• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sedna menja sudbinu covecanstva?

Started by Maxscope, December 13, 2004, 12:22:04 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maxscope

 "Sudeci po najnovijem otkricu desete planete Suncevog sistema - Sedne, covecanstvo vise nece biti isto, tvrde astrolozi.
Da li ce nam ovo otkrice doneti dobro ili lose ostaje da se vidi, kada istrazivaci utvrde karakteristike i tacnu putanju planete.
Astrolozi i okultisti su vec ranije nagovestavali i najavljivali mogucnost postojanja jos jedne planete u Suncevom sistemu, naglasujuci nelogicnost postojanja 12 zodijackih znakova , a samo devet planeta uz dva svetla - Sunce i Mesec.
Uz ovu predpostavku isticali su i da ce do otkrica desete planete doci tek kada covecanstvo bude duhovno spremno za nov kosmicko-evolutivni razlog.
Za razliku od astronoma koji su u dilemi da li se radi o planeti ili planetoidu, astrolozi i okultisti nemaju takve sumnje.  Kroz istoriju je potvrdjeno da je svako otkrice nove planete nagovestavalo radikalne promene i preokrete u razvoju covecanstva.
.............
(dalje u tekstu autorka navodi dogadjaje koji su pratili otkrice Urana, Neptuna i Plutona, da bi tekst zavrsila).......
..............
Otkrice Sedne, najudaljenije planete Suncevog sistema, cija je putanja iza Plutona, po astroloskim zakonitostima nagovestava promene u buducnosti covecanstva, a kakav ce energetski uticaj ove ledene planete biti na zivot na Zemlji, zavisice od njenih kosmickih karakteristika i p[utanje."

Violeta Dimitric-Aleksic
Objavljeno u dnevnom listu "Vesti" .

Ovo je text po kome se moze zakljuciti da su astrolozi ocigledno sa fanfarama i uz pompu krenuli u objavljivanje "pronalaska desete planete Suncevog sistema" jos pre nego sto su astronomi bili i svesni sta su zapravo pronasli tamo iza Plutona.
Napomena da "astrolozi vec dugo najavljuju postojanje desete planete" (i to zbog nelogicnosti postojanja devet planeta??!!) kao sto pise u textu, meni vise lici na pokusaj da se zapravo otkrice Sedne pripise na neki nacin astrolozima koji to dugo nagovestavaju, nego astronomima koji su zapravo pronasli ono za sta mi danas znamo da je planetoid, mnogo manji od Plutona i kakvih izgleda ima na "gomile" u Kuiperovom pojasu.
Sa obzirom da jedni astrolozi smatraju da je Sedna zapravo deseta planeta, a i da sam u donjem topiku imao priliku procitati da drugi astrolozi smatraju Sunce desetom planetom, pitam se sta ce se dogoditi kada astronomi napokon otkriju tu "Planetu X" koju su jos Lowell i mnogi pre njega jurili po nocnom nebu.
Sa devet regularnih planeta, Sednom, Mesecom, Suncem i Planetom X, zbir ce biti 13.
Ups, tacno koliko trenutno ima zodijackih sazvezdja.  
Maxscope 14 VI
U horoskopu znak Taurus-a.

Miranda

 A pa pazi....nisi ti dobro ukapirao.... :) Ima vise vrsta astrologa,ne samo dve...oni iz dnevnih novina,oni iz casopisa, "pravi astrolozi"...... pa neki kazu ovako neki onako pa nesto ce da prodje.......ha ha ha.....mozda i prodje..... :)  :lol:  

Maxscope

 Moguce.
Pa ipak ono sto jesam ukapirao je da je svaka dalja diskusija sa njima suvisna.
Ja i dalje ostajem pri svome prvobitnom misljenju o astrologiji, niti se ono imalo promenilo pisanjem "astrologa" na ovim topicima,
A ja ionako nemam nameru da ista vise napisem o astrologiji na nekom od topika.
U sustini astrolozi mogu sve okrenuti kako im odgovara i uzimati u obzir samo ono sto im odgovara. U nedostatku desete planete ubacuju Sunce ili Sednu, koga od njih briga sto sazvezdje Raka zauzima svega oko 20 stepeni po ekliptiku a sazvezdje Blizanaca skoro 40 stepeni kada su sve podelili na po 30 jednakih delova, gde je zapravo.......da ne pocinjem ponovo.........

Miranda

 Slazem se Max! Zivela ASTRONOMIJA...... :cheeers:

Argus

 Ja to nisam rekao...  :huh:

A što ćete - i kada su astrolozi u pitanju, ima gi razni...  :rolleyes:  

SrdjanP

QUOTE (Miranda @ 13. Dec. 2004., 01:22)
Ima vise vrsta astrologa,ne samo dve...oni iz dnevnih novina,oni iz casopisa, "pravi astrolozi [/quote]
A ovo je po meni njihov ubedljivo najbolji argument.     :D  

Argus

 Vidim da ni astronomi nimalo ne zaostaju (s kim si, taki si)  :o  

Dule_smor

 Mozda je ovo samo do mene, ali zar mora pola novih topica da bude neka prepirka izmedju astronoma i astrologa?Smorili ste vise.

antares

 
QUOTE (Dule_smor @ 17. Dec. 2004., 16:09)
Mozda je ovo samo do mene, ali zar mora pola novih topica da bude neka prepirka izmedju astronoma i astrologa?Smorili ste vise.[/quote]
slazem se!
nije mi jasno zasto ste i ovaj topic otvorili na temu astrologije?

Miranda

 Zasto.......hehe.....pa zasto NE!?

AstroTeta

 
QUOTE (Miranda @ 19. Dec. 2004., 08:47)
Zasto.......hehe.....pa zasto NE!?[/quote]
Podržavam u celosti,Miranda...vidim ja, da tebi onaj tvoj JUPITER širi vidike...

Pa dje je zapelo?...

AstroTeta :D  

Miranda

 Onaj moj Jupiter siri vidike!? Izgleda da nisam dovoljno inteligentan da razumem ovo....

AstroTeta

 
QUOTE (Maxscope @ 13. Dec. 2004., 00:13)
"Sudeci po najnovijem otkricu desete planete Suncevog sistema - Sedne, covecanstvo vise nece biti isto, tvrde astrolozi.
Da li ce nam ovo otkrice doneti dobro ili lose ostaje da se vidi, kada istrazivaci utvrde karakteristike i tacnu putanju planete.
Astrolozi i okultisti su vec ranije nagovestavali i najavljivali mogucnost postojanja jos jedne planete u Suncevom sistemu, naglasujuci nelogicnost postojanja 12 zodijackih znakova , a samo devet planeta uz dva svetla - Sunce i Mesec.
Uz ovu predpostavku isticali su i da ce do otkrica desete planete doci tek kada covecanstvo bude duhovno spremno za nov kosmicko-evolutivni razlog.
Za razliku od astronoma koji su u dilemi da li se radi o planeti ili planetoidu, astrolozi i okultisti nemaju takve sumnje.  Kroz istoriju je potvrdjeno da je svako otkrice nove planete nagovestavalo radikalne promene i preokrete u razvoju covecanstva.
.............
(dalje u tekstu autorka navodi dogadjaje koji su pratili otkrice Urana, Neptuna i Plutona, da bi tekst zavrsila).......
..............
Otkrice Sedne, najudaljenije planete Suncevog sistema, cija je putanja iza Plutona, po astroloskim zakonitostima nagovestava promene u buducnosti covecanstva, a kakav ce energetski uticaj ove ledene planete biti na zivot na Zemlji, zavisice od njenih kosmickih karakteristika i p[utanje."

Violeta Dimitric-Aleksic
Objavljeno u dnevnom listu "Vesti" .

Ovo je text po kome se moze zakljuciti da su astrolozi ocigledno sa fanfarama i uz pompu krenuli u objavljivanje "pronalaska desete planete Suncevog sistema" jos pre nego sto su astronomi bili i svesni sta su zapravo pronasli tamo iza Plutona.
Napomena da "astrolozi vec dugo najavljuju postojanje desete planete" (i to zbog nelogicnosti postojanja devet planeta??!!) kao sto pise u textu, meni vise lici na pokusaj da se zapravo otkrice Sedne pripise na neki nacin astrolozima koji to dugo nagovestavaju, nego astronomima koji su zapravo pronasli ono za sta mi danas znamo da je planetoid, mnogo manji od Plutona i kakvih izgleda ima na "gomile" u Kuiperovom pojasu.
Sa obzirom da jedni astrolozi smatraju da je Sedna zapravo deseta planeta, a i da sam u donjem topiku imao priliku procitati da drugi astrolozi smatraju Sunce desetom planetom, pitam se sta ce se dogoditi kada astronomi napokon otkriju tu "Planetu X" koju su jos Lowell i mnogi pre njega jurili po nocnom nebu.
Sa devet regularnih planeta, Sednom, Mesecom, Suncem i Planetom X, zbir ce biti 13.
Ups, tacno koliko trenutno ima zodijackih sazvezdja. 
Maxscope 14 VI
U horoskopu znak Taurus-a.[/quote]
Evo...ponovo Maxscope ovo čim si započeo temu...iz prostog razloga,da i ti sam sebe pročitaš...ostavljam ti na dušu da zaključiš,koliko je ovdje korektnosti u pristupu...i šta si htio sa ovim da dokažeš...kad je SEDNA u pitanju...ono drugo,usput, je već vidjeno...a sve zajedno bi trebalo da dokaže da su astrolozi...glupi,tupi...i krajnje neznalice...
I samo da te pitam...da li ti znaš ko je ova dama?...Violeta... i u ime koga to ona sve ovo izjavljuje...na moju žalost,ja nikada nisam čula za nju...ali je tebi ona očito neki autoritet u svijetu Astrologije,kad ti njeno mišljenje,bolje reći...njene nebuloze i krajnja glupost... služi da napišeš sve ovo dalje...i da sve astrologe,koje ti vidiš,kao njene istomišljenike, strpaš u isti koš...inače bi morala zaključiti da je sve ovo prilično maliciozno...

Tebi je ono "sunce" trn u oku...izvaljotina milenijuma...a kad Dulence podje u svemir da mjeri temperaturu sa "toplomjerom"...onda astrolozi ćute i čekaju da vide...šta će da se m(j)eri ,imal' čega, pa šta ima...pa oteglo se to...pa se omaklo  astronomu... :D


AstroTeta



 

Miranda

 Reci cu ponovo......Postoji VISE vrsta Astrologa...... :lol: