• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

opis

Started by tachion, December 27, 2004, 01:55:07 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tachion

 posto postoji dilema i problem,kako opisati neke pojave u svemiru,koje se (mozda) ne mogu opisati recima,onda je najbolje da se pokusa objasniti nekim drugim metodama. u te metode bi se moglo ubrojiti zvuk,slika,ili neka osecanja.

recimo,ako bi mene neko pitao kako je izgledao veliki prasak,najbolja preporuka bi bila da se poslusa RANK 1 - SENSATION ANTHEM 2003,trance obrada mocartovog rekvijuma.
mozda bi i neka klasika mogla da se dozivi na taj nacin.mozda nesto od vagnera,ili mocarta.
kako vi dozivljavate ,recimo,veliki prasak,beskonacnost svemira...  

Sich

 
QUOTE (tachion @ 27. Dec. 2004., 01:46)
...
recimo,ako bi mene neko pitao kako je izgledao veliki prasak,najbolja preporuka bi bila da se poslusa RANK 1 - SENSATION ANTHEM 2003,trance obrada mocartovog rekvijuma.
... [/quote]
Hehe, ovo je definitivno izjava nedelje. mnogo mi se svidja.

evo recimo tripovanje eksperta za pojednostavljanje kosmologije (izbaci svu matematiku :) ) rec je o mom prijatelju
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 Ne dozivljavam nikako... :o  Jednostavno,ne mogu nikako da zamislim da ni iz cega nastane nesto, niti da nesto nema kraj..... :(  

tachion

 Miranda mnogo zezas bre,kako ne mozes.probaj bar... :blink:

Sich:dobra je slika,samo je nepotpuna.fali mu 4D.

Miranda

 Ma nema sanse....probam, trudim se(dobicu trudove :D ) al ne ide....Ne kapiram....

milans

 AAA! Ali pokusajte zamisliti prijenos mirisa digitalnim signalom.!?
Shala, sretna svima Nova godina!

AstroTeta

 
QUOTE (Miranda @ 27. Dec. 2004., 08:58)
Ne dozivljavam nikako... :o  Jednostavno,ne mogu nikako da zamislim da ni iz cega nastane nesto, niti da nesto nema kraj..... :([/quote]
Evo Miranda...tu smo...odmah ovo potpisujem...
a posebno,kad razmišljam o postanku "života"...što više čačkam sve mi se više ljuljaju neka ranija uvjerenja...Darvin?...

AstroTeta

tachion

 System F - Spaceman, vodi do same granice svemira i nazad.

milans

 Ima li neko oblik Kasinijeve putanje za vrijeme "padanja" Hajgensa? Gdje ce Kasini biti u trenutku kada bude imao mogucnost opet "vidjeti" Hajgensa na mjestu gdje je ovaj "pao"?

Mislite li da su ESA-ini znanstvenici tuzni jer je ipak jedna misija ZAVRSENA?
Meni su tako djelovali dok sam ih danas gledao u ESA-inom centru... pa se dio tih emocija i na mene porebacio... heh

Budite najbolje!

Miranda

 Pa nebi se reklo da su tuzni,nego ne mogu da veruju da "sutra" nece raditi nista oko toga....ipak,posle sedam godina....

TenMonGaKuSha

QUOTE (Miranda @ 27. Dec. 2004., 08:58)
Ne dozivljavam nikako... :o  Jednostavno,ne mogu nikako da zamislim da ni iz cega nastane nesto, niti da nesto nema kraj..... :( [/quote]
Jesi gledao Odiseju?
Kad onaj glavni pita: What is going to happen?
A onaj drugi, matori, mu odgovara: SOMETHING WONDERFUL!
tako i prasak. nema tu nekog objašnjenja... ili ga još ne razumemo... kao što ni ja nisam razumeo zašto će da bude to nešto čudesno u filmu  :P  

Miranda

 Pa to ti kazem....nismo u stanju da razumemo.....bar ja... :(  

TenMonGaKuSha

 Utešiću te ako ti kažem da i najveći fizičari još nisu skontali kako i zašto...
Ne kontamo ni nuklearnu silu kako treba! (tj. kako se taj bućkuriš vrpolji u jezgru atoma)

Miranda

 Sad mi je lakse.... :)