• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kosmolosko muvanje-tamna energija i crne rupe

Started by Dream Theater, October 31, 2007, 01:26:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dream Theater

Posto sam primetio da je bilo dosta zainteresovanih ljudi koji su izrazili zelju da pogledaju prezentaciju sa mog nedavnog predavanja na PMF-u o tamnoj energiji i crnim rupama, evo linka sa kojeg ga mozete preuzeti
http://www.if.ns.ac.yu/~prodanvc/seminari.htm

Jethro

Bilo bi lepo da vidimo i veličinu prezentacije pre otvaranja, nemamo svi brzi internet.

r2d2


sale11472

Jethro, pa kada ti ponudi opciju za snimanje vidiš koliki je fajl ako je prevelik (ovaj konkretno ima ispod 9 megabajta) prekineš i juriš alternativne načine :)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

November 01, 2007, 02:38:36 pm #4 Last Edit: November 01, 2007, 11:20:50 pm by r2d2
imam i snimljen deo predavanja ali posto je snimak napravljen na ipaq-u, a ja sedeo skroz na kraju  je neupotrebljiv. predlazem da svako predavanje obavezno bude snimljeno jer to je mali napor za predavaca, a vecna korist za am i laike...........
pozdrav

Dušan


sale11472

Pa da ima manje bilo bi ispod 8 ili 7 ili 6 ili ..... U stvari zaboravio sam da napisem "nešto ispod" :D

Quote from: r2d2 on November 01, 2007, 02:38:36 pm
predlazem da svako predavanje obavezno bude snimljeno jer to je mali napor za predavaca, a vecna korist za am i laike...........
pozdrav


Živeo drug govornik ili u prevodu podržavam predlog ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Jethro

Hvala na informaciji. Za 9 Mb mi treba oko 35-40 minuta. To mogu da priuštim za ovakve stvari na dial up konekciji, kada znam veličinu.
Iz browsera koji koristim (u linuxu) za ovaj .ppt fajl mi ne nudi veličinu nego kreće da ga otvara, a ja ne znam šta i koliko treba da otvori.

Bilo bi dobro i za niz ostalih prezentacija koje stoje na raspolaganju da znamo da li su veličine sličnog reda.
Još jednom - Hvala

Dušan

Quote from: r2d2 on November 01, 2007, 02:38:36 pmpredlazem da svako predavanje obavezno bude snimljeno


Takodje podrzavam predlog u potpunosti. ima nas mnogo koji bi otisli na predavanje a ne mogu. Za to sluzi net... Ono sto je uradjeno sa predavanjima sa Kolarca je jako dobro... nadam se da ce Cirkovicevo predavanje od danas biti takodje snimljeno i da ce na AM-u biti dostupan i tonski snimak i prezentacija...