• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svetlosno zagadenje

Started by RSS, November 03, 2007, 11:45:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo

Quote from: sashastar on November 08, 2007, 11:21:23 pm

Mslim da bi casopis u svakom broju trebao da skrece paznju na ovaj problem


Definitivno!

sale11472

Da vrlo je bitna stvar da se o tome piše u časopisu, naročito o iskustvima "komšilka" u borbi za ovaj njihov friški zakon. Mislim da bi trebalo malo uliti morala ljudima koji bi hteli nešto povodom toga da preduzmu a treba i informisati ljude o problemu. Možda ne bi bilo loše da i mi pokrenemo sajt, blog i eventualno forum (u kasnijem periodu) pa da se to eventualno iskoristi za okupljanje svih zainteresovanih.....
A za početak da zamolimo za jedan malo opširniji tekst za sajt i časopis.

E da i da ne zaboravim, mislimda je  vreme da se ova tema makne u neki drugi podforum.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


sale11472

Aj sada neko neko od moderatora administratora tj odgovornih preseli ovo sve u taj topik.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

Reseno, sa "malim" zakasnjenjem :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

Odlično sada možemo malo da se raspišemo o temi  ;)
Npr u zadnje vreme sam obratio pažnju na to kakve lampe su instalirane po Beogradu i moram priznati da sam bio pomalo iznenađen time da je veliki deo centra Beograda je osvetljen sasvim solidnim lampama dakle fullcutoff varijanta. Na žalost to je u isto vreme potpuno nebitno pošto se odmah pored nalaze reflektori koji sijaju direktno na gore bilbordi koji su toliko sjajni da poruka ne može da se pročita itd itd..

Ne bi bilo loše da malo prošetamo svako po svom kraju i da pogledamo sta na noću sija (vlasnici dig. fotoaparata bi mogli i da snime) iznad naših glava.....

I da ponovim predlogu da u časopisu bar jedna strana u svakom broju bude posvećena ovoj tematici, kao što rekoh za početak da prenesmo iskustva komišija a posle ćemo se valjda i mi organizovati...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D