• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Magnetna bura....

Started by Miranda, January 19, 2005, 07:57:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

luna

 Pa definitivno malo toga znamo o Suncu,mozda sada ulazimo u neki period povecane aktivnosti a mozda smo i pogresno procenili koliko mu je jos zivota ostalo.Procitala sam jednom(ja nikad ne znam gde sam sta procitala :blink: )da zemlja nema uvek istu orbitu,elipsa je manje ili vise izduzena.Taj period od jedne promene do druge traje nekih 180 000 godina.Kada je zemlja na naj izduzenijoj elipsi tada nastaju ledena doba .Mozda smo sada u suprotnoj tacki ili joj se priblizavamo !


p.s.Cini mi se da Nostradamus prorice i udare asteroida.

Sich

 Da, promena ekscentricnosti putanje je jedna od 3 stvari koja utice na pojavu ledenih doba. Periodicnost ove pojave je nesto malo manje nego sto si ti navela, iznosi priblizno 100 000 godina. Ta velika perioda govori da je promena jako spora, a trenutno se nalazimo blizu minimalne moguce ekscentricnosti (to jest sad je zemljina putanja najslicnija krugu)
A inace ta pojava nema neke veze sa aktivnoscu sunca :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 Sad sam tek procitala svoj post i ukapirala sta sam napisala.Ustvari sam razmisljala o tome da su mozda pojacane aktivnosti na suncu mozda u vezi sa globalnim zagrevanjem pa sam u tom razmisljanju stigla do te pojave koja bi isto mogla da bude uzrok tome.Tako da se izvinjavam za nebulozu koju sam napisala :rolleyes:  

Sich

 sto je to nebuloza??
uvek je bolje razmisljati nego ne razmisljati :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter