• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Magnetna bura....

Started by Miranda, January 19, 2005, 07:57:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miranda

 Da li ste osetili neke tegobe....? Ja nista za sada....kazu kao glavobolja i povisen pritisak....

marino

 je..te dane sam osjecao neki pritisak..ali sada je proslo
/stigla neka lova na banku/
;)

m
Vidulini Observatory

Miranda


Nexus 6

  :blink: Pa ne puno ali me glava vec 2 dana razbija...a za pritisak nista...(bar nesto), sto znaci da imam neke tegobe i jos uz to previse gledanja u monitor....uf :huh:  

Miranda

 Ja bre nista nisam osetio....cuo sam kod nekih ljudu ali ja nista sve super! Ma ja sam FACA! :D  

luna

 Da li su ove eksplozije na suncu vanredno jake ili su obicne i koliko su ceste?

Sich

 Kazu najjaca magnetna oluja u poslednjih petnaest godina
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 I to niko ne moze da predvidi....sutra moze ko zna sta da se desi.... :(  

marino

QUOTE (Sich @ 23. Jan. 2005., 04:21)
Kazu najjaca magnetna oluja u poslednjih petnaest godina [/quote]
mozda bi ispravnije bilo reci kako se radi o najjacim olujama (mnoz.) u posljednje vrijeme,
ono sto se dogodilo 30.10.2003. je bilo najjace ikad registrirano

www.vidulini-astro.hr/modules.php?name=News&file=article&sid=107

a na gornjem linku su posljedice toga

m
Vidulini Observatory

Sich

 Tada jeste geomagntna aktivnost bila veoma izrazena kroz pojavu polarne svetlosti, ali kazu da je po telekomunikacije recimo ovo bila jaca magnetna pertubacija
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 Zar vam se ne cini da je Sunce malo poludelo u zadnje vreme.Mi razmisljamo o asteroidima a ko zna mozda nam od njega preti veca opasnost.Cak je i Nostradamus prorekao da ce otprilike u ovom dobu biti nesto slicno !Pominje se Sunce koje non stop jako sija``Velika zvezda svetlece punih 7 dana``Mozda ce Sunce postati nova!(sad sam nesto u fazonu da citam Nostradamusa)

Nexus 6

  :o Apsolutno se slazem da je Sunce poludelo....to moze da bude a nemora da znaci.....ali opet...svi znamo da i ono ima svoj rok trajanja...e sada ako je verovati Nostradmusu (i sam sam citao nesto od njegovog stiva) svasta je moguce u godinama koje nam predstoje !!
Mada mislim da nam veca opasnost preti (bar procentualno) od kometa ili asteroida...ali uvek postoji ono ALI... :huh:  :unsure:  

marino

 a meni se samo cini kako zapravo tek pocinjemo upoznavati sunce..samo jedna sitnica..i udzbenici pricaju o 11godisnim solarnim ciklusima..a znamo kako to nije istina..mislim da je posrijedi nase nedovoljno znanje o suncu..pa smo stoga spremni odmah upustiti se u ocjenjivanje nekih "cudnih" procesa..sto bi bilo kada bi danas odjednom, kao sto se to desilo prije svega nesto vise od tri stoljeca, sunceva aktivnost desetljecima pala na nulu, kada se na suncu desetljecima nije pojavila niti jedna jedina pjega? a sto je par desetka godina, ili par stoljeca u zivotu jedne zvijezde..;)
uostalom evo kako to izgleda od gallilea do danas;

http://science.nasa.gov/ssl/pad/solar/images/ssn_yearly.jpg

m
Vidulini Observatory

TenMonGaKuSha

 Zanimljiv je ovaj period od 1650. do 1700. kada gotovo da nije bilo pega?

Sich

 Mm jeste, MAunderov minimum.
Kod nas se nesto Aleksandar Tomic bavio tim problemom
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter