili zbog novca ili zato sto su cvrsto branili neku teoriju pa je onda i dokazali?Da li naucnici moraju tako lako da daju nove teorije(da bi opravdali platu)?Kolko su tacne i na cemu su bazirane te teorije ako se dava naucnika istoga ranga ne mogu sloziti,naprimer oko Crnih Rupa?

Razmahao sam se u pisanju jer sam uplatio dosta int. sati ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sashastar

To ti je slicno i sa sirenjem svemira.
Jedni kazu da ce se beskonacno siriti dok sve nestane.
Dok drugi kazu da ce se ipak nakraju skupiti.

Usvakom slucaju klikeranje sa astronomskim sivim celijama.
Ali neko ce nekada ubaciti i kliker u rupu.

Kizza

Ne znam kako je njima ali mora da su hrabri kada iznosu neku teoriju ???Dobro je sto mi mozemo samo ispadnemo glupi i brzo nas zaborave ;D
Ja i dalje tvrdim da Crne Rupe postoje i da svojom privlacnoscu privlace Zvezde i pokrecu Galaksije!
Takodje odgovorno tvrdim da u centru Mlecnog puta postoje dve Crne Rupe i da ce se uskoro sjediniti u jednu masivnu!

KIsa je prestala,gde ste? 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Skyw@lker

Pazi niko nikada nije znao sve... Nauka i jeste lepa jer se uvek sve proverava, ispituje, dokazuje, experimentise, nadovezuje, preispituje... Problem je sto se astronomija uglavnom svodi na posmatranja, pa je njoj uvek bilo najteze da iznosi neke teorije... Medjutim zahvaljujuci kvantnoj fizici i akceleratorima cestica mozemo da simuliramo neke uslove koji se desavaju u svemiru i da iznesemo neke tvrdnje sa veilkom pouzdanoscu... Crne rupe su singularitet, same po sebi ne mogu da se povinuju zakonima fizike i matematike, barem u nasoj dimenziji i univerzumu. Naravno sve sto se otkrije u vezi njih idalje spada u domen onoga sto se desava "oko" njih, znaci zracenja, krivljenja prostora, itd.
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

bear

Quote from: Kizza on September 13, 2007, 10:27:06 pm
i na cemu su bazirane te teorije ako se dava naucnika istoga ranga ne mogu sloziti,naprimer oko Crnih Rupa?


Ako smo preziveli dualitet svetlosti (rezultat dve suprotstavljene teorije svetlosti Hajgensa i Njutna), ne vidim zasto bi to bio problem sa Crnim Rupama :)

Aka

Quote from: Kizza on September 14, 2007, 08:05:09 amJa i dalje tvrdim da Crne Rupe postoje i da svojom privlacnoscu privlace Zvezde i pokrecu Galaksije!
Takodje odgovorno tvrdim da u centru Mlecnog puta postoje dve Crne Rupe i da ce se uskoro sjediniti u jednu masivnu!


Nema dvojbe, posle ovoga mislim da je svaka dalja polemika o postojanju Crnih Rupa, suvisna.




Kizza

Nestrpljivo ocekujem da procitam clanak pa cu izneti nove,objektivne i realne teorije o Crnim Rupama :)
Mada nije mi jasno ,sad ne znam po cijoj teoriji,Crna Rupa u "mlazevima izbacuje materiju uz snazno emitovanje X zraka" ???
Kako je to moguce ako nista ne moze da joj pobegne,cak ni svetlost ???
 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?


ikalo

Nakon dugo vremena, evo me opet na forumu... okupili poslovi, pa se nije moglo...

elem, da pokušam malo da pomognem Kizi... kao što već znaš, međuplantarne letjelice koriste efekat gravitacione praćke da bi ubrzavale uz utrošak goriva jednak nuli (ako izuzmemo korekcije putanje da bi se dobila dobra "startna pozicija" tako da je nazovem)...

kada gas pada na crunu rupu, on ne pada po pravoj liniji, nego pada spiralno.. pri tome zbog uticaja ogromne gravitacije dolazi do ubrzavanja i zagrijavanja gasa... što uzrokuje X zračenje istog... treba obratiti pažnju na činjenicu da sve to se dešava prije nego gas dođe do horizonta događaja.

Ikalo

r2d2

a opet  postoje u odredjenom slucajevu razdvajanje materije od antimaterije koja se dogadja na domak horizonta i materija pada u rupu a antimatirija odlazi od rupe (krece se suprotno u vremenu) i tada nam izgleda da crna rupa emituje cestice. Potpuno je svejedno kod para cestica -  anticestica dali u crnu rupu ulazi anticestica ili cestica.... e tokom veeeoma dugih perida ispada da crna rupa isparava bas zbog ovih cestica koja odlaze iz crnih rupa, ako uopste postoje ;D
Gde si  care Ikalo!

buca

September 15, 2007, 12:49:08 am #14 Last Edit: September 15, 2007, 01:02:13 am by buca
Quotea opet  postoje u odredjenom slucajevu razdvajanje materije od antimaterije koja se dogadja na domak horizonta i materija pada u rupu a antimatirija odlazi od rupe (krece se suprotno u vremenu) i tada nam izgleda da crna rupa emituje cestice




Ali kako moze cestica da izadje iz crne rupe ako i foton to ne moze?gde se razdvajaju materija i antimaterija na koju udaljenost od centra crne rupe?Mislim da su ljudi kada imaju posla sa ogranicenim brojem dokaza spremni da smisljaju mnoga resenja iz bogate zbirke u glavi?pazite ako njutnova teorija radi na zemlji ali ne daje tacne rezultate kao ajnstajnova otr u svemiru da li otr ima odgovore za sve?mislim da ce naucnici pronaci jos bolju teoriju od otr vremenom!!!