• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] AVION I MESEC

Started by RSS, December 20, 2007, 02:51:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

AVION I MESEC
       


Kakve veze Mesec ima s avionom? Neki misle nekakve, neki nikakve. U svakom slučaju rasprava se nastavlja, ovog puta g. Veljović odgovara g. Čipi. Neki smatraju da je vreme da ovu raspravu prenesemo na naš forum.
       

http://www.astronomija.co.rs/razno/foto/fn/2007/septembar/Mese_avion.htm#18.12.2007.
       

Daphne

Ja definitivno smatram da je pomenutoj raspravi odavno mesto na forumu.

sh0

Ja nevidim razloga za toliku zabrinutost. Pa sta i ako je slika fals, odnosno namontirana? Covek je to dobro uradio i priznajte, cak i ako nije original, odradio je pravu stvar... Negde sam procitao da je Kopija bolja od ORIGINALA... :D

sale11472

Pa ako nekoga nazoveš lažovom i prevarantom onda to moraš i da dokažeš a to ne možeš da radiš ofrlje kao u konkretnom primeru demonstrirajući površnost i ogromnu tvrdoglavos u isto vreme ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

bear

December 22, 2007, 12:33:18 am #4 Last Edit: December 22, 2007, 03:02:44 am by bear
Covek nema pojma o cemu prica (ili je tvrdoglaviji nego sto ima pojma). Opet je uzeo nasumicne mere i fitovao ih je da odgovaraju njegovom zakljucku (plus kao bonus malo podrugivanja - da ne kazem sarkazma - kao da je stvarno temeljna analiza u pitanju i da 'onaj drugi' pogresio nesto banalno). Kada nece neko da shvati nesto, OK, ali kada to fituje i zamotava u nauku da odgovara njegovim zakljuccima, e to vec blago nervira  >:( Evo jos jedne serije slika za koje bih bio vrlo zainteresovan da cenjeni g Zoran Copyright Veljovic ucrta crvene krugove koji dokazuju da, citiram, "bez obzira koji ugao zahvata avion u odnosu na ravan projekcije (film!), odnosno, kako god da se vrti avion, uglovna velicina je jednaka!".

PS. Takodje, g. Zoran Veljovic bi trebao da bude svestan da upotreba tudjih radova i njihovo inkorporiranje u dela potpisivana i kopirajtovana od strane pomenutog gospodina mozda nije pravno najcistija pozicija.