• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svemir,Vaseljena-kako izgleda?

Started by Kizza, December 13, 2007, 06:09:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ikalo

Ja vjerujem da ljudski rod na trenutnom stepenu evolutivnog razvoja definitivno ne moze da vidi ili otkrije da li ima nesto izvan naseg svemira. Da li cemo ikad da se razvijemo dovoljno da savladamo granice, to ce tek vrijeme pokazati.... mada, cak i vrijeme izgleda da je samo privid...

Ikalo

Kizza

Slažem se sa Ikalom, jer još uvek nismo videli ni 25% Vasione i teško je doneti neke zaključke.Što reče SUPERHEROJ (možda on ima neke moći a neće da nam kaže) možda samo deo nekog organizma,valda što se sve kreće ???
Pitanje je da li neki fizički zakoni,naprimer gravitacija,važe svuda i isto u Svemiru ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

moje SUPERmoci mi govore da cemo jako tesko otkriti sta se desava iza granica svemira ma koliki god stepen civilizacije dostigli
zato sto smo mi verovatno u nasoj vasioni kao u balonu iznutra tako da je normalno da ne vidimo sta je iza?

SUPERHEROJ


Kizza

Meni nisi!Očigledno da je "tema" loša ili svi znaju odgovor ali neće da nam ga kažu ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

spadej

Tema je svakako zanimljiva, i ni slucajno nije losa. Mozda je samo preuranjena, za nekih par hiljada godina. Pre neko vece sam slucajno naleteo, na TV RTS2, na neku emisiju o Stivenu Hokingu i njegovoj teoriji o crnim rupama. Gledao sam samo poslednjih par minuta, i nisam sve shvatio, ali njegova najnovija teorija upravo govori o postojanju vise svemira, umesto jednog, a crne rupe su veza izmedju njih.
Mozda je neko imao vise srece, ranije se ukljucio i odgledao celu emisiju. 

r2d2

December 19, 2007, 12:55:02 pm #21 Last Edit: December 19, 2007, 03:31:38 pm by r2d2
dobro ajde da definisemo sta je  /kraj/ granica svemira?  pa tek onda mozemo da ponudimo neku od vazecih teorija... 

Kizza

Moram vam ispricati istinitu pricu o Japanskom vlasniku jedne fabrike.Kompnija mu je lose poslovala i on je dosao na ideju da sve zaposlene,njih 200, od portira pa do njegovih pomocnika pita sta bi uradili da nekako bolje posluju.Svi su dali predloge,nepotpisane,i neko je rekao da bi uplatio loto,neko bi se ubio ali vecina je imala konkretne predloga koje je on ispostovao i spasio kompaniju!
Zato bih Ja voleo da cujem sto vise ideja makar bile i smesne ali jedino tako mozemo doci do istine.
I Stiven ima samo teorije ali tako se mora poceti.
Evo najnovijeg snimka od "Spicera" gde se vidi kako CRNA RUPA guta Galaksiju i IZBACUJE MLAZEVE MATERIJE!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Pa da, verovatno je tema ispred naseg vremena, a da li neko misli da bi vasiona mogla da bude deo nekog nama nezamislivo ogromnog zivog bica? Nemojte  da pomislite da sam neki psiho kad se drzim ovog "k'o pijan plota", samo me jako interesuje da li jos neko misli slicno, znaci ne sta su rekli drugi nego bas Vase licno misljenje???
Mislite o tome.

Kizza

Jeste, mi smo deo mozga Svemira ;D

Ovo pišem nevidljivim mastilom da nas ovaj SUPERHEROJ više ne smara!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Kako je neozbiljan clan ovako ozbiljnog foruma ovaj              Kizza-neutralino

Kizza

šalu na stranu,nadam se da se ne ljutiš,ali živi organizam je nešto sto može da raste , reprodukuje se i umire.Ne vidim da  Svemir to može ??? Veoma bi mi pomoglo da tvoje razmišljanje kažeš ili ideja kako ti to vidiš.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Kako Kizza rece u jednom od njegovih komentara:"svemir se siri" sto znaci da raste, a kako se desavaju u istom razne supernove i slicne stvari koje lice na umiranje nasih celija.....ja i dalje mislim da je sve to jako slicno nama samima, a voleo bi da mi neko dovede u situaciju da nemam sta da odgovorim
Pozdrav svima i srecna Nova godina

Obersturmfuehrer

Quote from: Kizza on December 17, 2007, 10:49:55 pm
Pitanje je da li neki fizički zakoni,naprimer gravitacija,važe svuda i isto u Svemiru ???


mislim da to uopste nije pitanje....
u stvari ako je pitanje, onda je odgovor - da, svi fizicki zakoni su u poznatom svemiru isti....
e sad, ako govorimo o raznim paralelnim svemirima, svemirima izvan svemira i slicnim stvarima....heh, pa oko toga mozemo da pricamo i raspredamo price od deda mraza, pa do lord of the rings svemira....

Kizza

Što se tiče gravitacije puno ima nekih naučnika koji smatraju da je Anštajn nedorečen i veruju u "EXTRA GRAVITACIJU" ali ne veruju u "TAMNU MATRIJU i TAMNU ENERGIJU ???Kom se Carstvu privoleti ???
Dragi SUPERHEROJU možda si u pravu ali Ja to ne mogu da shvatim.  Ljudi kažu da VODA pamti ,da ne misliš nešto na tu temu ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?